متن خبر

روسیه ابزار نظارت بر هوش مصنوعی Oculus را برای تقویت دستگاه سانسور خود راه اندازی کرد

روسیه ابزار نظارت بر هوش مصنوعی Oculus را برای تقویت دستگاه سانسور خود راه اندازی کرد

اخبارروسیه ابزار نظارت بر هوش مصنوعی Oculus را برای تقویت دستگاه سانسور خود راه اندازی کرد
شناسهٔ خبر: 267850 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

سانسورچیان روسیه به تازگی یک سیستم هوش مصنوعی جدید راه اندازی کرده اند تا روند پاک کردن اینترنت برای محتوای عکس و ویدیو غیرقانونی تلقی می شود حتی سریعتر شود.

این سیستم خودکار که با نام Oculus شناخته می شود، توسط مرکز فرکانس رادیویی اصلی، نهادی که توسط آژانس فدرال سانسور روسیه Roskomnadzor نظارت می شود، معرفی شد.

این به عنوان وسیله ای برای مقابله با رشد "بهمن مانند" مواد ناقض قوانین روسیه است. این موارد از LGBTQ و محتوای قمار گرفته تا ذکر درگیری در اوکراین به عنوان یک جنگ را شامل می شود.

بیش از 100000 منبع در سال 2022 مسدود شد، در مقایسه با حدود 7000 در سال قبل.

این امر، در کنار نظارت اینترنتی بدنام روسیه، استفاده از یک نرم‌افزار حفظ حریم خصوصی مانند سرویس‌های VPN را در صورتی که در روسیه زندگی می‌کنید یا به زودی به روسیه سفر می‌کنید، ضروری‌تر می‌کند.

دستیار سانسور جدید

این واقعیت که کرملین نظارت دقیقی بر آنچه شهروندان می توانند به صورت آنلاین به آنها دسترسی داشته باشند و به اشتراک بگذارند، چیز جدیدی نیست. Roskomnadzor از سال 2012 یک فهرست سیاه متمرکز اینترنتی را با URL ها، نام های دامنه و آدرس های IP که غیرقانونی تلقی می شوند، پر کرده است.

با این حال، در طول سال گذشته، محتوای ناقض قوانین روسیه شاهد افزایش شدیدی بود. این نیز تعجب آور نیست، زیرا هرگونه ذکر جنگ در اوکراین در واقع توسط قانون ممنوع است.

این مرکز گفت: "دینامیک تعداد تخلفات شناسایی شده نشان دهنده رشد بهمن مانند پر کردن انواع اطلاعات ممنوع است. همه اینها اهمیت تجزیه و تحلیل دقیق حملات اطلاعاتی در محتوای گرافیکی و امکان مقابله با آنها را نشان می دهد." خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد (در برگه جدید باز می شود) .

همانطور که واحد سانسور توضیح داد، Oculus این فرآیند را کارآمدتر می کند زیرا می تواند تصاویر، نمادها، صحنه ها و حتی متن غیرقانونی را با تجزیه و تحلیل تصاویر و فیلم ها تشخیص دهد.

این "به طور خودکار نقض هایی مانند افراط گرایی، فراخوان برای تجمعات غیرقانونی، خودکشی، محتوایی که مواد مخدر را تبلیغ می کند، تبلیغات دگرباشان جنسی و غیره را شناسایی می کند."

برای به دست آوردن یک ایده تقریبی، قبل از معرفی سیستم، هر کارمند به تحلیل بیش از 200 قطعه محتوا بین تصاویر و ویدیوها در روز عادت داشت.

Oculus قادر خواهد بود چیزی در حدود 200000 تصویر را تجزیه و تحلیل کند، به طور متوسط ​​​​سه ثانیه در هر تصویر یا ویدیو.

کرملین 57.7 میلیون روبل (حدود 783000 دلار) را برای توسعه این سیستم سرمایه‌گذاری کرد که از سپتامبر 2021 شروع شد. این اولین بار در دسامبر سال گذشته مورد آزمایش قرار گرفت و اکنون به نظر می‌رسد که با قدرت کامل در حال کار است. با این حال، توسعه دهندگان به بهبود عملکردهای آن تا سال 2025 ادامه خواهند داد.

نوامبر گذشته، Cyberpartisans (یک گروه هکر بلاروسی) نگاهی اجمالی به تاکتیک‌های سانسور روسیه انداختند (در برگه جدید باز می‌شود) . این گروه موفق شد یک شبکه داخلی مورد استفاده مرکز را هک کرده و بیش از دو ترابایت اسناد حساس را دانلود کند.

از جمله افشاگری‌های دیگر در مورد نحوه عملکرد سانسورچی‌ها، این افشاگری شواهدی از آموزش مقامات روسی به Oculus برای یافتن تصاویر نامطلوب از پوتین در سراسر وب نشان داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است