متن خبر

رانندگان؛ بیشترین قربانی تصادف‌های مازندران

رانندگان؛ بیشترین قربانی تصادف‌های مازندران

اخباررانندگان؛ بیشترین قربانی تصادف‌های مازندران
شناسهٔ خبر: 110263 -
خبرکاو:

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد:  در دو ماه فرودرنی و اردیبهشت سال ۹۹، تعداد ۸۲ نفر شامل ۷۲ مرد و ۱۰ زن در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این میزان، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش داشت.

وی با بیان اینکه در تمامی محورها به جز محور برون شهری شاهد کاهش آمار بودیم، تصریح کرد: جاده‌های برون شهری و راه روستایی با ۵۹ مورد و محور درون شهری با ۲۳ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد : بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های آمل با ۱۷، ساری و میاندرود با ۱۶، قائمشهر و سیمرغ با ۸ بیشترین و فریدونکنار، سوادکوه و گلوگاه بدون فوتی بوده است.

عباسی با بیان اینکه در زمان وقوع تصادف، فوت ۲۸ نفر راننده، ۲۰ عابر پیاده، ۱۷ سر نشین، ۱۶ راکب موتور سوار و یک دوچرخه سوار به ثبت رسید، اظهار کرد: صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در دو ماه فرودین و اردیبهشت امسال، ۱۵۷۶ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۹ درصد کاهش داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد : دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو