سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

روایت خاندوزی از اقدام امروز FATF/ریسک تجارت بین‌المللی ایران را کاهش می‌دهد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی تصریح کرد: به دنبال نامه اعتراضی ایران و موافقت FATF با درخواست ایران برای رفع برخی محدودیت‌های مالی، ایران از ذیل توصیه شماره ۷ خارج شد و این امر به همه کشورها ایمیل و ارسال شده است. ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی تصریح کرد: به دنبال نامه اعتراضی ایران و موافقت FATF با درخواست ایران برای رفع برخی محدودیت‌های مالی، ایران از ذیل توصیه شماره ۷ خارج شد و این امر به همه کشورها ایمیل و ارسال شده است.

خاندوزی <a href= به بانک‌ها اولتیماتوم داد/ صادرات یک میلیون دلاری دانش‌بنیان‌ها" width="400" height="400">

وزیر اقتصاد درباره اقدام گروه FATF گفت: گروه ویژه دو دسته اقدام علیه ایران انجام داده که یکی فهرست سیاه بود که کاملا ظالمانه و سیاسی بود و ادامه دارد.

وی گفت : اقدام دوم هم متکی بر قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران بود که در قالب توصیه‌های موسوم به بند ۷ انجام می‌شد و به کشورهای عضو درباره اموال و دارایی‌های ایران توصیه‌هایی می‌شد.

خاندوزی <a href= به شایعات پایان داد" width="400" height="400">
خاندوزی به شایعات پایان داد

اقتصادنیوز: خاندوزی ، سخنگوی اقتصادی دولت به شایعات پایان داد و گفت: سامانه یکپارچه کنار گذاشته نمی‌شود و در دستور کار دولت نیست.

وزیر اقتصاد ادامه داد: از مهر ماه با خاتمه یافتن قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل باید این توصیه‌های گروه FATF علیه ایران هم به پایان می‌رسید اما توصیه‌های این گروه در آبان ماه نشان داد که این گروه همچنان محدودیت‌ها علیه ایران را حفظ کرده است و ما اعتراض کردیم.

وی بيان کرد : پس از پذیرش اعتراض حقوقی ایران از طرف FATF، طی ایمیلی به تمام کشورهای عضو اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران از ذیل توصیه بند ۷ گروه ویژه اقدام مالی خارج شد.

خاندوزی گفت: با این اقدام، ریسک مراودات تجاری با ایران کاهش خواهد یافت و به نفع تعاملات بین‌المللی ایران خواهد شد.

خبرکاو