متن خبر

ربات های جستجوی ChatGPT خراب هستند، آیا NeevaAI می تواند آن را برطرف کند؟

ربات های جستجوی ChatGPT خراب هستند، آیا NeevaAI می تواند آن را برطرف کند؟

اخبارربات های جستجوی ChatGPT خراب هستند، آیا NeevaAI می تواند آن را برطرف کند؟
شناسهٔ خبر: 266980 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

جنگ چت بات‌های هوش مصنوعی که مدت‌ها پیش‌بینی شده بود، رسما آغاز شد. و در حالی که شرکت‌های فناوری در حال رقابت برای مدرن‌سازی خدمات خود هستند، کارشناسان هشدار می‌دهند (در برگه جدید باز می‌شود) در مورد خطرات ناشی از عجله کردن این دیوانگی ChatGPT در جستجو.

موتور جستجوی بدون آگهی Neeva قول داده است که جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی را با ترکیب قدرت سیستم‌های هوش مصنوعی مولد با فناوری جستجوی معتبر و بی‌طرف خود اصلاح کند.

این بدان معناست که برخلاف برنامه‌های ChatGPT، نتایج آن بلادرنگ است. به‌علاوه، خلاصه‌های هوش مصنوعی آن با پیوندهای منابع پشتیبان‌گیری می‌شوند تا کاربران بتوانند خود قابلیت اطمینان آن‌ها را تحلیل کنند.

NeevaAI برای اولین بار در دسامبر 2022 در ایالات متحده راه اندازی شد، غول های فناوری بزرگ مایکروسافت و گوگل را در توسعه دستیار جستجوی خود مانند ChatGPT شکست داد. ابزار ChatGPT مایکروسافت اج در واقع حدود یک هفته پیش برای تکمیل جستجوی هوش مصنوعی بینگ معرفی شد. «سرویس آزمایشی هوش مصنوعی مکالمه ای» بارد نیز همینطور بود.

و اکنون، NeevaAI اکنون دامنه خود را در خارج از ایالات متحده افزایش داده است. از 13 فوریه 2023، کاربران ساکن در کانادا، بریتانیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا می‌توانند از قدرت نتایج جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی لذت ببرند.

اما آیا NeevaAI واقعاً می تواند معمای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی را حل کند؟

✨ پرسیدی تحویل دادیم. ✨ امروز NeevaAI رسما راه اندازی شد و آماده امتحان کردن در: .com/iGhxn00hs5 13 فوریه 2023

بیشتر ببین

از جستجو تا موتور پاسخ

مدیر عامل Neeva گفت: "جستجو که یک تابع استفاده روزانه است، به طور فزاینده ای بیشتر در مورد خدمات رسانی به تبلیغ کنندگان است و نه خدمات رسانی به کاربران. Neeva کل مدل را برعکس می کند و یک جستجوی بدون تبلیغات با هوش مصنوعی ایجاد می کند که کاملاً برای کاربران ساخته شده است. " سریدار راماسوامی به TechRadar گفت.

بازگرداندن تجربه اول کاربر، در واقع، دلیل اصلی استعفای راماسوامی از شغل خود به عنوان رئیس تبلیغات گوگل برای توسعه موتور جستجوی خصوصی بدون تبلیغات خود در سال 2018 بود. اکنون، با انفجار ChatGPT نرم افزار مانند، او فرصت بیشتری برای خدمت رسانی بهتر به مشتریان Neeva می بیند.

الگوریتم‌هایی که نرم‌افزار هوش مصنوعی مولد را تقویت می‌کنند، مانند ChatGPT، از مدل‌های زبان بزرگ (LLM) برای ایجاد محتوای جدید استفاده می‌کنند. NeevaAI (در برگه جدید باز می شود) این قابلیت نوآورانه را با قدرت و به موقع بودن نرم افزار خود ترکیب می کند تا "موتور جستجو را به موتور پاسخگویی" تبدیل کند.

چنین سیستمی برای بازجویی از یک صفحه، درک محتوای آن و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این صفحه ممکن است به اندازه کافی مفید و/یا معتبر باشد تا به عنوان منبع ذکر شود ساخته شده است. این کار را در زمان واقعی و با تغییر وب انجام می دهد تا یک پاسخ واحد ترکیبی با منابع پیوندی که از مرتبط ترین سایت ها برای یک پرس و جو جمع آوری شده اند ارائه دهد.

راماسوامی توضیح داد که NeevaAI بیشتر از مدل‌های خود استفاده می‌کند که تیمش می‌تواند برای کارهای سفارشی مانند پاسخ‌گویی به سؤال یا خلاصه‌نویسی، از قبل آموزش دهد یا تنظیم کند.

اینها با سیستم‌های دیگر، مانند GPT3.5 و Anthropic's Claude، برای تولید داده‌های آموزشی (که برای آموزش مدل‌های خود استفاده می‌شود) و همچنین وظایف فوق تخصصی در خط لوله کلی یکپارچه شده‌اند.

علیرغم دسترسی جدید به سیستم‌های هوش مصنوعی مولد که یکی از بزرگ‌ترین نوآوری‌های چند سال اخیر در فناوری بوده است، اولین تکرارها بسیار عالی هستند.

نرم‌افزاری مانند ChatGPT در واقع دو نقطه ضعف قابل توجه دارد. اول از همه، نتایج آن هرگز منبع یا ارجاع نمی شود. دوم، اینها برای یک پشته داده در زمان واقعی بازیابی نمی شوند. در این صورت نتایج کمتر مرتبط خواهند بود و تأیید آنها دشوارتر خواهد بود.

در حالی که برخی دیگر از شرکت‌های فناوری بزرگ در حال راه‌اندازی یک ربات چت جست‌وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تلاش برای رفع مشکل اخیر هستند، ویژگی منحصر به فرد Neeva کارت‌های استنادی مرتبط با نتایج آن را فراهم می‌کند. این کارت‌های قابل کشیدن اطلاعات معتبر در مورد موضوع مورد تحقیق را برجسته می‌کنند و در عین حال سؤالات تحقیقاتی مهمی را برای جستجوگر پیشنهاد می‌کنند.

"هدف ما ادغام مسئولانه هوش مصنوعی و ارائه پاسخ های معتبری است که کاربران بتوانند به آنها اعتماد کنند."

نمونه سوال تحقیق NeevaAI

(اعتبار تصویر: Neeva)

راماسوامی معتقد است که مدل بدون آگهی Neeva در اینجا نیز می تواند مفید باشد.

او گفت: "هر زمان که محصولی را به حالت طرح سوال و دادن یک پاسخ واحد منتقل می کنید - تبلیغات فرو می ریزد. آنچه ما شاهد آن هستیم تنش در تحقق پتانسیل کامل در این فناوری و این واقعیت است که این شرکت ها درآمدهای زیادی دارند. برای محافظت از

نه تنها این، بلکه ما توانستیم این را شش هفته قبل از اینکه فناوری های بزرگ نسخه های خود را اعلام کنند (که هنوز واقعاً در دسترس نیستند) ارائه کنیم.

پس از دریافت بازخورد مثبت پس از راه اندازی در ماه دسامبر، این شرکت اکنون دستیار جستجوی هوش مصنوعی خود را در سراسر کانادا و چند کشور اروپایی نیز منتشر کرد . با این حال، افرادی که خارج از این کشورها زندگی می‌کنند می‌توانند با بازی کردن با برخی تنظیمات از این ویژگی نیز لذت ببرند.

علاوه بر این، Neeva تاکنون تنها کسی است که در این بازی متعهد به حمایت از ناشران و سازندگان محتوا است - کسانی که بیشترین آسیب را از افزایش چت ربات‌های هوش مصنوعی دارند. Neeva علاوه بر ارائه 20 درصد از درآمد اصلی خود در زمانی که محتوای آنها برای پاسخگویی مستقیم به یک پرس و جو استفاده می شود، در حال تحلیل راه هایی برای کمک به ناشران برای استفاده از هوش مصنوعی در سایت های خود برای تجربه کاربری بهتر است.

مسابقه ربات چت AI: آیا NeevaAI واقعاً خوب است؟

اما، در حالی که درست است که Neeva احتمالاً مسابقه ربات چت هوش مصنوعی را باز کرده است، مطمئناً تنها بازیکن در بازی امروز نیست.

در میان بزرگ‌ترین نام‌ها، مایکروسافت به تازگی Bing جدید مبتنی بر هوش مصنوعی خود را بر اساس سیستم OpenAI راه‌اندازی کرده است. گوگل با بارد پاسخ داد. دومی از مدل یادگیری زبان خود گوگل لامدا (در برگه جدید باز می‌شود) استفاده می‌کند که توسط یکی از مهندسانی که روی آن کار می‌کردند، "حساس" در نظر گرفته شد.

مرورگر کوچکتر You.com نیز سایت خود را با یک چت ربات هوش مصنوعی مشابه ادغام کرده است و موتور جستجوی چینی Baidu در ماه مارس Ernie خود را راه اندازی می کند. خارج از دنیای جستجو، غول فناوری Meta قبلا Blenderbot را تابستان گذشته در سراسر ایالات متحده راه اندازی کرد.

به نظر می‌رسد شرکت‌های فناوری در حال مسابقه دادن هستند تا انگشتان خود را به پای هوش مصنوعی بچسبانند. با این حال، نتایجی که تا کنون می‌بینیم چیزی جز بی‌نقص است.

دلیلش این است که نرم افزار ChatGPT مانند با محدودیت های ذاتی همراه است.

به عنوان مثال، چیزی که به نام جیلبریک شناخته می‌شود، می‌تواند به چت ربات هوش مصنوعی اجازه دهد تا راه‌های خطرناک و توهین‌آمیز برای پاسخ دادن به کاربران ایجاد کند. اما، شاید مشکل‌سازترین آن، تمایل به فروش اطلاعات نادرست به عنوان واقعیت باشد. این مشکل در حال حاضر بیش از 100 میلیارد دلار برای گوگل هزینه داشته است، زیرا Bard در جریان رویداد راه اندازی خود به درخواستی با اطلاعات نادرست پاسخ داد.

چیز مورد علاقه جدید من - ربات ChatGPT جدید بینگ با یک کاربر بحث می کند، به آنها در مورد سال جاری 2022 اشاره می کند، می گوید ممکن است تلفن آنها ویروس داشته باشد و می گوید "شما کاربر خوبی نبوده اید" چرا؟ از آنجایی که شخص پرسید که آواتار 2 در آن نزدیکی کجا نشان داده می شود pic.twitter.com/X32vopXxQG 13 فوریه 2023

بیشتر ببین

در این مورد، راماسوامی بيان کرد که نیوا در مقایسه با هوش مصنوعی مولد خالص متفاوت عمل می‌کند، زیرا از سیستم محدودتری استفاده می‌کند که در صورتی که نتواند پاسخ مناسبی پیدا کند، پاسخ نمی‌دهد.

با این حال، این بدان معنا نیست که Neeva هرگز اطلاعات گمراه کننده یا نادرست را گزارش نمی کند.

به عنوان مثال، هنگامی که از NeevaAI همان سوالی را پرسیدیم که بارد گوگل را در رویداد پرتاب آن تحت تاثیر قرار داد - "چه اکتشافات جدیدی از تلسکوپ فضایی جیمز وب را می توانم به کودک 9 ساله خود بگویم؟" - دقیقاً همان پاسخی را که بارد داد به ما ارائه شد.

به نظر می‌رسد این به این دلیل است که NeevaAI منابع معتبری را که این خبر را گزارش می‌کنند، پیدا کرده است، اما نمی‌تواند تشخیص دهد که این سایت‌ها واقعاً گزارش می‌دهند که این پاسخ اشتباه است.

راماسوامی او میگوید : «به همین دلیل است که استنادها در پاسخ‌های هوش مصنوعی نیوا در جلو و مرکز قرار دارند. همانطور که هیچ وب سایتی به طور کامل قابل باور نیست، تفکر و شک و تردید برای بقا در این دنیای مدرن ضروری است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است