متن خبر

رانندگان نیوزلند اوبر برای اولین بار چانه زنی جمعی را آغاز می کنند

رانندگان نیوزلند اوبر برای اولین بار چانه زنی جمعی را آغاز می کنند

اخباررانندگان نیوزلند اوبر برای اولین بار چانه زنی جمعی را آغاز می کنند
شناسهٔ خبر: 266704 -
خبرکاو:

رانندگان اوبر در نیوزلند از طریق اولین قرارداد جمعی خود با این شرکت برای دستمزد و شرایط کاری بهتر تلاش خواهند کرد.

در اوایل این هفته، اتحادیه ملی کارگری First Union چانه زنی جمعی را با اوبر آغاز کرد. طبق قانون کار نیوزلند، اگر طرفی اخطاری برای شروع معامله دریافت کند، باید وارد شود. قبل از اینکه طرفین برای مذاکره به میز مذاکره بیایند، یک دوره آماده سازی هر دو طرف ادامه خواهد داشت.

شروع چانه زنی جمعی نشان دهنده اولین باری است که اوبر باید به طور سازنده با رانندگان برای دستیابی به توافقی در مورد پرداخت و شرایط از زمان ورود شرکت تگرگ سواری به نیوزلند در سال 2014 کار کند.

بیش از 500 راننده پس از حکم دادگاه استخدام کشور در سال گذشته مبنی بر اینکه چهار راننده اوبر کارمند هستند، نه پیمانکار، به اتحادیه پیوستند و آنیتا روزنتتر، هماهنگ کننده پروژه استراتژیک در First Union، بيان کرد که هر روز تعداد بیشتری به این اتحادیه می پیوندند. این پرونده تاریخی به این کارگران حقوق و حمایت هایی از جمله حداقل دستمزد، ساعات تضمین شده، مرخصی استعلاجی، حقوق تعطیلات، کمک های KiwiSaver (فوق بازنشستگی)، حق اعتراض به اخراج ناعادلانه و حق تشکیل اتحادیه و چانه زنی جمعی را اعطا کرد.

در حالی که این حکم تنها چهار راننده را در دعوای دسته جمعی علیه اوبر تحت تأثیر قرار داد، اما سابقه ای برای تعریف وضعیت کارمند در کشور بر اساس میزان کنترل یک شرکت بر کارگران ایجاد کرد.

در آن زمان، دادگاه حکم داد که طرح‌های تشویقی Uber برای پاداش دادن به ثبات و کیفیت و مجازات برای نقض دستورالعمل‌های Uber یا لغزش در سطوح کیفیت، کنترل قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

اوبر علیه این تصمیم اعتراض کرد که در ماه آوریل تحلیل خواهد شد.

اما فولی گفت: «ما از تصمیم اخیر دادگاه استخدام ناامید شدیم، به ویژه از آنجایی که همان دادگاه در سال 2020 حکم داد که راننده ای که از برنامه Uber استفاده می کند کارمند نیست و درخواست مرخصی برای تجدید نظر داده است که در ماه آوریل رسیدگی خواهد شد. مدیر کل Uber نیوزیلند در بیانیه ای. "این حکم بر نیاز به حداقل استانداردهای کل صنعت برای کار بر حسب تقاضا تاکید می کند، در حالی که انعطاف پذیری و استقلالی را که رانندگان به ما می گویند برای آنها مهم است حفظ می کند."

فولی بيان کرد که اوبر در سراسر «فرایند اصلاح سیاست پیمانکار» با صنعت و دولت همکاری خواهد کرد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است