سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

سامسونگ از یک پنل OLED 12.4 اینچی رول شونده رونمایی کرد

gsmarena_001-337.jpg
در طول نمایشگاه تجاری سالانه Display Week در لس آنجلس، سامسونگ یک پنل OLED با قابلیت چرخش ۱۲.۴ اینچی بالقوه انقلابی را به نمایش گذاشت. مطمئنا، این اولین بار نیست که ما یک مفهوم رول شونده را می بینیم، اما اختراع سامسونگ یک گام جلوتر از رقبا است زیرا بزرگترین اختراع تا کنون بوده و در یک اسکرول کوچک می چرخد. پانل می تواند از ۴۹ میلی متر به ۲۵۴.۴ میلی متر برسد، که در مقایسه با صفحه نمایش ...

در طول نمایشگاه تجاری سالانه Display Week در لس آنجلس، سامسونگ یک پنل OLED با قابلیت چرخش ۱۲.۴ اینچی بالقوه انقلابی را به نمایش گذاشت. مطمئنا، این اولین بار نیست که ما یک مفهوم رول شونده را می بینیم، اما اختراع سامسونگ یک گام جلوتر از رقبا است زیرا بزرگترین اختراع تا کنون بوده و در یک اسکرول کوچک می چرخد.

سامسونگ یک پنل OLED 12.4 اینچی رول شونده <a href= را به نمایش گذاشته است">

پانل می تواند از ۴۹ میلی متر به ۲۵۴.۴ میلی متر برسد، که در مقایسه با صفحه نمایش های کشویی فعلی که فقط می توانند تا ۳ برابر اندازه اصلی خود را افزایش دهند، مقیاس پذیری ۵ برابری چشمگیر است. سامسونگ دیسپلی او میگوید که با استفاده از یک محور O شکل که یک اسکرول را تقلید می‌کند، توانسته به این مهم دست یابد. این شرکت آن را Rollable Flex می نامد و می تواند به طور کامل رول شود.

سامسونگ یک پنل OLED 12.4 اینچی رول شونده <a href= را به نمایش گذاشته است">

علاوه بر Rollable Flex، سامسونگ یک پنل OLED Flex In & Out را معرفی کرد که می تواند در هر دو جهت خم شود، برخلاف فناوری فعلی که به OLED های انعطاف پذیر اجازه می دهد فقط در یک جهت تا شوند. به عنوان مثال، گلکسی Flip4 و Fold4 خود سامسونگ است.

سامسونگ <a href= از پنل OLED 12.4 اینچی رول شونده رونمایی کرد">

آخرین، اما نه کم اهمیت، غول فناوری کره ای همچنین اولین پنل OLED جهان را با حسگر اثر انگشت و سنسور ضربان قلب یکپارچه معرفی کرد. پیاده‌سازی‌های فعلی به یک ناحیه کوچک حسگر متکی هستند، در حالی که راه‌حل سامسونگ به شما امکان می‌دهد قفل گوشی را با لمس انگشت در هر نقطه از سطح صفحه باز کنید. دیود نوری آلی حسگر نور (OPD) را در خود پنل تعبیه کرده است. این فناوری همچنین می‌تواند فشار خون، ضربان قلب و استرس را با نظارت بر انقباض و آرامش رگ‌های خونی بخواند.

سامسونگ <a href= از پنل OLED 12.4 اینچی رول شونده رونمایی کرد">

منبع

خبرکاو

منبع