سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

رشد اقتصاد و توسعه اشتغال استان در گرو همراهی و هم افزایی بخش کشاورزی است

به گزارش رکنا از لرستان؛ سید عماد شاهرخی در جلسه شورای معاونین و مدیران بخش کشاورزی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی بعنوان پیشران و مبنای کار اقتصادی استان از اهمیت بسزایی برخوردار است، اظهار کرد: در همین راستا می‌طلبد که با اراده و استقبال از سرمایه گذاران بخش کشاورزی تمام امکانات حوزه را برای توسعه اقتصادی استان بسیج کنیم. وی به انتخابات پیش روی مجلس اشاره کرد و گفت : از آنجایی که سازمان جهاد کشاورزی ...

به گزارش رکنا از لرستان؛ سید عماد شاهرخی در جلسه شورای معاونین و مدیران بخش کشاورزی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی بعنوان پیشران و مبنای کار اقتصادی استان از اهمیت بسزایی برخوردار است، اظهار کرد: در همین راستا می‌طلبد که با اراده و استقبال از سرمایه گذاران بخش کشاورزی تمام امکانات حوزه را برای توسعه اقتصادی استان بسیج کنیم.

وی به انتخابات پیش روی مجلس اشاره کرد و گفت : از آنجایی که سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه تخصصی است و مهمترین وظیفه ما خدمت رسانی به مردم است لذا تمامی فعالیت‌های همکاران در ستادهای نامزدهای انتخاباتی مجلس ممنوع بوده و همه توان ما معطوف به خدمت به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به اقدامات و کارهای صورت گرفته دولت مردمی سیزدهم اشاره کرد و گفت: پیرو تمجید و تعریف مقام معظم رهبری از خدمات ارزنده ی دولت سیزدهم، می‌طلبد مدیران بخش کشاورزی نیز با استفاده از تریبون‌های نماز جمعه دستاوردهای مهم و اساسی حوزه کشاورزی را در شهرهای استان تبیین کنند.

این مقام مسئول از مدیران ادارات تابعه و شرکت‌های وابسته خواست املاک مازاد و بلااستفاده خود را در راستای استفاده بهینه بخش معرفی و در اختیار مجموعه سازمان قرار دهند.

شاهرخی در این جلسه با تأکید بر ایجاد انسجام و ارتباط مستمر با اتحادیه‌ها و استفاده از ظرفیت آنها در تصمیم گیری‌های استان گفت : لازمه پیشرفت کشور در بخش کشاورزی مشارکت تشکل‌ها در تصمیمات کلان استان است لذا برای رشد و پیشرفت بخش کشاورزی نیاز به تشکل‌های پرقدرت و قوی تری داریم.

 وی در پایان نقش تشکل‌ها را در توسعه اقتصادی استان ویژه برشمرد و گفت: در بخش کشاورزی، تشکل‌ها همواره جایگاه خاصی دارند و می‌توانند فضای مساعدی برای تعامل مناسب و سازمان یافته بین تولیدکنندگان و حاکمیت به وجود آورند. تجربه نشان داده که کشورهای توسعه یافته، بدون استفاده از ساماندهی فعالان کشاورزی در قالب تشکل‌های مختلف، به منظور تعامل بهتر جامعه و حکومت، موفق نبوده‌اند.

مهدی زکی پور خبرنگار رکنا/ لرستان