اخبار, ترفند

ربات جدید هوش مصنوعی اندروید استودیو به شما کمک می کند برنامه های بهتری را کدنویسی کنید

امضای Google IO در کنفرانس توسعه دهندگان
جاستین دوینو / نقد و تحلیل گیک

توسعه دهندگان برنامه از زمان ورود آن در سال ۲۰۱۳ تقریباً یک دهه است که از اندروید استودیو استفاده کرده اند و در Google I/O 2023، گوگل چندین ویژگی را برای بهتر کردن آن معرفی کرد. این شامل یک ربات گفتگوی هوش مصنوعی کاملاً جدید برای کمک به توسعه دهندگان در ساخت برنامه های بهتر و یافتن کد ضعیف است.

همانطور که انتظار می رفت، هوش مصنوعی (AI) در همه جا ظاهر می شود. "Studio Bot" جدید یک ویژگی آزمایشی است که هنوز در روزهای اولیه خود است، اما گوگل امیدوار است که در نهایت به توسعه دهندگان کمک کند تا کد بهتری بنویسند و برنامه های بدون اشکال ایجاد کنند.

ربات جدید هوش مصنوعی اندروید استودیو از Codey، مدل گوگل برای کدنویسی استفاده می کند و پر از ویژگی های مفید است. دستیار هوش مصنوعی می تواند بهره وری را افزایش دهد، به سوالات پاسخ دهد و موارد دیگر.

توسعه‌دهندگان می‌توانند برای دریافت کمک در مورد موقعیت‌های خاص، اصول برنامه‌ها و عناصر مختلف به ربات تکیه کنند یا حتی سؤالات ساده‌ای مانند «موضوع تاریک چیست؟» بپرسند. ربات استودیو هوش مصنوعی به صورت مکالمه به سؤالات پاسخ می دهد و کاوش ابزارهای جدید و اصلاح برنامه ها را آسان تر از همیشه می کند.

مهمتر از آن، به نظر می رسد که توسعه دهندگان حتی می توانند از ربات بخواهند تا به رفع خطاهای کد موجود کمک کند. ابزار هوش مصنوعی گوگل کد را اسکن می کند و پیشنهاداتی برای پاکسازی ارائه می دهد. پس ، اگرچه به نظر نمی رسد که هوش مصنوعی هنوز برنامه ها را کاملاً می نویسد، اما احتمالاً چندان هم عقب نیست. بهتر از این، همه اینها دقیقاً در Android Studio ساخته شده است.

در طول سخنرانی برنامه‌نویس، گوگل تغییرات دیگری از جمله ویرایش‌های زنده، Kotlin DSL و کاتالوگ‌های نسخه برای اسکریپت‌های ساخت، ابزارهای همگام‌سازی جدید، اولویت‌های زبان هر برنامه، پشتیبانی شبیه‌ساز برای WearOS 4 Developer Preview، ابزار جدید نمایه‌ساز مصرف انرژی، طرح‌بندی را اعلام کرد. بازرسان، دستیار جدید ارتقا SDK و موارد دیگر.

در حالی که تغییرات زیادی در پشت صحنه وجود دارد، مبتدیان می خواهند از ابزارهای جدید هوش مصنوعی استفاده کنند. در حال حاضر، به نظر می رسد که ربات استودیو هوش مصنوعی فوق تجربی است و فقط در نسخه های بتا موجود است. در بیانیه مطبوعاتی گوگل آمده است که با نسخه Android Studio Hedgehog در دسترس خواهد بود.

منبع: Android Developers

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *