سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

رئیس پلی استیشن پس از ۲۸ سال بازنشسته خواهد شد

«جیم رایان»، رئیس پلی استیشن و مدیرعامل سونی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. سونی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که رایان در ماه مارس سال ۲۰۲۴ بازنشسته خواهد شد و «هیروکی توتوکی»، مدیر ارشد عملیات سونی از آوریل ۲۰۲۴ به‌طور موقت مدیرعامل خواهد شد. رایان در این بیانیه او میگوید : «پس از ۳۰ سال، تصمیم گرفتم تا در مارس ۲۰۲۴ از سونی بازنشسته شوم. از این فرصت نهایت لذت را بردم تا بتوانم ...

«جیم رایان»، رئیس پلی استیشن و مدیرعامل سونی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. سونی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که رایان در ماه مارس سال ۲۰۲۴ بازنشسته خواهد شد و «هیروکی توتوکی»، مدیر ارشد عملیات سونی از آوریل ۲۰۲۴ به‌طور موقت مدیرعامل خواهد شد.

رایان در این بیانیه او میگوید :

«پس از ۳۰ سال، تصمیم گرفتم تا در مارس ۲۰۲۴ از سونی بازنشسته شوم. از این فرصت نهایت لذت را بردم تا بتوانم شغلی که دوست دارم را در یک شرکت بسیار خاص داشته باشم و با افرادی عالی و شرکای فوق‌العاده کار کنم. من با امتیاز کار کردن روی محصولاتی که زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است، سونی را ترک خواهم کرد. پلی استیشن همیشه بخشی از زندگی من خواهد بود و بیش از هر زمان دیگری نسبت به آینده SIE خوشبین هستم.»

فعالیت جیم رایان در پلی استیشن

رایان به مدت ۲۸ سال در سونی مشغول به کار بوده است و سال ۱۹۹۴ کار خود را در چندین سمت از جمله رئیس فروش و بازاریابی جهانی در شعبه اروپایی این شرکت آغاز کرد. در سال ۲۰۱۹، رایان به‌عنوان رئیس و مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (SIE)، جایگزین «جان کودرا» شد.

او در زمان حضورش در سونی، به‌ویژه روی راه‌اندازی کنسول پلی استیشن ۵ نظارت داشته است. هرچند عرضه این دستگاه به دلیل محدودیت‌های زنجیره تأمین در زمان همه‌گیری کرونا و پس از آن با مشکلاتی مواجه شده بود، اما اکنون این مشکلات برطرف شده‌اند و سونی در ماه جولای اعلام کرد که تاکنون ۴۰ میلیون PS5 فروخته است.

توتوکی در اکتبر ۲۰۲۳ و پیش از جدایی رایان، رئیس SIE خواهد شد. سونی او میگوید که پس از انتصاب به‌عنوان مدیرعامل موقت، توتوکی «از نزدیک با رئیس و مدیرعامل شرکت سونی، «کنچیرو یوشیدا» و تیم مدیریت SIE همکاری خواهد کرد تا درباره فصل بعدی پلی استیشن و جانشینی مدیرعامل SIE تصمیم‌گیری کنند.»