سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

رئیس پلی‌استیشن فکر می‌کند برای حذف PSVR 2 خیلی زود است – و من موافقم

Pjuht4Bgzz6iZkucmmtf7X-1200-80.jpg
PSVR 2 ممکن است آنطور که سونی امیدوار بود جهان را روشن نکرده باشد، اما سازنده ژاپنی همچنان به موفقیت بلندمدت خود خوشبین است. جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، نظرات خود را در مورد چند ماه اول فروش PSVR 2 به اشتراک گذاشته است. رایان در مصاحبه ای با فامیتسو اظهار داشت که «PSVR 2 به تازگی راه اندازی شده است، پس شاید قضاوت درباره محبوبیت آن کمی زود باشد، اما خوشحالیم ...

PSVR 2 ممکن است آنطور که سونی امیدوار بود جهان را روشن نکرده باشد، اما سازنده ژاپنی همچنان به موفقیت بلندمدت خود خوشبین است.

جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، نظرات خود را در مورد چند ماه اول فروش PSVR 2 به اشتراک گذاشته است. رایان در مصاحبه ای با فامیتسو اظهار داشت که «PSVR 2 به تازگی راه اندازی شده است، پس شاید قضاوت درباره محبوبیت آن کمی زود باشد، اما خوشحالیم که شاهد واکنش های مثبت بسیاری از سوی کاربران و رسانه ها هستیم». (از طریق VGC).

نظر رایان به دنبال اخبار بدی برای ماه های افتتاحیه هدست PS5 است. عملکرد ضعیف پیش‌سفارش آن قبل از عرضه، حاکی از واکنش گرم مصرف‌کننده به قیمت چشمگیر آن بود. بعلاوه، علیرغم ابراز اطمینان هیروکی توتوکی، مدیر ارشد مالی سونی مبنی بر اینکه PSVR 2 می تواند از نسخه قبلی خود فروش بیشتری داشته باشد، به نظر می رسد که فروش در ماه اول کمتر از اهداف سونی بوده است.

با وجود شروع آهسته بلوک‌ها، من با جیم رایان موافقم که قضاوت در مورد عملکرد فروش PSVR 2 خیلی زود است. برخی از بهترین بازی‌های PSVR 2 به‌طور جدی من را تحت تأثیر قرار داده‌اند، به‌ویژه بازی‌های انحصاری آن در Horizon: Call of the Mountain و پشتیبانی عالی VR Gran Turismo 7 .

PlayStation Showcase در ۲۴ می نیز می تواند این کالاها را به همراه داشته باشد و اعلامیه های جدید PSVR 2 در این ارائه تایید شده است. با این حال، من کاملاً معتقدم که اینها باید بازی‌های انحصاری کاملاً جدیدی باشند تا تحت تأثیر قرار گیرند، نه فقط بازی‌های موجودی که قبلاً روی برخی از بهترین هدست‌های واقعیت مجازی دیده‌ایم. با این اوصاف، من با یک پورت Half-Life: Alyx مشکلی ندارم.

در نهایت، من همچنان معتقدم که PSVR 2 به کاهش قابل توجه قیمت نیاز دارد تا بتواند فروش خود را افزایش دهد و در فضای VR رقابتی باقی بماند. این کمکی نمی کند که برخلاف Oculus Quest 2، هدست سونی مستقل نیست و به PS5 نیاز دارد. در حالی که مشخصات فنی PSVR2 بسیار بالاتر از Quest 2 است، اما زمانی که در حال حاضر به سرمایه گذاری ۱۰۰۰ دلاری / ۱۰۰۰ پوندی بعلاوه آن فکر می کنید، قرص تلخی است که حتی قبل از خرید بازی است.

مطمئناً PSVR 2 سطح Valve Index گران نیست. اما کتابخانه‌های بزرگ‌تری در هدست‌های ارزان‌تر و در دسترس‌تر مانند Quest 2 و Pico 4 وجود دارد. نسخه‌های آینده مانند مجموعه VR Resident Evil 4 احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، اما با قیمت فعلی PSVR 2، این تجربه برای اکثریت قریب به اتفاق مصرف‌کنندگان غیرقابل دسترس خواهد بود. .