متن خبر

رویکرد جدید تسلا در مورد فناوری خودران

رویکرد جدید تسلا در مورد فناوری خودران

اخباررویکرد جدید تسلا در مورد فناوری خودران
شناسهٔ خبر: 109220 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، "آندره کارپاتی" در یک کارگاه(ورک‌شاپ) تخصصی، دیدگاه‌های تخصصی خود را در مورد ویژگی‌های فناوری خودران تسلا به اشتراک گذاشت و از رویکرد جدید این شرکت برای این فناوری خبر داد.

"آندره کارپاتی" رئیس بخش هوش مصنوعی تسلا در کارگاه "CVPR20" در مورد مقیاس پذیری در فناوری خودران، در مورد رویکرد این شرکت برای فناوری خودران صحبت کرد. وی در این کارگاه اعتراف کرد که تسلا از رویکرد سخت‌تری در رانندگی خودران و استفاده از مقیاس مناسب استفاده می‌کند.

وی توضیحاتی را ارائه داد و دو فیلم را به اشتراک گذاشت: یک تصویر از خودروی خودران تسلا در حال دور زدن و یک تصویر از خودروی خودران ویمو(Waymo) که همین کار را انجام می‌داد. وی توضیح داد در حالی که هر دو خودرو یک کار را انجام می‌دهند و کار آنها یکسان به نظر می‌رسد، اما نحوه تصمیم گیری آنها بسیار متفاوت است.

وی بیان کرد: "ویمو" و بسیاری دیگر در این صنعت از نقشه‌های با کیفیت بالا استفاده می‌کنند. شما ابتدا باید مقداری رانندگی کنید که سیستم خودران از محیط اطراف نقشه‌برداری کند و باید دارای سیستم "لیدار"(lidar) با سطح سانتی‌متری باشید و در مسیر تعیین شده باشید. بنابراین شما دقیقاً می‌دانید که چطور می‌خواهید در یک تقاطع دور بزنید. شما دقیقاً می‌دانید که به کدام چراغ راهنمایی برخرود می‌کنید، و در کل می‌توان بیان کرد همه چیز از پیش تعیین شده است.

کارپاتی بیان کرد، اما ما به این فرضیات احتیاج نداریم. برای ما، هر تقاطعی که به آن می‌رسیم، برای نخستین باراستکه آن را می‌بینیم. همه چیز دقیقاً مانند کاریاستکه یک انسان در همان شرایط انجام می‌دهد.

"کاپارتی" در ادامه اظهار داشت: تسلا در حال کار بر روی یک سیستم خودران مقیاس پذیراستکه قابل استفاده در میلیون‌ها خودرو باشد و به همین دلیلاستکه این شرکت از یک رویکرد مبتنی بر دید رایانه‌ای استفاده می‌کند، زیرا مقیاس گذاری آن راحت‌تر است.

وی بیان کرد: صحبت از مقیاس پذیری شد، این یک مسئله بسیار مشکل‌تر است، اما وقتی ما این مشکل را حل کنیم، میلیون‌ها خودرو می‌توانند از آن بهره ببرند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو