متن خبر

روسیه اولین تصاویر آسیب به فضاپیمای سایوز را منتشر کرد (عکس)

روسیه اولین تصاویر آسیب به فضاپیمای سایوز را منتشر کرد (عکس)

اخبارروسیه اولین تصاویر آسیب به فضاپیمای سایوز را منتشر کرد (عکس)
شناسهٔ خبر: 266234 -
خبرکاو:

آژانس فضایی روسیه اولین تصاویر عمومی را از منبع نشت رادیاتور در فضاپیمای سایوز که در ایستگاه فضایی بین المللی لنگر انداخته منتشر کرد.

این تصاویر روز دوشنبه (23 بهمن) در پستی در اکانت رسمی تلگرام این آژانس به اشتراک گذاشته شد. بر اساس این پست، تصاویر شواهدی از آسیب خارجی را نشان می‌دهند و آژانس فضایی روسیه روسکوسموس قبلاً اعلام کرده بود که این نشت که در 14 دسامبر رخ داد، ناشی از برخورد شهاب‌سنگ بوده است. در توضیح تصویر آمده است: «تصویری از سوراخ رادیاتور سیستم تنظیم حرارت کشتی، که با دوربین روی دستکاری‌کننده در بخش آمریکایی ایستگاه فضایی بین‌المللی ثبت شده است».

پست تلگرام (در تب جدید باز می‌شود) اضافه می‌کند که Roscosmos در حال حاضر در حال تحلیل این نشت است و پرتاب یک فضاپیمای جایگزین سایوز، MS-23 را تا مارس 2023 به تعویق انداخته تا دلیل این اتفاق ناگوار پیدا شود. این تصاویر تنها دو روز پس از شناسایی نشت مایع خنک‌کننده در کشتی روسی دیگری که در ایستگاه فضایی بین‌المللی لنگر انداخته بود، این بار کپسول باری روباتیک Progress 82 منتشر شد.

مطالب مرتبط: روسیه کپسول جدید سایوز را برای جایگزینی فضاپیمای نشتی در ایستگاه فضایی پرتاب می کند

تصویری <a href= که توسط آژانس فضایی روسیه روسکوسموس در تلگرام به اشتراک گذاشته شده است که محل نشت مایع خنک کننده و گزارش برخورد شهاب سنگ را نشان می دهد." class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/sYwFG8YrP7LFPsyWo2MGgV.jpg">

تصویری که توسط آژانس فضایی روسیه روسکوسموس در تلگرام به اشتراک گذاشته شده است که محل نشت مایع خنک کننده و گزارش برخورد شهاب سنگ را نشان می دهد. (اعتبار تصویر: Roscosmos از طریق تلگرام)

مدیران برنامه ناسا به سرعت متوجه شدند که سایوز MS-22 درز - که در سپتامبر گذشته فضانورد ناسا فرانک روبیو و فضانوردان سرگئی پروکوپیف و دیمیتری پتلین را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) آورد - هیچ خطری برای آزمایشگاه در حال گردش یا خدمه آن ندارد. . با این حال، این وضعیت باعث برخی از درگیری ها توسط شرکای ISS شده است.

MS-22 برای بازگرداندن فضانوردان به زمین غیرایمن تلقی شده است، مگر در موارد اضطراری در ایستگاه. اگر قبل از رسیدن MS-23 نیاز به تخلیه باشد، پروکوپیف و پتلین با MS-22 به خانه خواهند رفت. اما روبیو در یک کپسول SpaceX Dragon پرواز خواهد کرد و چهار فضانورد دیگر را در خود جای داده است. (داشتن شخص سوم در داخل سایوز بدون مایع خنک کننده در طول سواری آتشین در جو زمین به عنوان یک پیشنهاد خطرناک تلقی می شود.)

داستان های مرتبط:

سایوز MS-23 که جایگزین MS-22 نشت می‌شود، در ابتدا پیش‌بینی شده بود که در ماه فوریه از کیهان‌دروم بایکونور در قزاقستان پرتاب شود. احتمالاً این تأخیر جزئی تأثیر قابل توجهی بر مأموریت‌های روبیو، پروکوپیف و پتلین نخواهد داشت، که قبلاً قرار بود دو برابر مدت زمانی که برنامه‌ریزی شده بود در ISS بمانند.

دینا کونتلا، مدیر یکپارچه‌سازی عملیات ایستگاه فضایی ناسا، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 17 ژانویه گفت: «برنامه این است که فرانک، دیمیتری و سرگی برای چندین ماه دیگر تا زمانی که به خانه بازگردند، احتمالاً در اواخر سپتامبر، در کشتی بمانند.

در پاسخ به حمله شهاب‌سنگ ادعایی که به سایوز MS-22 آسیب رساند، ناسا مذاکراتی را با اسپیس ایکس برای گفت ن محافظ بیشتر به کپسول‌های Crew Dragon این شرکت آغاز کرده است. ماموریت بعدی خدمه SpaceX به ایستگاه فضایی بین‌المللی، Crew-6، قرار است در 26 فوریه به فضا پرتاب شود .

برت را در توییتر در [email protected] دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است