متن خبر

سازمان‌های LGBTQ از افزایش اخیر نفرت توییتر خبر می‌دهند

سازمان‌های LGBTQ از افزایش اخیر نفرت توییتر خبر می‌دهند

اخبارسازمان‌های LGBTQ از افزایش اخیر نفرت توییتر خبر می‌دهند
شناسهٔ خبر: 265523 -
خبرکاو:

توییتر هنوز در روزهای ابتدایی دوران ایلان ماسک است، اما مالک جدید این شرکت در گذاشتن اثر خود در این شبکه اجتماعی تردیدی نداشته است.

بر اساس نظرسنجی جدید GLAAD، عفو بین‌الملل و کمپین حقوق بشر، حساب‌های LGBTQ برجسته در حال حاضر متوجه تفاوت‌هایی در پلتفرم تحت رهبری ماسک شده‌اند.

از 11 سازمان دگرباشان جنسی که مورد بررسی قرار گرفتند، پنج سازمان گزارش دادند که پس از به قدرت رسیدن ماسک در اواخر اکتبر، سوء استفاده و سخنان نفرت پراکنده‌تری را تجربه کردند. هیچ یک از گروه ها کاهش نفرت هدفمند را در همان دوره زمانی مشاهده نکردند.

هنگامی که از آنها پرسیده شد که آیا سازمان آنها با افزایش مشابهی در نفرت در سایر شبکه های اجتماعی مواجه شده است، 90 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که افزایش آزار و اذیت محدود به توییتر است. همه سازمان‌ها گزارش دادند که با سخنان نفرت‌انگیز و آزار و اذیت در توییتر، چه در دوران قبل و چه پس از ماسک، مواجه شده‌اند.

این نظرسنجی که بر روی حساب‌هایی با بیش از 10000 فالوور متمرکز بود، چندان جامع نیست، اما برای ثبت تصویری از چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی در ماه‌های اولیه پس از تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری ماسک طراحی شد. پس از خرید توییتر، ماسک به سرعت بسیاری از تصمیمات شرکت را برای تعدیل محتوا تغییر داد، از جمله مواردی که سابقه بسیار بدی را برای بسیاری از کاربران LGBTQ این پلتفرم ایجاد کردند.

در ماه نوامبر، توییتر جردن پیترسون، آکادمیسین جناح راست و The Babylon Bee را بازگرداند، دو حساب کاربری که در ابتدا به دلیل توئیت‌های ترنس هراسی درباره بازیگر تراجنسیتی الیوت پیج و ریچل لوین، مسئول بهداشت ایالات متحده، تعلیق شده بودند. ماسک قبلاً تخلف پترسون را "کوچک و مشکوک" توصیف کرده بود که نشان دهنده علاقه او به لغو تعلیق های مرتبط با LGBTQ بود.

گزارشی از GLAAD و Media Matters که در ماه دسامبر منتشر شد، تعداد انگشت شماری از حساب‌های راست‌گرای محبوب توییتر را ردیابی کرد و پس از ماسک، استفاده از کلمه "groomer" افزایش یافت - توهینی که به طور فزاینده‌ای رایج است که افراد عجیب و غریب را به عنوان پدوفیل می‌نامد. قبل از اینکه ماسک قوانین پلتفرم در مورد نفرت را کاهش دهد، توییتر این اصطلاح را به عنوان یک توهین ممنوعه ضد دگرباشان جنسی طبقه بندی کرد.

در ماه دسامبر، خود ماسک این پیشنهاد بی‌اساس را مطرح کرد که یوئل راث، رئیس سابق اعتماد و ایمنی توییتر، یک پدوفیل است و طوفانی از آزار و اذیت ضد دگرباشان جنسی را به راه انداخت که در نهایت مدیر سابق همجنس‌گرای توییتر را از منطقه خلیج خود بیرون کرد. خانه

راث در اوایل این هفته به کنگره گفت: «... این دروغ مستقیماً منجر به موجی از تهدیدهای همجنسگرا هراسی و یهودستیزانه شد، که توییتر به طور فزاینده ای آنها را حذف کرده است... [و] در نهایت مجبور شدم خانه ام را ترک کنم و آن را بفروشم».

اینها پیامدهای این نوع آزار و اذیت و سخنرانی آنلاین است.»

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است