سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

راهنمای نگهدارنده پروژه برای Hacktoberfest

Hacktoberfest یک رویداد یک ماهه است که مشارکت ها، همکاری ها و پروژه های منبع باز را ترویج می کند. شرکت در این رویداد به‌عنوان نگهدارنده یا مشارکت‌کننده پروژه، دیدگاه‌های جدیدی به پروژه یا شغل شما می‌دهد. شما همچنین می توانید با افراد سرگرم کننده ملاقات کنید. این مقاله شما را با نحوه تبدیل شدن به یک نگهدارنده پروژه موفق و عالی آشنا می کند. آماده سازی پروژه اطمینان از اینکه پروژه شما با دستورالعمل های تیم Hacktoberfest مطابقت دارد و ...

Hacktoberfest یک رویداد یک ماهه است که مشارکت ها، همکاری ها و پروژه های منبع باز را ترویج می کند.

شرکت در این رویداد به‌عنوان نگهدارنده یا مشارکت‌کننده پروژه، دیدگاه‌های جدیدی به پروژه یا شغل شما می‌دهد. شما همچنین می توانید با افراد سرگرم کننده ملاقات کنید.

این مقاله شما را با نحوه تبدیل شدن به یک نگهدارنده پروژه موفق و عالی آشنا می کند.

آماده سازی پروژه

اطمینان از اینکه پروژه شما با دستورالعمل های تیم Hacktoberfest مطابقت دارد و مشارکت مشارکت کنندگان شما در آن آسان است، ضروری است.

شما باید اهدافی را که می خواهید در طول رویداد به آنها برسید مشخص کنید. اگر آن را در یادداشت پس از آن یادداشت کنید مفید خواهد بود.

هدف شما ممکن است جلب توجه بیشتر به پروژه خود یا دادن مکانی امن به مشارکت کنندگان جدید برای ایجاد تغییرات کوچکی باشد که به شغل آنها کمک کند.

فایل‌های README و دستورالعمل‌های مشارکت

مستندسازی بخش بزرگی از آماده سازی پروژه شما است. اما قبل از مستندسازی، باید اهداف خود را برای پروژه مشخص کنید.

مستندات شما باید بر کمک به مشارکت‌کنندگان جدید برای شروع متمرکز باشد.

یک فایل README خوب ایجاد کنید که کاربرد پروژه شما، نحوه تنظیم آن و نحوه مشارکت را توضیح دهد.

علاوه بر داشتن یک فایل README، پروژه های شما باید دستورالعمل هایی نیز داشته باشند که مشارکت کنندگان جدید باید از آنها پیروی کنند.

یک راهنمای واضح در مورد اینکه مشارکت کنندگان چگونه می توانند در پروژه شما مشارکت کنند و چه نوع مشارکتی می توانند داشته باشند ایجاد کنید و استانداردهای کدگذاری یا دستورالعمل های پروژه را مشخص کنید.

صدور مجوز و آیین نامه رفتار

قبل از اینکه کسی بتواند در پروژه شما مشارکت کند، مطمئن شوید که مجوز منبع باز دارد. مجوز برای محافظت از شما و مشارکت کنندگان شما وجود دارد.

یک پروژه منبع باز بدون فایل مجوز مناسب می تواند از مشارکت کنندگان به دلیل کپی و جایگذاری و نقض حقوق ثبت اختراع شکایت کند. برای جلوگیری از این امر، مجوز منبع باز را انتخاب کنید که با اهداف پروژه شما همسو باشد.

در مرحله بعد، باید یک آیین نامه رفتاری تعریف کنید تا اطمینان حاصل شود که در طول رویداد Hacktoberfest، مشارکت کنندگان به دیگران احترام می گذارند و شامل می شوند.

مخزن GitHub پروژه

پروژه های Hacktoberfest معمولا در GitHub هستند. راه اندازی یک مخزن Git باید شما را شروع کند.

اگر حساب دارید، مطمئن شوید که مخزن به روز است. اگر حساب کاربری ندارید، یکی بسازید.

اطمینان حاصل کنید که کد منبع و مستندات پروژه شما در مخزن Git قرار دارد.

طبق دستورالعمل های Hacktoberfest، موضوع "hacktoberfest" را به مخزن خود اضافه کنید تا در Hacktoberfest شرکت کنید و نشان دهید که به دنبال مشارکت هستید.

راه اندازی مسائل

مسائل برای مشارکت کنندگان شما مانند فهرست کارهایی است که باید انجام دهید. آن‌ها می‌توانند از آن برای ردیابی باگ‌ها، ویژگی‌ها یا ارتقاهایی که برای درگیر شدن در آن نیاز دارند استفاده کنند.

تنظیم یک الگوی مشکل به مشارکت کنندگان شما کمک می کند تا تغییراتی را در پروژه شما پیشنهاد کنند.

هنگامی که راه اندازی پروژه خود و دستورالعمل های آن تمام شد، باید پروژه خود را برای دستیابی به مخاطبان هدف تبلیغ کنید.

اینجا جایی است که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر (X)، فیس‌بوک، ردیت و لینکدین برای دسترسی به مخاطبان وسیع‌تری از مردم استفاده می‌کنید.

شما به توضیحات پروژه قانع‌کننده‌ای نیاز دارید که مشارکت‌کنندگان را درگیر کند.

در صورت امکان، میزبانی یک فضای توییتر یا وبینار را برای صحبت در مورد پروژه های خود، راه حل یک مشکل دنیای واقعی و نحوه شروع مشارکت کنندگان در نظر بگیرید.

مشارکت های مشارکت کننده

هنگامی که رویداد شروع می‌شود و مشارکت‌کنندگانی را جذب می‌کنید که روی مسائل کار می‌کنند، باید با انجام کارهای زیر مشارکت‌کنندگان خود را درگیر کنید:

تحلیل و ادغام درخواست های کششی. مطمئن شوید که فقط مشارکت های ارزشمند را ادغام می کنید.

بازخورد روشنی به مشارکت کنندگان خود بدهید تا کارشان را بهبود ببخشید.

از مشارکت کنندگان خود قدردانی کنید. می توانید این کار را با فریاد زدن در رسانه های اجتماعی یا ارسال پیام های تشکر انجام دهید.

اطمینان حاصل کنید که قوانین رفتاری را به خاطر می آورند و عواقب نقض رفتار را به آنها اطلاع دهید.

همچنین می توانید یک پلتفرم گفتگوی GitHub ایجاد کنید که در آن با مشارکت کنندگان پروژه تعامل برقرار کنید. به این ترتیب می توانید به راحتی مشارکت را در دوره زمانی رویداد مدیریت کنید.

نتیجه

این راهنما مراحل لازم را برای نگهبانان پروژه طی کرد تا از رویداد Hacktoberfest حداکثر استفاده را ببرند.

با پیوستن به عنوان نگهدار، فرصت ملاقات با افراد، دریافت ایده های جدید و رشد پروژه خود را خواهید داشت. این همکاری‌ها یا مشارکت‌ها می‌توانند تأثیر طولانی‌مدتی بر پروژه شما داشته باشند.

آماده سازی پروژه، تعامل با مشارکت کنندگان پروژه، متعهد ماندن به اهداف خود و ایجاد فضایی فراگیر برای همه مشارکت ها می تواند پروژه شما را بهبود بخشد.

علاوه بر اینکه یک نگهدارنده هستید، روح منبع باز و همکاری را در آغوش بگیرید و در طول رویداد از آن لذت ببرید.