متن خبر

ساخت حسگرهایی پیشرفته برای نظارت بر زنان باردار

ساخت حسگرهایی پیشرفته برای نظارت بر زنان باردار

اخبارساخت حسگرهایی پیشرفته برای نظارت بر زنان باردار


خبرکاو:

  به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، این حسگرها جایگزینی برای سیم‌ها و کمربندهایی هستند که معمولاً برای نظارت در حین زایمان استفاده می‌شوند و می‌توانند مستقیماً داده‌ها را به تلفن هوشمند پزشک ارسال کنند و امکان نظارت از راه دور بر بیمار را امکان پذیر می‌کنند.

در حال حاضر پزشکان با استفاده از یک‌سری کمربندها و سیم‌های دست و پاگیر، زنان باردار را در حین زایمان کنترل می‌کنند. این اندازه‌گیری‌ها شامل علائم حیاتی و داده‌های مربوط به فراوانی انقباضات است و برای اطمینان از سلامت مادر و نوزاد مهم است. با این حال، استفاده از دستگاه‌های موجود چندان برای مادران باردار راحت نیست.

این دستگاه‌های جدید بی‌سیم بوده و بسیار مناسب هستند. محققان سه ابزار را برای این کار توسعه داده‌اند. یکی از آنها شامل یک حسگر نرم و انعطاف‌پذیر است که به شکم می‌چسبد و انقباضات و ضربان قلب کودک را کنترل می‌کند. حسگر دوم، دستگاه کوچک دیگری است که برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن و دمای محیط پیرامون می‌بایست دور انگشت مادر قرار گیرد و ابزار سوم نیز یک پچ به اندازه تمبر پستی است که به قفسه سینه می‌چسبد و قلب مادر و دمای مرکزی را کنترل می‌کند.

انتهای پیام

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو