سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

روزیاتو: مجهز شدن پلیس عربستان به خودروهای لوکس پهپاد دار + ویدئو

شرکت خودروسازی آمریکایی لوسید موتورز (Lucid Motors) قرار است عربستان سعودی را با مدل سدان لوسید اِیر (Lucid Air) خود به ناوگانی از خودروهای پلیس تمام برقی مجهز کند. اولین خودروی پلیس لوسید دنیا یکشنبه ی این هفته، ۴ فوریه، در نخستین روز از نمایشگاه «صنایع دفاعی جهان» در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی، رونمایی شد. این خودروی لوسید اِیر متناسب سازی شده بدنه ای سیاه و سفید و بر روی سقف خود بخشی اضافی دارد که درون آن یک پهپاد قرار می گیرد. با ...

شرکت خودروسازی آمریکایی لوسید موتورز (Lucid Motors) قرار است عربستان سعودی را با مدل سدان لوسید اِیر (Lucid Air) خود به ناوگانی از خودروهای پلیس تمام برقی مجهز کند.

اولین خودروی پلیس لوسید دنیا یکشنبه ی این هفته، ۴ فوریه، در نخستین روز از نمایشگاه «صنایع دفاعی جهان» در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی، رونمایی شد. این خودروی لوسید اِیر متناسب سازی شده بدنه ای سیاه و سفید و بر روی سقف خود بخشی اضافی دارد که درون آن یک پهپاد قرار می گیرد. با فشردن یک دکمه این محفظه باز می شود و پهپاد درون آن به پرواز درمی آید.

هنوز هیچ تصویری از فضای داخلی این خودروها منتشر نشده است، اما پیش بینی می شود شرکت لوسید موتورز تغییراتی در کابین خودرو جهت تطابق بهتر با نیازهای مأموران پلیس ایجاد کرده باشد. این تغییرات اغلب شامل گفت ن نمایشگر و دستگاه بی سیم است، گرچه این احتمال وجود دارد که این تجهیزات از قبل درون داشبورد بزرگ این خودرو تعبیه شده باشند.

نمایشگاه «صنایع دفاعی جهان» تا ۸ فوریه ادامه خواهد داشت، پس پیش بینی می شود به زودی تصاویر بیشتری از این خودروی برقی و همینطور اطلاعاتی بیشتر درباره ی ناوگان جدید پلیس عربستان منتشر شود.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان مالک ۶۰ درصد از سهام شرکت خودروسازی لوسید موتورز است. دولت عربستان سعودی با لوسید موتورز برای خرید ۱۰۰ هزار خودروی برقی از این شرکت طی یک دهه ی آینده به توافق رسیده و این صندوق ۱۰ میلیارد دلار در این شرکت خودروسازی سرمایه گذاری کرده است.

لوسید موتورز که تنها کارخانه ی تولید خودروهای برقی در خاورمیانه را دارد، پیش بینی می شود نقش بزرگی در تبدیل سیستم حمل و نقل عربستان سعودی از خودروهای با سوخت فسیلی به خودروهای برقی ایفا کند.

شرکت آمریکایی لوسید موتورز که در سال ۲۰۰۷ در ایالت کالیفرنیای آمریکا تأسیس شد از شرکت های تازه تأسیس صنعت خودروسازی به شما می رود.

خبرکاو