اخبار, ورزشی

زمان آن رسیده است که منچستریونایتد پس از یک اشتباه دیگر از دخیا جدا شود

اریک تن هاگ به دلیل اتخاذ تصمیمات سخت به عنوان سرمربی منچستریونایتد در این فصل، از جمله تحریم جدایی کریستیانو رونالدو در ماه نوامبر و کنار گذاشتن هری مگوایر، کاپیتان نامناسب، شهرت دارد. اما اعتقاد مداوم او به دروازه بان داوید دخیا می تواند به قیمت حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده برای باشگاه تمام شود.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، بیشتر (ایالات متحده)

یونایتد زمینه های نگرانی دیگری مانند زدن تنها سه گل در شش بازی گذشته خود دارد. اما، با ناکامی در کنار گذاشتن دخیا، تن هاگ این خطر را به وجود می‌آورد که به باشگاه اجازه دهد به جای نمایش رگه‌های بی‌رحمانه‌ای که ستون فقرات هر تیم موفقی را فراهم می‌کند، دوباره در شیب‌های میان‌گرایی پاداش‌دهنده سقوط کند.

خطای یکشنبه دخیا در جریان شکست ۱-۰ یونایتد مقابل وستهم یونایتد ، زمانی که او با ضربه ضعیف سعید بنراهما از فاصله ۲۰ یاردی شکست خورد، آخرین اشتباه پرهزینه او در هفته های اخیر بود. چیزی که زمانی نادر بود برای این مرد ۳۲ ساله عادی می شود. با این حال، علی‌رغم افت فرم او، منابع به ESPN گفته‌اند که یونایتد همچنان متعهد به تمدید حضور دخیا در اولدترافورد تا سیزدهمین فصل است - البته نه لزوما به عنوان شماره ۱ باشگاه.

تنها دو دروازه بان - گاوین بازونو و الکس مک کارتی که هر دو برای تیم انتهای جدولی ساوتهمپتون بازی می کنند - درصد سیو بدتری در لیگ برتر در این فصل نسبت به دخیا ۶۸ درصدی دارند. و با این حال، شماره ۱ یونایتد نیز با ۱۵ بار بسته شدن - دو تا بیشتر از آلیسون ، نیک پوپ و آرون رمزدیل، در رقابت برای کسب جایزه دستکش طلایی برای اکثر کلین شیت ها پیشتاز است. هیچ چیز به اندازه آن دو آمار کاملاً متضاد معمای دخیا را خلاصه نمی کند.

از یک طرف او در تیم تن هاگ یونایتد به یک بدهکار تبدیل شده است. خطای وستهم کمتر از یک ماه پس از خروج از لیگ اروپا مقابل سویا رخ داد که سه اشتباه دخیا منجر به شکست ۳-۰ در مرحله یک چهارم نهایی شد. اما دخیا همچنین می‌تواند لحظاتی از چابکی و واکنش‌های باورنکردنی ایجاد کند و سیوهای برنده بازی را برای حمایت از کسانی که معتقدند او هنوز یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان است، ایجاد کند. با این حال، ناهماهنگی دخیا اکنون تنها عنصر ثابت بازی اوست و بازیکنان بیرون زمین یونایتد بدون اطمینان خاطری که از داشتن یک دروازه بان در اوج بازی او به دست می آید، عملکرد می کنند.

نمی توان از این واقعیت فرار کرد که توزیع ضعیف دخیا با توپ در پای او یک مشکل تکراری برای یونایتد است. لوئیس فن خال، سرمربی سابق این تیم در سال ۲۰۱۵، زمانی که سرخیو رومرو برای رقابت برای دخیا، که تقریباً انتقال به رئال مادرید را در پنجره نقل و انتقالات تابستانی به پایان رساند، قرارداد امضا کرد، این موضوع را شناسایی کرد. همچنین به همین دلیل است که دخیا از اکتبر ۲۰۲۰ برای اسپانیا بازی نکرده است، زیرا لوئیس انریکه، سرمربی سابق، حتی او را به عنوان بخشی از تیم خود در جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر نبرد که به خاطر حرکات پا و قابل اعتماد بودنش، او را به قطر نبرد.

در یونایتد، مهارت‌های ارتباطی ضعیف دخیا منجر به سوء تفاهم با مدافعانش شده است، در حالی که حریفان اکنون مرتباً او را در گوشه‌ها هدف قرار می‌دهند و او را از بین می‌برند و عدم تمایل او به قاطعیت در زمانی که توپ در هوا است را آشکار می‌کنند. این بازگشتی است به اینکه او در سال ۲۰۱۱ زمانی که برای اولین بار از اتلتیکو مادرید آمد، قبل از اینکه در برابر خواسته های بدنی بیشتر برای یک دروازه بان در لیگ برتر سخت تر شود، چگونه با مشکل مواجه شد.

تن هاگ بیان کرد که دخیا پس از شکست وستهام "باور کامل من را دارد و هیچ نگرانی ندارد" ، اما شواهد آماری در حال افزایش است که نشان می دهد سرمربی یونایتد یا در حال انکار است یا از دروازه بان خود در ملاء عام محافظت می کند در حالی که نگران قابل اعتماد بودن او است. در طول سه فصل گذشته لیگ برتر، ۲۷ دروازه بان ۳۰ بازی یا بیشتر انجام داده اند، و اعداد دخیا در این گروه او را در انتهای اشتباه بسیاری از رده های کلیدی قرار می دهد.

او از نظر تعداد گل‌های جلوگیری شده در رده سیزدهم قرار دارد، در حالی که از شروع فصل ۲۰۲۰-۲۱ تنها پنج دروازه‌بان بیشتر از دخیا گل دریافت کرده‌اند. او از نظر گل های مورد انتظار مقابل هفتم است و فقط ایلان مسلیه از لیدز یونایتد درصد سیو بدتری (۶۵.۵ درصد) در سه فصل گذشته نسبت به دخیا (۶۸ درصد) داشته است.

یکی از نکات مثبت برای دخیا در این بازه زمانی این است که او با ۳۲ کلین شیت رتبه ششم قابل احترامی دارد -- ادرسون از منچسترسیتی با ۴۹ کلین شیت در صدر قرار دارد. او همچنین رکورد باشگاه پیتر اشمایکل با ۱۸۰ کلین شیت در ماه فوریه را شکست اگرچه در آن زمان ۱۳۷ بازی بیشتر از دروازه بان برنده سه گانه انجام داد.

از آنجایی که قرارداد دخیا در پایان این فصل به پایان می رسد، باشگاه گزینه های جایگزین را ارزیابی کرده است. یان سامر شماره ۱ سوئیس در ژانویه قبل از اینکه بوروسیا مونشن گلادباخ را به دنبال مصدومیت پای مانوئل نویر در پایان فصل به بایرن مونیخ ترک کند، مورد توجه قرار گرفت.

یک منبع نزدیک به دخیا پس از شکست سویا در ماه گذشته به ESPN بیان کرد که پس از ۱۲ سال حضور در یونایتد، او مشتاق است تابستان امسال به اسپانیا بازگردد. با این حال، او پذیرفت که هیچ گزینه واقع بینانه‌ای ندارد زیرا رئال، اتلتیکو و بارسلونا همگی دروازه‌بان‌های مستقر دارند و هیچ باشگاه دیگری در لالیگا نمی‌تواند به دستمزد ۳۷۵۰۰۰ پوندی در هفته او برسد.

دخیا همچنین می پذیرد که برای ماندن در اولدترافورد باید دستمزدش را کاهش دهد، اما منابع می گویند توافق بین بازیکن و باشگاه نزدیک است به نتیجه برسد. با این حال، امضای قرارداد به دلیل نداشتن گزینه های جایگزین و باشگاه متوجه می شود که اگر او را با دستمزدهای کاهش یافته نگه دارد، به صرفه تر است، قرارداد امضا شود. فصل آینده گزینه اول خواهد بود.-- از قراردادن یک دروازه بان جدید و قابل اعتمادتر.

تیم تن هاگ مملو از بازیکنانی است که با وجود اینکه نتوانستند آنها را با عملکرد خود توجیه کنند، قراردادهای جدیدی امضا کردند. به نظر می رسد که تاریخ با دخیا در شرف تکرار است. البته، مگر اینکه تن هاگ با خط کشی بر دوران دخیا، رگه های بی رحمانه ای را که برای رونالدو و مگوایر به حساب می آمد، نشان دهد.

در این گزارش از اطلاعات گروه آمار و اطلاعات ESPN استفاده شده است

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *