سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

راهنمای تصویری برای ۵ گوشی هوشمند تاثیرگذار

ekdciJWCYByjDLYMb7kSeD-320-80.jpg
تلفن همراه تاثیرگذارترین و مهم ترین وسیله الکترونیکی مصرفی در تمام دوران است. اسمارت‌فون‌های مدرن اکنون برای زندگی روزمره ضروری هستند، اما وقتی اولین گوشی‌ها در دهه ۱۹۸۰ وارد قفسه‌ها شدند، گران، بزرگ، نسبتاً سنگین بودند و یک کیس یکبار مصرف داشتند. اما آن کیس یکبار مصرف انقلابی و بسیار جذاب بود. اگر اولین شبکه‌های تلگراف دنیا را کوچک‌تر می‌کردند و تلفن ثابت فناوری را با اجازه دادن به هر کسی که در خانه خود تلفن داشته باشد دموکراتیزه می‌کرد، تلفن همراه ارتباط را واقعاً شخصی می‌ ...

تلفن همراه تاثیرگذارترین و مهم ترین وسیله الکترونیکی مصرفی در تمام دوران است. اسمارت‌فون‌های مدرن اکنون برای زندگی روزمره ضروری هستند، اما وقتی اولین گوشی‌ها در دهه ۱۹۸۰ وارد قفسه‌ها شدند، گران، بزرگ، نسبتاً سنگین بودند و یک کیس یکبار مصرف داشتند.

اما آن کیس یکبار مصرف انقلابی و بسیار جذاب بود. اگر اولین شبکه‌های تلگراف دنیا را کوچک‌تر می‌کردند و تلفن ثابت فناوری را با اجازه دادن به هر کسی که در خانه خود تلفن داشته باشد دموکراتیزه می‌کرد، تلفن همراه ارتباط را واقعاً شخصی می‌ کرد. تماس‌ها دیگر با «مکان‌ها» نبود، بلکه با «مردم» تماس گرفت.

تلفن‌های همراه از آجرهایی که توسط یاپی‌های کت و شلوار استفاده می‌کردند و در فیلم وال استریت جاودانه شد، راه درازی را پیموده‌اند. اولاً، آنها بسیار کوچکتر، بسیار رنگارنگ تر هستند و در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند.

و در زیر طرح‌های براق‌شان، توانایی‌های بسیار بیشتری دارند. پیشرفت در فناوری شبکه به آنها این امکان را داد تا سرویس پیام کوتاه مبتنی بر متن (SMS) را به جعبه ترفندهای خود اضافه کنند. اتصال داده واقعی با راه اندازی ۳G و سپس ۴G به دست آمد، با سرعت هایی که در نهایت با اتصالات پهن باند خط ثابت رقابت می کند.

سخت‌افزار توانمندتر و اجزای قدرتمندتر امکان دوربین‌های یکپارچه، پخش‌کننده‌های موسیقی دیجیتال و توانایی‌های بازی را فراهم می‌آورد که رقیب کنسول‌های بازی قابل حمل است.

در نهایت، سیستم‌عامل‌های قدرتمندتر و ظهور فروشگاه‌های اپلیکیشن که قادر به توزیع دیجیتالی نرم‌افزار بودند، به تلفن همراه این امکان را داد که تمام این عملکردها را مصرف کند و به یک دستگاه «چاقوی ارتش سوئیس» تبدیل شود.

انقلاب بود. به زبان ساده، هیچ فناوری دیگری به اندازه تلفن همراه نحوه زندگی، کار و بازی ما را تغییر نداده است.

در سال های آینده، گوشی های هوشمند فراتر از یک دستگاه واحد خواهند بود. این مرکز برای انواع تجربیات دیجیتال، با استفاده از ابزارهای پوشیدنی، شبکه های ۵G و برنامه های کاربردی همه جانبه تبدیل خواهد شد. ما همچنین فاکتورهای شکل نوینی را خواهیم دید که فصل های جدیدی را به تاریخچه ای که اکنون پنج دهه از آن می گذرد اضافه می کند.

تا زمانی که آن را نبینیم، راهنمای بصری پنج دستگاه تأثیرگذار که تا به امروز انقلاب موبایل را به پیش برده اند، گردآوری کرده ایم.

موزه تلفن همراه تاثیرگذارترین تلفن ها

(اعتبار تصویر: موزه تلفن همراه)