متن خبر

رئیس واتس اپ از تلگرام به دلیل گمراه کردن کاربرانش در مورد رمزگذاری آن انتقاد کرد

رئیس واتس اپ از تلگرام به دلیل گمراه کردن کاربرانش در مورد رمزگذاری آن انتقاد کرد

اخباررئیس واتس اپ از تلگرام به دلیل گمراه کردن کاربرانش در مورد رمزگذاری آن انتقاد کرد
شناسهٔ خبر: 266543 -
خبرکاو:

واتس اپ (یا بهتر بگوییم شرکت مادر متا) در حال حمله است - چند ماه پیش مارک زاکربرگ ادعا کرد که "واتس اپ بسیار امن تر از iMessage است"، اکنون یک برنامه پیام رسانی دیگر، تلگرام، توسط ویل کاتکارت، رئیس WhatsApp فراخوانی شده است. در متا

Cathcart مقاله ای از Wired و انتقاد خود از اجرای رمزگذاری سرتاسر (E2EE) تلگرام را نقل کرد. Cathcart می گوید که به طور مستقل تأیید نشده است، و نقص های دیگری نیز وجود دارد، به عنوان مثال به طور پیش فرض فعال نیست و E2EE برای چت های گروهی در دسترس نیست (به دلیل مشکلاتی که در هنگام پشتیبان گیری از داده های شما، طبق گفته خود تلگرام ایجاد می کند) .

تلگرام به طور پیش‌فرض رمزگذاری نشده است و هیچ e2ee برای گروه‌ها ارائه نمی‌دهد. از مقاله: "تلگرام این ظرفیت را دارد که تقریباً هر اطلاعات محرمانه ای را که دولت درخواست می کند به اشتراک بگذارد"

— ویل کاتکارت (@wcathcart) 10 فوریه 2023

تیم تلگرام انتقادات خاص خود را به واتس اپ دارد. به عنوان مثال، گزینه پشتیبان‌گیری از چت‌ها در Google Drive به طور موثر رمزگذاری را غیرفعال می‌کند، زیرا نسخه‌های پشتیبان رمزگذاری نشده‌اند و سازمان‌های دولتی می‌توانند به‌جای واتس‌اپ، داده‌ها را از Google درخواست کنند.

البته هر دو طرف منفعت دارند که مدعی برتری خدمتشان نسبت به دیگری باشند. برای جزئیات بیشتر در مورد انتقاد او از تلگرام، می توانید موضوع توییتر کاتکارت را بخوانید. آن مقاله Wired نیز ارزش خواندن دارد، چندین نمونه از دسترسی مقامات روسی ظاهراً به چت های مخفی تلگرام را بازگو می کند. موارد دیگر وجود دارد، API موقعیت مکانی معیوب تلگرام ممکن است موقعیت مکانی کاربران را تا شعاع 3 کیلومتر در 2 مایل از بین ببرد. تلگرام API را دوباره کار کرد اما ممکن است واقعاً مشکل را برطرف نکرده باشد.

از طريق

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است