متن خبر

ربیعی: دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن‌ها برداریم

ربیعی: دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن‌ها برداریم

اخبارربیعی: دید امنیتی را از تشکل‌ها و سمن‌ها برداریم
شناسهٔ خبر: 109436 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا،  علی ربیعی سخنگوی دولت در مراسم افتتاحیه سرای فرشته های مرکز طلوع بی نام و نشانها که مرکز اقامتی آموزشی دختران آسیب دیده از کارتن خوابی و اعتیاد دختراناستبا تبریک روز دختر اظهار کرد: متاسفانه سیاستهای ما خیلی معطوف به زنان و دختران نیست و لازماستکه در این زمینه سیاست‌ها و برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید سیاست ها معطوف به حمایت از زنان باید تقویت شود، تصریح کرد: در فرآیند توسعه ، زنان و دختران برای ما مهم هستند؛ چراکه نیمی از جامعه به درستی در مسیر رشد کشور قرار نگرفته‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس آمار ۵۲ درصد دانشجویان دختر و ۶۶ درصد از سهم اشتغال و بیش از ۵۰ درصد سمن‌ها را زنان به دست دارند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: باید بیان کرد که موانع فرهنگی بر سر راه توسعه زنان داریم. در برخی نقاط بازماندگی از تحصیلات زیاداستدر عشایر شاهد ترک تحصیل زودرس و ازدواج اجباری زیر۱۵ سال هستیم.

ربیعی بیان کرد: در سال ۹۷ ، ۳۵۰۰ نفر زیر ۱۵ سال و در  سال ۹۸ ، ۲۵۰۰ نفر زیر ۱۵ سال وام ازدواج دریافت کردند  که ۹۸ درصد آنان دختران بوده اند.

وی بیان کرد: در دولت بنای ما ایناستکه روند سعودی توجه به سیاست معطوف به زنان داشته باشیم چراکه بیشترین ضرر از آسیب اجتماعی رو زنان می بینند.

ربیعی بیان کرد: فریب و خروج از خانه و اعتیاد زنان و دختران را بیشتر نشانه می‌گیرد. در همین راستا مقابله با اعتیاد دختران کودکان را اولویت قرار دادیم .
سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز روز دختراستو خیرجمعی مهماست. بسیاری از سمن‌ها همانند بخش های مختلف که در فشار و سختی هستند، سختی می کشند. نیاز به این داریم که در کنار هم‌ باشیم. دوران سختی است. فردگرایی بیشترین آسیب را به جامعه می زند در قالب تشکل‌ها می توانیم زندگی را برای هم آسان کنیم.

وی بیان کرد: دید امنیتی را از تشکل‌ها برداریم نگاه توسعه گرایانه به سمن ها شود حضور ما در این جا هم از جهت روز دختر در فرآیند خیر جمعی است. دست خیرین اینجا  را می بوسم.

انتهای پیام

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو