متن خبر

رونمایی از «تولد یک تراژدی»؛ مستندی از ظلم و وحشت در کشمیر

رونمایی از «تولد یک تراژدی»؛ مستندی از ظلم و وحشت در کشمیر

اخباررونمایی از «تولد یک تراژدی»؛ مستندی از ظلم و وحشت در کشمیر
شناسهٔ خبر: 109744 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی گروه مستند روایت فتح،در این مراسم که با حضور ابوالفضل زارعی دبیر اول سابق سفارت ایران در هند، حجت الاسلام علی اکبر براتی مدیرعامل «مؤسسۀ بین‌المللی امت محمد(ص)» و جمعی از فعالان مقاومت اسلامی پاکستان و هندوستان برگزار شد از مستند «تولد یک تراژدی» رونمایی شد.

زارعی دیپلمات سابق ایران در هند با بیان اینکه در جریان انقلاب اسلامی ایران، یکی از مناطقی که بیشترین حمایت از ایران را داشتند، مردم کشمیر بودند، اظهار داشت: در آن زمان، رسانه‌ای وجود نداشت و مردم کشمیر، کوچه به کوچه می‌رفتند و حوادث را نقل می‌کردند و در حمایت از مردم ایران، تظاهرات به‌راه می‌انداختند. آخرین حرکت آن‌ها در سال ۱۹۸۹، به تأسی از انقلاب اسلامی ایران بوده است.

رایزن فرهنگی با بیان اینکه ملاحظاتی که در روابط بین‌الملل وجود دارد را قبول دارم، بیان کرد : با این وجود، یکی از مناطقی که ایران، بیشترین نفوذ و حضور را دارد، کشمیر است. در داستان سیل اخیر ایران، کشمیری‌ها از گردنبند و النگوی خود تا کسی که صد روپیه موجودی داشت را تقدیم سیل‌زدگان ایرانی کردند که چند میلیارد تومان ارزش مادی آن‌ها بود.

زارعی ادامه داد: مسلمانان دنیا انتظار دارند اگر مصیبتی برایشان پیش آید، جمهوری اسلامی به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام از آن‌ها حمایت کند. البته روابط‌مان با هند و پاکستان مهم است و باید آن را هم درنظر بگیریم.

او درباره میزان تشابه مسئله کشمیر با موضوع فلسطین، بیان کرد : به لحاظ ماهیت، مسئله کشمیر مانند فلسطین است. اما تفاوت در این است که آنجا اسرائیل را نامشروع می‌دانیم و سرزمینی را غصب کرده است.

وی ادامه داد: شباهت کشمیر و فلسطین در این است که مردم هر دو به‌دنبال حق و حقوق خود هستند، و اصلاً کشمیر یک مسئله حقوقی است تا مذهبی.

زارعی تاکید کرد: دشمنان به‌دنبال برهم زدن بافت جمعیت مسلمانان در منطقه هستند؛ مردم کشمیر در فشار ۶۰ سال گذشته مقاومت کرده‌اند و ما نیز وظیفه داریم صدای آن‌ها را به گوش جهان برسانیم.

در ادامه این مراسم حجت‌الله عدالت‌پناه توضیحاتی از روند تولید این اثر مستند و اهمیت آن داد.

انتهای پیام 

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو