سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

رگولاتور ایتالیا درباره هوش مصنوعی تولید ویدیوی Sora تحقیق می‌کند

رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا در خبری اعلام کرد که تحقیقات درباره Sora، یعنی مدل هوش مصنوعی تولید ویدیوی OpenAI را آغاز کرده است. این تحقیقات ظاهراً به‌منظور تحلیل وضعیت ذخیره‌سازی داده‌های شخصی کاربران انجام می‌شود. به گزارش رویترز، رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا در بیانیه‌ای پیرامون مشکلات احتمالی درزمینه پردازش اطلاعات شخصی کاربران اتحادیه اروپا و به‌خصوص کاربران ایتالیا ابراز نگرانی کرد. این رگولاتور بيان کرد از OpenAI خواسته ...

رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا در خبری اعلام کرد که تحقیقات درباره Sora، یعنی مدل هوش مصنوعی تولید ویدیوی OpenAI را آغاز کرده است. این تحقیقات ظاهراً به‌منظور تحلیل وضعیت ذخیره‌سازی داده‌های شخصی کاربران انجام می‌شود.

به گزارش رویترز، رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا در بیانیه‌ای پیرامون مشکلات احتمالی درزمینه پردازش اطلاعات شخصی کاربران اتحادیه اروپا و به‌خصوص کاربران ایتالیا ابراز نگرانی کرد. این رگولاتور بيان کرد از OpenAI خواسته است تا شفاف‌سازی‌هایی دراین‌باره انجام دهد.

هوش مصنوعی Sora که چندی قبل معرفی شد و بسیاری از کاربران و کارشناسان را به شگفتی واداشت، هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد و در دسترس عموم کاربران قرار نگرفته است. بااین‌حال، نمونه‌هایی که از عملکرد این ابزار منتشر شده، بسیار جذاب و تحسین‌برانگیز به‌نظر می‌رسند.

رگولاتور ایتالیا او میگوید OpenAI که سازنده چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT و مدل خلق تصاویر DALL-E است، 20 روز فرصت دارد تا به مشکلات مطرح‌شده پاسخ دهد و اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه کند.

OpenAI باید درباره Sora به سؤالات رگولاتور ایتالیا پاسخ دهد

این رگولاتور ظاهراً می‌خواهد بداند که چه اطلاعاتی از کاربران Sora ذخیره می‌شود و این مدل هوش مصنوعی از چه داده‌هایی برای آموزش خود بهره می‌گیرد. همچنین OpenAI باید اعلام کند که این داده‌ها شامل چه انواعی هستند.

افزون‌براین، سازنده ChatGPT باید مشخص کند که درصورت عرضه عمومی Sora در اتحادیه اروپا، تابع قوانین حفاظت از داده‌های کاربران خواهد بود یا خیر.

رگولاتور ایتالیا پیش‌تر در اوایل فروردین‌ماه 1402 به‌دلیل نگرانی پیرامون حریم خصوصی کاربران، استفاده از ChatGPT را ممنوع کرده بود. البته این ممنوعیت حدود یک ماه بعد برطرف شد و کاربران ایتالیایی از اواسط اردیبهشت‌ماه توانستند به این چت‌بات دسترسی پیدا کنند.

حالا باید ببینیم پاسخ OpenAI به تحقیقات جدید رگولاتور ایتالیا چه خواهد بود و آیا می‌تواند نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کند یا خیر. فعلاً صحبتی درباره زمان عرضه عمومی هوش مصنوعی Sora به میان نیامده است.

خبرکاو