سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

زمان آن رسیده است که دوربین‌های بدون آینه حافظه داخلی داشته باشند – و بعد از یک فاجعه دیگر در عکاسی، این موضوع شخصی است

(اعتبار تصویر: Getty Images | sdominic) آن روز داشتم از پنجره آشپزخانه رو به جنوب خود به بیرون خیره می شدم. ما یک دانخوری پرنده در نظر داریم که در یک درخت انجیر مجاور آویزان شده است که در آفتاب غرق می‌شود، و پرنده‌ای که به ندرت می‌بینم روی یکی از شاخه‌ها نشسته بود و به دانخوری نگاه می‌ کرد. طبیعتاً برای گرفتن دوربین بدون آینه و گرفتن چند عکس سریع دویدم. من وقت ...
یک عکاس ناامید در حالی <a href= که صفحه نمایش پشت دوربین SLR دیجیتال خود را می خواند موهایش را بیرون می کشد." class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qtU4uemiYrH8fewwafaaVG.jpg">
(اعتبار تصویر: Getty Images | sdominic)

آن روز داشتم از پنجره آشپزخانه رو به جنوب خود به بیرون خیره می شدم. ما یک دانخوری پرنده در نظر داریم که در یک درخت انجیر مجاور آویزان شده است که در آفتاب غرق می‌شود، و پرنده‌ای که به ندرت می‌بینم روی یکی از شاخه‌ها نشسته بود و به دانخوری نگاه می‌ کرد.

طبیعتاً برای گرفتن دوربین بدون آینه و گرفتن چند عکس سریع دویدم. من وقت نداشتم در صورت از دست دادن بازدیدکننده پردار، با تنظیمات دوربین کمانچه بپردازم، و برای یکی دو دقیقه بعد، پرنده مرا مجبور کرد برای این عکاسی بداهه، شاخه به شاخه در اطراف فیدر برقصم.

من چند عکس عالی گرفتم - خمیازه خمیازه پرنده یک نکته برجسته بود، همه تصاویر من به خوبی با نور خورشید صبحگاهی نور پس زمینه داشتند. حداقل، فکر می‌کردم عکس‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشم. پرنده در نهایت پرواز کرد، و من مشتاقانه دکمه پخش را زدم تا آن عکس خمیازه را پیدا کنم.

اوه - هیچ کارت حافظه ای در دوربین وجود نداشت.

برندهای پیشرو دوربین در حال عقب نشینی هستند

می دانم که من تنها عکاسی نیستم که چنین لحظات دلخراشی را تجربه کرده است. و شاید فقط من باشم، اما به نظر می رسد که آنها در بدترین زمان ممکن اتفاق می افتند و باعث فاجعه های بزرگتر از چند عکس گمشده از راحتی آشپزخانه من می شوند. کارت فراموش شده در یک سفر طولانی یک کارت حافظه کامل فقط مدت کوتاهی به عکاسی می‌رسد.

البته بخشی از خطای عکاس است. باید به یاد داشته باشیم که تحلیل های اولیه را انجام دهیم: شارژ باتری، کارت حافظه درج شده و با ظرفیت کافی. اما مواقعی مانند سناریوی فوق الذکر وجود دارد که زمانی برای انجام این تحلیل ها وجود ندارد یا فراموش می شوند. گفتنی است، در اینجا من از دوربینی استفاده می کنم که فقط برای بدنه 2000 دلار / 2000 پوند / 3500 دلار استرالیا هزینه دارد و حتی مانند تلفن من حافظه داخلی ندارد. چه خبر است؟

صفحه عقب دوربین Hasselblad X2D 100C <a href= که SSD داخلی را نشان می دهد" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/E6EXygE3dzeKyQ7wgHPwZA.jpg">

Hasselblad X2D 100C دارای حافظه داخلی سخاوتمندانه و اسلات کارت (تصویر اعتبار: آینده) است.

من یک دوربین دیگر با حافظه داخلی دارم – یکی از بهترین دوربین های کامپکت موجود، Ricoh GR III X ، که 2 گیگابایت متوسط ​​را ارائه می دهد. Hasselblad X2D 100C یکی دیگر از دوربین‌های بدون آینه مورد علاقه من است و دارای 1 ترابایت حافظه داخلی و اسلات کارت است، در حالی که برخی از مدل‌های دیجیتال لایکا نیز چنین هستند.

گنجاندن حافظه داخلی در دوربین کاملاً ممکن است، اما هیچ یک از برندهای اصلی دوربین این کار را انجام نمی دهند. بیایید سونی ، نیکون، کانن ، فوجی فیلم ، پاناسونیک و سایرین – وقت آن رسیده است که دوربین‌های شما با حافظه داخلی به صورت استاندارد ارائه شوند.

درست کردن کارها در دوربین

از آن لحظه از دست رفته روز دیگر، من باهوش شدم. همانطور که جورج برنارد شاو گفت، فقط احمق ها چیزهای مشابهی را بارها و بارها تکرار می کنند و انتظار دارند نتایج متفاوتی به دست آورند، و من در نهایت به شخصی سازی دوربینم رسیدم تا اگر کارت حافظه ای در آن قرار نگیرد، عکس نگیرد.

اکثر دوربین‌های بدون آینه علاقه‌مند و حرفه‌ای که من استفاده کرده‌ام، این گزینه را دارند که وقتی کارتی درج نشده است، شاتر را قفل کنند. این روش بین مدل‌ها متفاوت است، اما در Nikon Z6 II این گزینه در اعماق منوی تنظیمات یافت می‌شود و شما به سادگی با یک فشار دادن، اولویت خود را انتخاب کنید. قفل کردن شاتر همچنین علامت چشمک زن بدون کارت را در صفحه نمایش EVF/LCD نشان می دهد، فقط در صورتی که بازخورد صفر از فشار دادن شاتر نشانگر کافی نبود.

دوربین حرفه ای نیکون Z8 یکی از بهترین دوربین های سال 2023 با قیمت بالا بود، اما فاقد حافظه داخلی برای ذخیره فایل ها بود (تصویر اعتبار: آینده)

تنظیم این تنظیم تضمین می کند که از سناریویی مانند آنچه توضیح دادم اجتناب می کنید. با این حال، در صورتی که در حین حضور در محل متوجه شوید که کارت های حافظه خود را به طور کلی فراموش کرده اید، استفاده از چنین دستگاه ایمن در دوربین خوب نیست. حتی با وجود خرابی شاتر قفل ایمن، درخواست من از سازندگان دوربین - و گلویم را پاک می کنم - این است که لطفاً حافظه داخلی را به عنوان استاندارد به دوربین های خود اضافه کنید!

چرا که نه؟

دلایلی وجود دارد که چرا مارک های پیشرو حافظه داخلی را در مدل های محبوب قرار نمی دهند. دلایل خوبی وجود ندارد، اما دلایل. مطمئناً هزینه آن بالا خواهد بود. حافظه داخلی با کارایی بالا ارزان نیست و برندها برای گنجاندن حافظه داخلی در دوربین های زیر 1000 دلار / 1000 پوند / 1500 دلار استرالیا تلاش می کنند بدون اینکه نیاز به افزایش قیمت قابل توجهی داشته باشد. گفت ن حافظه داخلی کاملاً امکان پذیر است، اگرچه برای دوربین های حرفه ای بالای 2000 دلار / 2000 پوند / 3500 دلار استرالیا.

آیا ممکن است به دلیل محدودیت در سرعت حافظه نیز باشد؟ من اینطور فکر نمی کنم. درایوهای حالت جامد با کیفیت بالا به همان سرعت بهترین حافظه های قابل جابجایی هستند. و صادقانه بگویم، من خوشبختانه مانند Ricoh GR III X خود، حافظه داخلی ارزان و کندی را به عنوان یک سیستم ایمنی خراب دارم و آن را با حافظه قابل جابجایی پرسرعت ترکیب می کنم. از این گذشته، تقریباً تمام دوربین هایی که من استفاده کرده ام دارای حافظه داخلی هستند کارت های حافظه را بپذیرید، مانند زیبایی بسیار باریک فرمت متوسط ​​که Hasselblad X2D 100C است.

اسلات کارت حافظه دوربین نیکون Z9

چه چیزی بهتر از اسلات کارت دوقلو؟ حافظه داخلی نیز! (اعتبار تصویر: آینده)

همچنین خطر کوچک تخریب حافظه داخلی وجود دارد. در چنین حالتی، تنها گزینه واقعی شما این است که دوربین را برای تعمیر بازگردانید، و این دردسر بسیار بیشتر از کارت حافظه است که می توانید آن را دوباره فرمت کنید یا اگر قابل تعمیر نباشد، آن را دور بیندازید. با این حال، دوربین ها می توانند هم حافظه داخلی و هم حافظه قابل جابجایی داشته باشند.

به عنوان یک مصرف کننده، بدم نمی آید برای دوربینی که دارای حافظه داخلی است، هزینه اضافی بپردازم. بله، من قبلاً کارت‌های حافظه دارم که می‌توانم برای اکثر دوربین‌ها مجدداً از آن‌ها استفاده کنم، اما به هر حال بسیاری از مردم باید هنگام خرید یک دوربین جدید، کارت‌های حافظه را خریداری کنند.

فکر می‌کنم پرونده‌ام را به اندازه کافی واضح بیان کرده‌ام، پس تنها چیزی که برای گفتن به سونی، کانن و دیگران باقی مانده است – و بار سوم جذابیت آن – این است: وقت آن رسیده است که دوربین‌های شما با حافظه داخلی به‌عنوان استاندارد عرضه شوند!

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

ویرایشگر دوربین ها

تیم ویرایشگر دوربین در TechRadar است. او بیش از 15 سال در صنعت فیلمبرداری عکس با بیشتر کسانی که در دنیای روزنامه نگاری فناوری هستند، لذت برده است. تیم در طول مدتی که به عنوان معاون ویرایشگر فنی با عکاس آماتور، به عنوان یک فریلنسر و در نتیجه ویراستار در Tech Radar، دانش فنی عمیق و تجربه عملی با دوربین‌ها را توسعه داده است و دیگران را از طریق اخبار، بررسی‌ها و ویژگی‌ها آموزش می‌دهد. او همچنین در تولید ویدئو برای استودیو 44 با مشتریانی از جمله کانن کار کرده است و اوقات فراغت خود را داوطلبانه برای مشاوره با یک تیم غیرانتفاعی داستان‌های متنوع مستقر در نایروبی ارائه می‌کند. تیم کنجکاو، یک فوتبالیست و دونده مشتاق، خلاق و مشتاق، و یک شراب سفید میانه رو است که در کنیا زندگی کرده است و معتقد است که ما چیزهای زیادی برای لذت بردن و یادگیری از یکدیگر داریم.

خبرکاو