سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ریسا تیزا «با چه کسی ازدواج کردم؟» TikToks مانند یک کتاب صوتی است

جدیدترین سوپراستار ویروسی TikTok، ریسا تیسا، یک زن جورجیا است که 50 ویدیو - هرکدام فقط کمتر از 10 دقیقه - از رابطه پرآشوب خود با همسر سابقش منتشر کرد . این بیش از شش ساعت محتوا است، همه چیز درباره تجربه زندگی یک غریبه با یک دروغگوی اجباری است. اما میلیون‌ها بیننده دارند آن را می‌خورند و به آخرین حرف‌های ریسا روی پلتفرمی که شهرت دارد دامنه توجه ما را خراب می‌کند، چسبیده‌اند. من ...

جدیدترین سوپراستار ویروسی TikTok، ریسا تیسا، یک زن جورجیا است که 50 ویدیو - هرکدام فقط کمتر از 10 دقیقه - از رابطه پرآشوب خود با همسر سابقش منتشر کرد . این بیش از شش ساعت محتوا است، همه چیز درباره تجربه زندگی یک غریبه با یک دروغگوی اجباری است. اما میلیون‌ها بیننده دارند آن را می‌خورند و به آخرین حرف‌های ریسا روی پلتفرمی که شهرت دارد دامنه توجه ما را خراب می‌کند، چسبیده‌اند.

من نمی توانم بدون هدفون پیاده روی کنم (مبادا با افکار خودم خلوت کنم)، پس دائماً به پادکست ها و کتاب های صوتی گوش می دهم. اما ویدیوهای ریسا اولین باری بود که هنگام گوش دادن به TikToks، تلفنم را در جیبم گذاشتم، قدم زدم. و ظاهراً این همان چیزی است که داستان نویس قصد داشته است.

ریسا در روز چهارشنبه در TikTok گفت: «سریال «با چه کسی ازدواج کردم» چیزی نیست که شما مجبور باشید بنشینید و تلفنتان را در دست بگیرید و تماشا کنید. "من این کار را به روشی که انجام دادم انجام دادم، به این ترتیب، شما در واقع می توانید به ترتیب به عنوان یک کتاب صوتی، فصل به فصل به آن گوش دهید."

این قالب ممکن است غیر متعارف باشد، اما کار می کند. حتی با توجه به استانداردهای TikTok، ظهور Reesa شهاب‌سنگ است. او در روز جمعه 50000 دنبال کننده داشت. اکنون، کمتر از یک هفته بعد، او در آستانه رسیدن به 2 میلیون است. و Google Trends او میگوید که «با چه کسی ازدواج کردم» بیشترین جستجو در مورد ازدواج در این هفته است.

TikTok ذاتاً توجه ما را می طلبد. شما نمی‌توانید تصویر در تصویر TikToks را در تلفن خود تماشا کنید، و در صفحه For You، همان ویدیو بارها و بارها پخش می‌شود تا زمانی که به ویدیوی بعدی بروید، پس برای مشاهده محتوای بیشتر باید به‌صورت دستی انگشت خود را بکشید. اما ریسا از ویژگی فهرست پخش TikTok استفاده می کند که به ترتیب از یک ویدیو به ویدیوی بعدی منتقل می شود.

یکی از کامنت‌کنندگان در TikTok نوشت: «به همه 50 قسمت اجازه دادم در حالی که ظرف‌ها را می‌شستم، آشپزی می‌کردم و همه چیز را می‌شستم». "پسر من مثل قسمت 38 بود که هنوز خانم را تماشا می کنی؟"

ویدیوهای اعتراف‌آمیز و خاطره‌نگاری از روزهای اولیه YouTube محبوب بوده‌اند. اما این ژانر از وبلاگ های اتاق خواب به TikToks در زمان داستان تبدیل شده است، که اغلب در ماشین فیلمبرداری می شوند - مکانی خنثی و آرام با نور خوب. با این حال، معمولاً این نوع وبلاگ‌ها در زمان واقعی به‌عنوان کل دفترچه خاطرات پست می‌شوند و مشترکین هنگام پست شدن ویدیوی جدید، آن را دنبال می‌کنند. اما ریسا 50 ویدیوی خود را در عرض چند روز پست کرد و در مورد تجربه‌ای که چند سال پیش داشت صحبت کرد و به او زمان بیشتری برای پردازش وقایع داد. ما او را در مراحل مختلف در طول روز می‌بینیم: او با ماشین‌های بیگودی سر کار می‌کند، با آرایش مو و آرایش‌هایش ویدیوهای بیشتری ضبط می‌کند، سپس به خانه می‌رود تا با لباس خوابش بیشتر داستان را تعریف کند. این یک خاطره دو طرفه است: او در مورد گذشته، آرام، پیوسته و به ترتیب زمانی صحبت می کند، اما خود ویدیوها زمان حال او را به ما نشان می دهند، در حالی که او به زندگی روزمره خود می پردازد.

وقتی ریسا را ​​در «کتاب صوتی» خود در TikTok مشاهده می‌کنیم که کارهای پیش پاافتاده‌ای را انجام می‌دهد، او به طور نامحسوس به ما علامت می‌دهد که مهم نیست که چقدر اوضاع با همسر سابقش بد شده است، او همچنان ایستاده است.

خبرکاو