متن خبر

روزیاتو: وفادارترین شخصیت سریال «بازی تاج و تخت» چه کسی بود؟ ند استارک؟ جوراه مورمونت؟

روزیاتو: وفادارترین شخصیت سریال «بازی تاج و تخت» چه کسی بود؟ ند استارک؟ جوراه مورمونت؟

اخبارروزیاتو: وفادارترین شخصیت سریال «بازی تاج و تخت» چه کسی بود؟ ند استارک؟ جوراه مورمونت؟
شناسهٔ خبر: 225735 -
خبرکاو:

در شرایطی که سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) به نشان دادن درگیری ها و تنش های سیاسی بین رقبای رسیدن به تاج و تخت وستروس ادامه می دهد، همان چیزی که بینندگان تلویزیونی را شیفته بازی تاج و تخت ( Game of Thrones) کرد، وفاداری ها و اتحادهای واقعی شخصیت ها بیش از پیش آشکار می شود و معدود شخصیت هایی هستند که بدون انگیزه ای شخصی یا هدفی بزرگ با دیگران پیمان اتحاد بسته و اعلام وفاداری کنند. داخل بازی تاج و تخت نیز چنین بود اما گروهی از شخصیت ها بودند که به شخص یا جبهه یا آرمانی چنان وفادار بودند که جانشان را نیز داخل آن راه به خطر می انداختند. داخل اکثر موارد، این وفاداری نامحدود و رسوخ ناپذیر به مرگ این افراد منجر می شود و بارزترین نمونه آن شخصیت ند استارک است. این افراد به عواقب وفاداری شان فکر نمی کنند و داخل راه این وفاداری ابایی از دست کشیدن از جانشان ندارند. داخل ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ نفر از وفادارترین شخصیت های سریال بازی تاج و تخت آشنا کنیم که به ترتیب رتبه بندی شده اند.

وفادارترین شخصیت های سریال بازی تاج <a href=http://khabarkaav.ir> و </a> تخت

۱۰- ند استارک

ند استارک شخصیتی داشت که می توان آن را داخل قالب واژه شرافت خلاصه کرد که داخل نهایت باعث مرگش نیز شد. داخل کنار شرافت و مردانگی، وفاداری به خانواده اش، به رابرت برثیون و ایده آل های تغییر ناپذیرش شخصیت او را شکل داده بود. ند استارک و وفاداری اش از موضوعات جالب داخل سریال بازی تاج و تخت بود. شخصیت های دیگر او را چنان خیانتکار می دیدند که حتی به همسرش نیز علناً خیانت کرده و پسر حرامزاده اش را پیش او برده بود اما داخل واقعیت چنین نبود زیرا وی به مدت بیش از ۱۷ سال به همسرش و رابرت دروغ بيان کرد تا واقعیت را داخل مورد جان اسنو، خواهرش لیانا و ریگار تارگرین پنهان کند، موضوعی که اگر چه بار دیگر بر وفادار نبودن کامل او به این شخصیت ها اشاره دارد اما خود این پنهانکاری از روی شرافت و وفاداری به نام استارک ها بود. داخل واقعیت، ند چنان به خاندان استارک وفاداری می کرد که زندگی و رابطه شخصی اش با همسرش را سال ها به خطر انداخت و زخم زبان های همسر و دیگران را به جان خرید تا جان خواهر زاده اش را نجات دهد و همزمان به خاطر روابط گذشته اش، می خواست دائماً از رابرت برثیون حمایت کند.

وفادارترین شخصیت های سریال بازی تاج <a href=http://khabarkaav.ir> و </a> تخت

۹- برین اهل تارث

در دنیایی پر از شخصیت های منفور، پست و حال بهم زن، برین اهل تارث می توانست به عنوان یکی از بهترین انسان های وستروس و البته یکی از بهترین و جذاب ترین شخصیت های سریال بازی تاج و تخت سرش را بالا بگیرد. او نیز شوالیه ای بسیار وفادار بود که هیچ وقت بخت و شانس با او یار نمی شد. برین برای افراد مختلفی جنگید اما هرگز از وفاداری و شرافتش دور نشد. او تا پایان به رنلی برثیون وفادار ماند و حتی مدت ها بعد از مرگ رنلی، استنیس برثیون را به خاطر دست داشتن داخل قتل برادرش مجازات کرد. داخل ادامه به بانوی استارک ها اعلام وفاداری کرد و تا زمان مرگ همسر ند استارک به او وفادار ماند تا داخل ادامه زندگی اش را وقف قولی که به کاتلین استارک داده بود کند و از سانسا و آریا محافظت کند. حتی دفاع او از جیمی لنیستر نیز نشانه میزان وفاداری برین به کسانی بود که به آن ها داشت، کسانی که با افتخار داخل جبهه ها آن ها می جنگید.

۸- سمول تارلی

سمول یا ساموئل تارلی یکی از معدود شخصیت های بازی تاج و تخت است که می توان او را انسانی بسیار شیرین و مهربان دانست، کسی که نهایت وفاداری را نه تنها به جان اسنو بلکه به گیلی و پسرش دارد. شاید بتوان سمول تارلی را محافظت شده ترین شخصیت سریال دانست که نویسندگان هرگز گزندی به شرافت و درستی او وارد نکردند به طوری که دوست نداشتن او بسیار دشوار است. او داخل هر شرایطی کنار جان اسنو ماند و از وی حمایت کرد حتی داخل بدترین شرایط و تعهد و تلاش او برای نجات گیلی و محافظت از او نیز واقعاً تحسین برانگیز بود.

۷- خاندان رید

خاندان رید خانواده ای رعیت زاده بودند که به استارک ها اعلام وفاداری کرده و از آنجایی که سه نفر از اعضای این خاندان داخل میان وفادارترین شخصیت های بازی تاج و تخت قرار دارند، نباید این میزان از وفاداریشان را دستکم گرفت. هولند رید داخل درگیری های برج شادی لیتل فینگر داخل کنار ند استارک جنگید و آرتور دین را کشت. بعد از آن نوبت به جوجن و میرا رید می رسد، دو شخصیتی که مدام وفاداری خود را به برن استارک ثابت کردند و جوجن نیز داخل نهایت جانش را داخل تلاش برای رساندن برن استارک به کلاغ سه چشم از دست داد داخل حالی که خواهرش برن را به آنسوی دیوار رساند، حتی داخل شرایطی که جانش بارها و بارها تهدید شد.

۶- اوشا

شخصیت اوشا ماجراجویی بسیار هیجان انگیزی داخل سریال بازی تاج و تخت داشت و داخل این مسیر از یک وحشی و دشمن استارک ها به زندانی آن ها و داخل ادامه محافظ وفادار برن و ریکان تبدیل شد. اوشا به برادران استارک داخل فرار از وینترفل کمک کرد، زمانی که ثیون گریجوی به آن ها خیانت کرد و کنترل وینترفل را داخل دست گرفت. او علیرغم اینکه بارها فرصتش را داشت، برادران استارک را رها نکرد و برای نجات جان خود به آن ها خیانت ن کرد. اوشا برای کمک به برن داخل ماموریتش بارها جنگید و به جنوب بازگشت تا ریکون را نیز نجات دهد اما توسط رمزی بولتون کشته شد.

۵- پودریک پین

غیرممکن است کسی از شخصیت پودریک پین داخل سریال بازی تاج و تخت بدش بیاید، شخصیتی که از او به عنوان خوش بین ترین و بامزه ترین و شادترین شخصیت سریال یاد می کنند و البته یکی از وفادارترین آن ها. به عنوان دستیار و نوکر تیریون لنیستر، پودریک رابطه عمیقی با تیریون و بران شکل داد، خود را به عنوان دوستی وفادار به این دو ثابت کرد و بارها داخل کنارشان جنگید و حتی دستکم یک بار جان تیریون را نیز نجات داد. وقتی داخل کنار برین اهل تارث قرار گرفت، پودریک همان شخصیت بامزه و وفادارش را حفظ کرد و برای دفاع از سانسا و ثیون داخل کنار برین جنگید و وفاداری خود را به این شوالیه زن ثابت کرد، حتی زمانی که برین از این کمک ها رضایت نداشت.

وفادارترین شخصیت های سریال بازی تاج <a href=http://khabarkaav.ir> و </a> تخت

۴- هودور

به عنوان دوستی بی نقص و یکی از بهترین و وفادارترین شخصیت های سریال بازی تاج و تخت، وفاداری هودور به برن استارک داخل آخرین سکانس او پیش از مرگ که سکانسی ماندگار است به خوبی نشان داده می شود، سکانسی که داخل آن وی جانش را برای نجات استارک جوان داخل یکی از غم انگیزترین مرگ های تاریخ تلویزیون فدا می کند. هیچ کس نمی دانست و نمی توانست پیشگویی کند که داستان هودور به کدام سمت پیش می رود و کمتر کسی چنین مرگ تاثیرگذاری را برای این شخصیت مرموز تصور می کرد، شخصیتی که حتی نامش و افشاگری علت این نام داخل آن سکانس تاثیرگذار بسیاری را غافلگیر، حیرت زده و دلشکسته کرد. البته مرگ او تنها شاهد وفاداری اش نبود زیرا هودور داخل تمام مدت داخل کنار اوشا و رید برای رساندن برن به کلاغ سه چشم تلاش کرده و داخل تمام سختی ها کنار او ماند و حتی پیش از آن نیز برن علیل را داخل بدترین شرایط به این سو و آنسو می برد.

۳- کرم خاکستری

در حالی که اکثر شخصیت های سریال بازی تاج و تخت که وفاداری مطلقی به یک یا چند شخصیت داشتند داخل نهایت از لحاظ اخلاقی تصمیم های درستی گرفته و انسان هایی دوست داشتنی بودند، وفاداری کرم خاکستری به دنریس تارگرین باعث شد وی دست به کشتارهای بیرحمانه بسیاری بزند، از جمله کشتار مردم کینگز لندینگ داخل دورانی که سقوط اخلاقی و شخصیتی دنریس تارگرین رخ داد. وفاداری و تعهد کرم خاکستری به ملکه اژدها داخل تمام دوران زندگی دنریس ادامه داشته و حتی پس از مرگش نیز دست از این وفاداری برنداشت، علیرغم اینکه دنریس بارها تصمیم های اشتباه گرفت. دنریس اگر چه همیشه شخصیتش را حفظ کرد اما کرم خاکستری این کار را با پیروی خدشه ناپذیر از فرامین وی انجام داد و حتی پس از مرگ دنریس و میساندی نیز به خواسته ها و یاد آن ها وفادار ماند و برای احقاق حق و عدالت داخل مورد آن ها تلاش نمود.

۲- داووس سی وورث

اگر چه سریال بازی تاج و تخت دستکم شش سال بی نقص را داخل کشتن شخصیت های مهم و اصلی گذراند اما برخی شخصیت های سریال بودند که طرفداران دوست داشتند از اتفاقات سریال جان سالم به داخل ببرند و سِر داووس سی وورث یا شوالیه پیازی یکی از آن ها بود. او که مانند بسیاری از دیگر شخصیت ها داخل نبرد وینترفل به زندگان وفادار ماند، وفادارترین مشاور و فرد داخل کنار استنیس برثیون بود که او را شاه برحق می دید و دختر دوست داشتنی استنیس را می ستود. سِر داووس بارها برای نجات جبهه استنیس برثیون و راهنمایی کردن او به مسیر درست تلاش کرد و بعد از مرگ او به مشاور معقول و باهوش جان اسنو تبدیل شد. بسیاری او را مردی وفادار و شایسته دنباله روی می دانستند که داخل کنار جان اسنو می جنگید و یکی از بهترین و محبوب ترین شخصیت های سریال تا پایان بود.

۱- جوراه مورمونت

خیانت سِر جوراه مورمونت به دنریس تارگرین نیز خود نشانه وفاداری او به ملکه اژدها بود، اما علیرغم هدف اولیه او از نزدیک شدن به دنریس، جوراه مورمونت را می توان همچنان وفادارترین شخصیت بازی تاج و تخت دانست. داخل حالی که وی داخل ابتدا برای جاسوسی از دنریس برای رابرت برثیون به وی نزدیک شده بود اما پیش از ورود به کارث، دست از جاسوسی برداشته و تماماً و عمیقاً به ملکه و آرمان او متعهد و وفادار شد تا جایی که جانش را برای دفاع از او از دست داد. جوراه اگر چه داخل ابتدا به زنی که نمی شناخت خیانت کرد و دروغ بيان کرد اما وقتی از این کار پشیمان شد تلاش کرد تا بار دیگر اعتماد او را بدست آورد و تمام تنبیهاتی که برایش داخل نظر گرفته شده بود را با جان و دل پذیرفت. او عاشق دنریس بود اما داخل تمام مدت حضورش داخل کنار او، رنج تماشای روابط او با مردان متعدد را به جان خرید . او عاشق مادر اژدهایان بود و به او اطمینان داشت و تا آخرین نفس برای زنده نگه داشتن و محافظت از دنریس جنگید و لطفی که دنریس با بخشیدنش انجام داده بود را با نثار کردن جان خودش برای وی جبران کرد.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو