متن خبر

رولزرویس بوت تیل رونمایی ۲۸ میلیون دلاری رونمایی شد؛ گران‌ قیمت‌ترین خودرو جهان

رولزرویس بوت تیل رونمایی ۲۸ میلیون دلاری رونمایی شد؛ گران‌ قیمت‌ترین خودرو جهان

اخباررولزرویس بوت تیل رونمایی ۲۸ میلیون دلاری رونمایی شد؛ گران‌ قیمت‌ترین خودرو جهان
شناسهٔ خبر: 155515 -
خبرکاو:

رولزرویس باز هم از یک خودروی فوق‌العاده منحصر بفرد رونمایی کرد. این خودروی اشرافی که به سفارش مشتریانی متمول و با در نظر گرفتن سلایق آنها ساخته شده، بوت تیل (Boat Tail) نام دارد و تنها سه دستگاه از آن روی کره خاکی موجود خواهد بود. بيان کرد ه می‌شود این اتومبیل فوق لوکس قیمتی برابر با ۲۰ میلیون پوند (معادل ۲۸ میلیون دلار) دارد و تماما با دست ساخته شده است.

بوت تیل توسط دپارتمان مخصوص تولید خودروهای شخصی‌ساز رولزرویس طراحی و تولید شده و نام آن برگرفته از مدل‌های بسیار کمیاب کمپانی در اواخر دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی است

رولزرویس می‌گوید سه نسخه از بوت تیل به سفارش سه مشتری ناشناس تولید خواهد شد و مدلی که تصاویر آن ضمیمه این مطلب شده، یکی از آنهاست. بيان کرد ه می‌شود یکی از این سه مشتری در مجموعه خود یک دستگاه رولزرویس بوت تیل مدل ۱۹۳۲ بازسازی شده را نیز دارد.

بدنه رولزرویس بوت تیل جنسی از آلومینیوم دارد و تمامی پنل‌های آن با دست ساخته شده‌اند. رولزرویس تاکید می‌کند همه پنل‌ها جدید هستند. این خودروی اشرافی بر اساس پلتفرمی مشترک با فانتوم توسعه یافته و طول آن ۵.۸ متر است!

در طراحی بوت تیل، طراحان رولزرویس از قایق‌های مسابقه‌ای الهام گرفته‌اند و می‌توان آن را در حقیقت قایقی روی چهار چرخ توصیف کرد!

برای اولین بار است که در محصولی از رولزرویس شاهد بهره‌گیری از چراغ‌های LED اصلی با چنین ساختاری هستیم. این چراغ‌ها برای ابعاد بوت تیل کمی کوچک دیده می‌شوند و به نظر می‌رسد تناسبات طراحی در آنها رعایت نشده است.

جالب‌ترین ویژگی رولزرویس بوت تیل در قسمت عقب آن نهفته، جایی که به سفارش مشتری، دو یخچال مخصوص خنک نگه داشتن نوشیدنی و سرویس لوکس ساخت شرکت کریستوفل (Christofle) با ظرافت هر چه تمام نصب شده است. برای دسترسی به این قسمت دو درب چوبی طراحی شده که باید با دست و همانند درب کابینت آنها را از وسط باز کرد. این مجموعه آنقدر لوکس است که ماژول تفریحی مخصوص رولزرویس کالینان در مقابل آن کاملا عادی دیده می‌شود!

وقتی که هر دو درب باز شوند، اجزای موجود در قسمت عقب ۱۵ درجه خم می‌شوند تا دسترسی به آنها از طرفین با راحتی بیشتری همراه باشد. مکمل ویژگی‌های خاص بوت تیل دو صندلی فیبرکربنی و یک چتر آفتابگیر است که در قسمت عقب خودرو کار گذاشته شده‌اند.

سقف رولزرویس بوت تیل جنسی از پارچه دارد. این سقف جمع‌شونده طراحی شده و مالک با کمک دستیار خود می‌تواند به راحتی آن را جدا کند. البته با توجه به نبود صندوق عقب، در صورت جدا کردن، باید سقف را در منزل گذاشت و عازم سفر شد. شاید بگویید با این شرایط اگر باران ببارد، سرنشینان و کابین خودرو به طور کامل خیس خواهد شد، اما در پاسخ باید بيان کرد برای چنین مواقعی رولزرویس یک کاور ضدآب موقت در بوت تیل وجود دارد که با کمک آن می‌توان از باران یا هوای بد در امان ماند.

ساعت آنالوگ نصب شده روی داشبورد ساخت شرکت سوئیسی Bovet است

نیروبخش رولزرویس بوت تیل همان موتور ۶.۷۵ لیتری V12 آشنا است. این موتور در مدل فانتوم و کالینان ۵۶۳ اسب بخار قدرت دارد و در مدل‌های اسپرت مزین به نشان مشکی ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. در رابطه با آمار و ارقام مربوط به شتاب و سرعت حرفی به میان نیامده، اصولا هم برای خریداران این خودروی خاص چنین مواردی جزو اولویت‌ها نیستند!

بيان کرد نی است رولزرویس در سال ۲۰۱۷ هم با معرفی Sweptail سر و صدای زیادی برپا کرده بود. این مدل با قیمت ۱۲.۸ میلیون دلار عنوان گران‌ترین خودروی دنیا را در اختیار داشت.

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو