سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

رونمایی از محصولات مفهومی جدید سامسونگ؛ موبایلی که دور مچ دست بسته می‌شود [تماشا کنید]

سامسونگ همیشه محصولات مفهومی جالبی را در نمایشگاه‌های جهانی معرفی می‌کند. در کنگره جهانی موبایل امسال، این شرکت کره‌ای از کانسپت گوشی خم‌شونده خود رونمایی کرد که می‌توانید آن را به دور مچ دست خود ببندید. سامسونگ دیسپلی از چهار کانسپت جذاب دیگر نیز رونمایی کرده است. در این کانسپت‌ها یک اسپیکر، کیس ایرباد، هدفون بلوتوثی و سوئیچ خودرو را می‌بینیم که روی آن‌ها نمایشگرهای مختلفی نصب شده و کارایی این محصولات را ...

سامسونگ همیشه محصولات مفهومی جالبی را در نمایشگاه‌های جهانی معرفی می‌کند. در کنگره جهانی موبایل امسال، این شرکت کره‌ای از کانسپت گوشی خم‌شونده خود رونمایی کرد که می‌توانید آن را به دور مچ دست خود ببندید. سامسونگ دیسپلی از چهار کانسپت جذاب دیگر نیز رونمایی کرده است. در این کانسپت‌ها یک اسپیکر، کیس ایرباد، هدفون بلوتوثی و سوئیچ خودرو را می‌بینیم که روی آن‌ها نمایشگرهای مختلفی نصب شده و کارایی این محصولات را افزایش داده است.

براساس گزارش CNET، سامسونگ از کانسپت گوشی خم‌شونده خود با نام Cling Band رونمایی کرد. این گوشی صفحه‌نمایش OLED منعطفی دارد و بسته به نوع استفاده، می‌تواند یک گوشی یا یک ساعت هوشمند باشد. در حالت عادی، ظاهر این گوشی تفاوتی با سایر گوشی‌ها ندارد. در پنل پشتی این گوشی لولاهایی را می‌بینیم که در بالای آن دوربین و حسگر سلامتی قرار گرفته‌اند.

گوشی خم‌شونده و گجت‌های جدید سامسونگ در MWC 2024

با توجه به تصاویر و گزارش‌ها، وقتی گوشی سامسونگ را دور دست خود خم می‌کنید، پنل پشتی آن شبیه به شیار پل‌های قدیمی می‌شود. در کنار دوربین نیز حسگر ضربان قلب قرار دارد، تا هنگام بستن آن به دور دست خود، ضربان قلب و سایر معیارهای سلامتی شما را ردیابی کند. این کانسپت هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و مسلماً مشکلاتی نیز دارد. برای مثال، اندازه بزرگ آن مانع می‌شود تا همیشه دستگاه را به دور دست خود ببندید و وقتی بخواهید از آن مثل یک گوشی عادی استفاده کنید، حسگرهای سلامتی عملاً بلااستفاده می‌شوند.

در این نمایشگاه، موتورولا نیز گوشی خم‌شونده خود را به نمایش گذاشت که دور مچ دست بسته می‌شود.

شرکت سامسونگ دیسپلی همچنین از چند کانسپت دیگر در این نمایشگاه رونمایی کرده است. یکی از کانسپت‌ها، هدفون بی‌سیمی است که یک صفحه‌نمایش کوچک دایره‌ای دارد و میزان شارژ هدفون، آهنگ درحال پخش، تنظیمات صوتی و موارد دیگر را در آن می‌توانید ببینید.

کانسپت جالب دیگر این شرکت کره‌ای، کیس ایرپاد است که روی آن یک نمایشگر کوچکی قرار دارد. با این نمایشگر می‌توانید کنترل کاملی بر موسیقی‌های خود داشته باشید و تنظیمات مختلفی را با آن انجام دهید.

سامسونگ از کانسپت یک اسپیکر نیز پرده برداشت که روی آن یک نمایشگر منعطف قرار دارد. این نمایشگر را می‌توانید خم کنید و مطابق با اسپیکر، شکل و شمایل آن را تغییر دهید.

کانسپت دیگری که سامسونگ در کنگره جهانی موبایل از آن رونمایی کرد، سوئیچ خودرو است که روی آن یک پنل کوچک OLED نصب شده. در این نمایشگر می‌توانید اطلاعات مختلف خودرو خود را ببینید.

خبرکاو