اخبار

ساعت هوشمند شما همانقدر آزاردهنده است که خودتان می سازید

Samsung Galaxy Watch 5
جو فدوآ / How-To Geek

ساعت‌های هوشمند دسترسی سریع به اعلان‌ها و میانبرها را فراهم می‌کنند، اما می‌تواند بسیار خوب باشد. به همین دلیل است که برخی از مردم به ساعت‌های آنالوگ ساده‌تر «بدون حواس‌پرتی» برمی‌گردند. شما نباید ساعت هوشمند را به خاطر عادت های بد خود سرزنش کنید.

داستان شبیه به اتفاقاتی است که در مورد گوشی های هوشمند رخ داده است. برخی از مردم به «تلفن‌های حداقلی» روی آورده‌اند تا راهی برای «قطع ارتباط» از تمام مزاحمت‌هایی که با تلفن‌های هوشمند ایجاد می‌شود. با این حال، گوشی واقعاً مشکلی ندارد و ساعت هوشمند شما نیز مشکلی ندارد.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از گوشی هوشمند برای قطع ارتباط

تو مسئولی

پاسخگویی <a href= به تماس با اپل واچ." width="730" height="366" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">
سیب

هنگام بحث در مورد موضوع حواس پرتی بودن ابزارها، درک یک چیز مهم است. ساعت هوشمند شما همان گوشی هوشمند، تبلت و رایانه شماست—این یک ابزار است. در نهایت، این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه از آن استفاده کنید.

شما کنترل کامل بر آنچه روی مچ دستتان می افتد دارید. مطمئناً افراط در اعلان ها و برنامه ها آسان است، اما لزومی ندارد که اینطور باشد. هر چیزی که ممکن است در مورد ساعت هوشمند آزار دهنده باشد را می توان به طور دائم یا موقت خاموش کرد.

این امکان وجود دارد که از مزایای عملی ساعت هوشمند لذت ببرید و در عین حال اجازه ندهید که دائماً حواس‌تان را پرت کند. نکته کلیدی برای یافتن این تعادل این است که در مورد نحوه استفاده از ساعت هوشمند خود دقت بیشتری داشته باشید. لازم نیست گزینه هسته ای را انتخاب کنید و به ساعت آنالوگ برگردید.

مرتبط: آی‌پاد مرده است و بدون حواس‌پرتی به موسیقی گوش می‌دهید

کنترل را پس بگیرید

صفحه مدیریت اعلان‌های برنامه در اپل واچ
خاموش پاتک / How-To Geek

صادقانه بگویم، آزاردهنده کردن ساعت هوشمند بسیار آسان است. شما فقط باید به اندازه کافی مراقب باشید تا برای انجام آن وقت بگذارید. نکته مهمی که بیشتر مردم در مورد ساعت‌های هوشمند آزاردهنده می‌دانند اعلان‌ها است—پس آن‌ها را خاموش کنید.

این احتمالاً بسیار واضح به نظر می رسد، و خوب، بله، همینطور است. نیازی به غرق شدن در اعلان‌های مربوط به هر اپلیکیشن روی مچ دستتان نیست. این ایده بسیار بهتر است که اعلان ها را فقط برای مهم ترین برنامه ها فعال کنید. وقتی گوشی خود را چک می کنید همه چیز دیگر در انتظار شما خواهد بود.

به عنوان مثال، اپل واچ راه‌های مختلفی را برای به چالش کشیدن اعلان‌ها ارائه می‌کند. می‌توانید اعلان‌های مزاحم را مستقیماً روی ساعت خاموش کنید، یادآوری‌های فعالیت و ایستاده را غیرفعال کنید، اعلان‌ها را بی‌صدا کنید، مزاحم نشوید را روشن کنید و حتی نقطه قرمز اعلان را پنهان کنید.

اگر این کافی نیست، می‌توانید مسیر شدید را طی کنید و ساعت هوشمند خود را به یک «ساعت گنگ» تبدیل کنید. اپل واچ دارای حالت “Power Reserve” است که اساساً همه چیز را غیرفعال می کند و فقط یک صفحه ساعت اولیه را نشان می دهد. ساعت‌های سامسونگ گلکسی و دستگاه‌های Wear OS نیز دارای حالت «فقط تماشا» هستند.

شما گزینه های زیادی در اختیار دارید. اگر فکر می کنید ساعت هوشمند شما بیش از حد حواس پرتی یا آزاردهنده است، کسی جز شما مقصر نیست.

مطالب مرتبط: نحوه خاموش کردن سریع اعلان‌های مزاحم در اپل واچ

از ساعت هوشمند کمتر هوشمند استفاده کنید

ساعت های هوشمند Fitbit
فیت بیت

مسلماً همه در مهار کردن مهارت ندارند. وسوسه استفاده از آخرین ویژگی در دستان شما بسیار سخت است که نمی توان از آن گذشت. استفاده از یک ساعت آنالوگ "گنگ" شبیه دور ریختن تمام مواد غذایی ناسالم در خانه است. دور از چشم، دور از ذهن.

با این حال، لازم نیست تمام راه را به یک ساعت آنالوگ برگردید تا به خودتان استراحت بدهید. ردیاب های تناسب اندام می توانند واسطه خوبی بین یک ساعت هوشمند تمام عیار و یک ساعت آنالوگ باشند.

سری های Fitbit Versa و Sense نمونه های خوبی هستند. آنها عمدتاً دستگاه‌های متمرکز بر تناسب اندام با چند ویژگی ساعت هوشمند (Google Maps، Google Wallet) هستند. این یک تجربه محدودتر است که کمتر حواسش را پرت می کند، به علاوه عمر باتری بسیار بهتر از یک ساعت هوشمند معمولی است.

اگر هنوز هم خیلی حواس‌تان را پرت می‌کند، می‌توانید از Withings ScanWatch استفاده کنید. این یک ساعت آنالوگ با صفحه نمایش گرد کوچک روی صفحه ساعت است. این نمایشگر می‌تواند قدم‌ها، ضربان قلب، اعلان‌ها و موارد دیگر را نشان دهد، به علاوه دارای ردیابی فعالیت و خواب است.


اخلاقیات داستان در اینجا این است که ساعت هوشمند شما به همان اندازه که می خواهید خوب یا بد است. این می تواند یک بخش واقعا مفید و مثبت از زندگی روزمره شما باشد - یا یک مزاحم. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک باشد.

به راحتی می‌توان عادات بد خود را به گردن دستگاه‌ها و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنیم، انداخت، اما در نهایت این مسئولیت م است. با چند ترفند کلیدی در اینجا و آنجا، می توانید رابطه سالمی با ساعت هوشمند و تلفن خود داشته باشید.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *