متن خبر

رای پرونده ایران و ویلمتوس کی صادر می‌شود؟

رای پرونده ایران و ویلمتوس کی صادر می‌شود؟

اخباررای پرونده ایران و ویلمتوس کی صادر می‌شود؟
شناسهٔ خبر: 109006 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، شکایت مارک ویلموتس علیه فدراسیون فوتبال در فیفا و در خواست غرامت ۶ میلیون یورویی تبدیل به یک پرونده ملی برای ایران شده و تاکنون جلسات مختلفی در داخل فدراسیون، وزارت ورزش و سایر نهادها برگزار شده تا زیاده‌خواهی سرمربی بلژیکی به سرانجام نرسد و فوتبال ایران بیش از این متحمل ضرر و زیان نشود.

در مدت زمان اخیر، ابعاد جدیدی از این قرارداد افشا شده که برخی نگرانی‌ها را در جامعه ورزش به وجود آورده و گمان می‌رود سرمربی بلژیکی با استناد به یک بند حاشیه‌ساز و توسل به مسائلی مانند کلاه‌برداری از او، رای دادگاه را به نفع خود تغییر دهد.

در این بند ذکر شده هر کدام از طرفین قرارداد را فسخ کنند، فدراسیون فوتبال باید مبلغ ۳ ماه دستمزد را به عنوان غرامت پرداخت کند اما این پایان داستان نیست و در ادامه جمله «CERTAIN FEE  OR» به معنای یک مبلغ مشخص در قرارداد ذکر شدهاستکه برخی کارشناسان بر این باور هستند که ویلموتس با استناد به این جمله می‌تواند غرامت ۶ میلیون یورویی را از فدراسیون بگیرد. در عوض مسئولان فدراسیون فوتبال قویا تاکید دارند که تمام شواهد علیه ویلموتساستو زیاده‌خواهی این مربی به سرانجام نمی‌رسد.

* زمان صدور رای پرونده ایران و ویلموتس

در همین حال، گمانه‌زنی‌ها درباره صدور رای اولیه این پرونده توسط فیفا افزایش یافتهاستو همه در انتظار صدور رای نهایی این پرونده هستند اما روند رسیدگی به این پرونده از صدور رای طی دو ماه آینده است.

در حال حاضر به علت شیوع ویروس کرونا و دور کاری کارمندان در اقصی نقاط دنیا، فیفا هنوز قضات این پرونده را مشخص نکرده و طبق آخرین اطلاعیه، در صورتی که پنل این پرونده توسط فیفا تشکیل شود به اطلاع فدراسیون فوتبال خواهد رسید.

بعد از این اتفاقاستکه قضات به بررسی اسناد و مدارک و دفاعیات طرفین پرونده می‌نشینند و رای اولیه خود را صادر خواهند کرد. طبق برآورد مسئولان این پرونده، احتمالا فیفا طی دو ماه آینده نظر خود را نسبت به شکایت طرفین اعلام خواهد کرد.

* بررسی ادعای ویلموتس و دفاعیات فدراسیون فوتبال

بزرگ‌ترین ادعای ویلموتس دریافت غرامت ۶ میلیون یورویی از فدراسیون فوتبالاستو مربی بلژیکی مدعی شده که باید تمام پول تا پایان قراردادش به او پرداخت شود. او وجود بند «پرداخت سه ماه دستمزد یا یک مبلغ مشخص» را دستاویز ادعای خود کرده و مدعیاستکه قراردادش در ایران جعل شد و فدراسیون اقدام به کلاه‌برداری از او کرده است. 

در عوض فدراسیون فوتبال ایران مدعیاستکه سرمربی بلژیکی بعد از فسخ قرارداد، حقوق قبل و بعد خود را دریافت کرده و حتی روی نیمکت تیم ملی ایران نشستهاستکه این موضوع دلیل محکمی بر فسخ نشدن قرارداد او و تمایل برای ادامه همکاریاستو در واقع بدون دلیل موجه، شغلش را ترک کرده است. از طرفی فدراسیون فوتبال مدعیاستکه طبق قرارداد، ویلموتس باید دستمزد سه ماه از قرارداد خود به اضافه مبالغی که از جیبش برای تیم ملی هزینه کرده را دریافت کند و بند «یک مبلغ مشخص» به معنای این نیست که ویلموتس می‌تواند هر مبلغی را درخواست کند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو