سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

روزیاتو: ددلیفت ۴۴۰ کیلویی هافثور پی‌یرشون در تمریناتش برای مسابقه قوی‌ترین مردان

وقتی هافثور پی یرشون، قهرمان سابق قوی‌ترین مردان جهان، پس از چهار سال دوری، بازگشت خود را به این رقابت ها اعلام کرد، برای بسیاری این سوال پیش آمد که آیا او می‌تواند مجدداً به همان میزان از آمادگی و قدرت که زمانی داشته است، برسد یابد یا نه. ویدئوهای تمرینی اخیر پی یرشون نشان می‌دهد که او در مسیر درستی حرکت می‌کند. در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، هافثور پی یرشون ویدئویی را در کانال ...

وقتی هافثور پی یرشون، قهرمان سابق قوی‌ترین مردان جهان، پس از چهار سال دوری، بازگشت خود را به این رقابت ها اعلام کرد، برای بسیاری این سوال پیش آمد که آیا او می‌تواند مجدداً به همان میزان از آمادگی و قدرت که زمانی داشته است، برسد یابد یا نه. ویدئوهای تمرینی اخیر پی یرشون نشان می‌دهد که او در مسیر درستی حرکت می‌کند. در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، هافثور پی یرشون ویدئویی را در کانال یوتیوب خود منتشر کرد که در آن ددلیفت ۴۴۰ کیلوگرمی را می زند.

ددلیفت 440 کیلویی هافثور پی‌یرشون در تمریناتش برای مسابقه قوی‌ترین مردان

او در حین تمرین برای بازگشت حرفه‌ای خود به مسابقات قوی‌ترین مردان جهان آرنولد استرانگمن ۲۰۲۴ که قرار است از اول تا سوم مارس ۲۰۲۴ در کلمبوس اوهایو برگزار شود، از کمربند، بند کشی و جوراب ددلیفت استفاده کرد.

وزن هافثور پی یرشون در زمان انجام این ددلیفت، ۱۸۵ کیلوگرم بود. کیست زانوی او تازه یک هفته قبل از ددلیفت ۴۴۰ کیلوگرمی اش، بهبود یافته بود. ددلیفت ۴۴۰ کیلوگرمی هافثور پی یرشون را می توانید در ویدیوی زیر ببینید:

پی یرشون در سال ۲۰۱۹ رکورد جهانی ددلیفت را با ۴۷۴ کیلوگرم در مسابقات آرنولد استرانگمن شکست. قوی‌ترین مرد ایسلندی در ماه مه ۲۰۲۰ سنگین‌ترین ددلیفت تاریخ را که تاکنون تصویر آنتوسط دوربین ضبط شده است، یعنی ۵۰۱ کیلوگرم را در مجموعه کارهای شگفت‌انگیز قوی‌ترین مردان جهان به نام Feats of Strength بالا کشیده بود.

ددلیفت 440 کیلویی هافثور پی‌یرشون در تمریناتش برای مسابقه قوی‌ترین مردان

میله ددلیفت ۳ متری که انحصاراً برای مسابقات قوی‌ترین مردان جهان آرنولد ساخته شده، از وزنه‌های ۵ سانتیمتری استفاده می‌کند که میله را، بیشتر از یک میله ۲ متری استاندارد رقابت های المپیک، خم می کند.

برای ایجاد این خم شدگی منحصربه‌فرد ددلیفت، پی یرشون، قبل از اضافه کردن وزنه‌ها ۳ بست فلزی روی هر طرف میله قرار داد. قرار دادن وزنه‌ها نزدیک‌تر به انتهای میله، خمش آن را طی ست‌های سنگین‌تر افزایش می‌دهد. پی یرشون از وزنه‌های فولادی و بامپر استفاده کرد تا نزدیک ترین حالت به میله ددلیفت آرنولد استرانگمن را پیدا کند.

پی یرشون گفت: «تمرین با چیزی که نزدیک به آیتم های رقابت هاست، مهم است. میله ددلیفت ضخیم‌تر است و گرفتن و فرم را به هم می‌ریزد. استفاده از این وزنه‌های فولادی به من کمک می‌کند همان احساس کشش و گشتاور خارجی را داشته باشم.»

خبرکاو