سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ردیت احتمالاً با عرضه اولیه سهام خود به‌دنبال ارزش‌گذاری 6.5 میلیارد دلاری است

براساس گزارش یک منبع آگاه، ردیت می‌خواهد با عرضه اولیه عمومی سهام (IPO) خود به ارزش‌گذاری حداکثر 6.5 میلیارد دلاری دست یابد. این شرکت چندی قبل درخواست عرضه عمومی سهام خود را با نماد RDDT به بازار بورس نیویورک ارسال کرد و انتظار داریم که که به اولین عرضه اولیه بزرگ سال 2024 تبدیل شود. به‌گزارش CNBC، یک منبع آگاه به ماجرا مدعی شده است که ردیت از عرضه اولیه سهام خود می‌خواهد به ارزش حداکثر ...

براساس گزارش یک منبع آگاه، ردیت می‌خواهد با عرضه اولیه عمومی سهام (IPO) خود به ارزش‌گذاری حداکثر 6.5 میلیارد دلاری دست یابد. این شرکت چندی قبل درخواست عرضه عمومی سهام خود را با نماد RDDT به بازار بورس نیویورک ارسال کرد و انتظار داریم که که به اولین عرضه اولیه بزرگ سال 2024 تبدیل شود.

به‌گزارش CNBC، یک منبع آگاه به ماجرا مدعی شده است که ردیت از عرضه اولیه سهام خود می‌خواهد به ارزش حداکثر 6.5 میلیارد دلاری برسد. این شرکت ظاهراً قیمتی بین 31 تا 34 دلار را برای هر سهم خود در نظر دارد.

کارمندان ردیت می‌توانند در این عرضه اولیه، سهام خود را بفروشند. این شرکت ظاهراً در آخرین دور جذب سرمایه به مبلغ 1.3 میلیارد دلار در سال 2021، به‌عنوان یک شرکت خصوصی حدود 10 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود.

سرمایه‌گذاران ردیت از عرضه اولیه سهام آن منتفع می‌شوند

یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ ردیت «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI است که ظاهراً سهامی به ارزش تقریبی 400 میلیون دلار را از ردیت در اختیار دارد. پس او از این عرضه اولیه میلیون‌ها دلار سود خواهد کرد. از دیگر سرمایه‌گذاران بزرگ این شرکت می‌توانیم به تنسنت و Advance Magazine Publishers، شرکت والد Conde Nast، اشاره کنیم.

مدیران انجمن‌های گفت‌وگوی ردیت که رسماً کارمندان این شرکت نیستند نیز از طریق برنامه‌ای موسوم به Directed Share Program در این عرضه اولیه مشارکت خواهند داشت. این افراد پارسال به‌دنبال تغییر سیاست‌های ردیت در دریافت هزینه بابت استفاده از API این پلتفرم دست به اعتراض و اعتصاب زده بودند.

عرضه عمومی سهام ردیت در بازار بورس در شرایطی رقم خواهد خورد که بازار عرضه‌های اولیه به‌خاطر نگرانی‌های اقتصادی و نرخ بهره شرایط چندان خوبی ندارد. پس عرضه سهام ردیت می‌تواند اولین IPO بزرگ سال 2024 باشد. این عرضه همچنین اولین عرضه عمومی سهام شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی پس از عرضه سهام پینترست در سال 2019 خواهد بود.

خبرکاو