متن خبر

دیکته صوتی عالی کار می کند، اما آیا باید از آن استفاده کنید؟

دیکته صوتی عالی کار می کند، اما آیا باید از آن استفاده کنید؟

اخباردیکته صوتی عالی کار می کند، اما آیا باید از آن استفاده کنید؟
شناسهٔ خبر: 268742 -
خبرکاو:

میکروفون پادکست دینامیک Hypercardioid Audio-Technical AT 2040 در نمایشگاه CES 2023.
جاستین دوینو / How-To Geek

سال‌ها به ما وعده دیکته صوتی دقیق، بی‌درنگ و آسان داده شد. امروز آن وعده (تا حد زیادی) محقق شده است، اما آیا باید گزارش کار، پایان نامه یا رمان بعدی خود را با استفاده از صدای خود بنویسید؟ شاید نه، همانطور که معلوم است.

ما آن طور که صحبت می کنیم نمی نویسیم

بزرگترین مشکل دیکته کردن هر نوشته جدی این است که برخلاف خواندن، نوشتن یک فرآیند خطی نیست. ما به پاراگراف‌ها و جملات کامل فکر نمی‌کنیم، پس گفتن کلمات نوشته شده به ندرت کارآمد است.

در عوض، نوشتن به عقب و جلو می رود. می ایستیم و فکر می کنیم. سپس یک تورنت از کلمات را تایپ کنید که آن افکار مرتب شدند. با روشی که سیستم‌های دیکته فعلی کار می‌کنند، سخت است که این آهنگ نوشتاری طبیعی به آرامی کار کند. جایگزین این است که نحوه نوشتن را با دیکته تطبیق دهیم. این نویسنده مطمئناً تلاش کرده است، اما به نظر می رسد برای روند نوشتن، صرف نظر از آنچه شما می نویسید، مناسب نیست.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از دیکته صوتی در ویندوز 10

قالب بندی و ویرایش هنوز دردسرساز است

مقدار قابل توجهی از نوشتن به سادگی قالب بندی و ویرایش متن است. هیچ سیستم دیکته‌ای واقعاً نشانه‌گذاری و قالب‌بندی کاملی را نشان نداده است. برخی از آنها استنباط می کنند که کاما و نقطه باید کجا بروند و اغلب کار بسیار خوبی انجام می دهند. با این حال، مطمئن‌ترین روش همچنان این است که به طور شفاهی به سیستم بگوییم کجا باید نقطه‌گذاری را بگذارد یا چه زمانی، مثلاً متن پررنگ یا مورب ایجاد کند.

استفاده از صدای خود برای قالب بندی متن عملاً از همان ابتدا ممنوع است. استفاده از کنترل های لمسی به سادگی سریعتر و کارآمدتر است. حتی کنترل‌های لمسی بهتر از قالب‌بندی با صدا کار می‌کنند. پس به ناچار باید به عقب برگردید و تایپ دستی را انجام دهید، مهم نیست که چقدر پیش‌نویس صدای اولیه شما خوب ظاهر شده است.

دیکته صوتی در فضاهای مشترک کار نمی کند

در حالی که بسیاری از مردم از خانه کار می کنند، دفاتر با پلان باز و سایر فضاهای کاری مشترک هنوز رایج هستند. این باعث می شود که تولید متن به گونه ای که نویز ایجاد کند با مشکل مواجه شود. کیبوردهای مکانیکی از قبل آزاردهنده هستند وقتی کسی مقاله‌ای را در یک مقاله جمع‌آوری می‌کند، اما آیا می‌توانید اتاقی پر از مردم را تصور کنید که با کامپیوترشان صحبت می‌کنند؟

همچنین به عنوان مثال، گوش دادن به موسیقی یا سایر محتوای صوتی را در حین نوشتن غیرممکن می کند، مگر اینکه مایل به استفاده از هدفون باشید. به طور کلی، آلودگی صوتی ناشی از دیکته صوتی، انواع محیط ها و موقعیت هایی را که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید، محدود می کند.

صحبت زیاد می تواند برای شما بد باشد

یکی دیگر از دلایل بالقوه اینکه دیکته صوتی به حالت اصلی نوشتن تبدیل نشده است، این است که ساعت ها صحبت کردن برای صدای کسی عالی نیست. این بدان معنا نیست که تایپ بیش از حد به دستان شما فشار وارد نمی کند، اما ما چندین دهه فرصت داشته ایم تا ارگونومی بهتری را برای تایپ کردن پیدا کنیم. ما میکروفون "ارگونومیک" نداریم، بالاخره.

این یک فناوری تایپ هندزفری و موبایلی عالی است

جایی که دیکته صوتی واقعاً می‌درخشد، نوشتن بخش‌های کوچک متن بدون هندزفری است. مانند دیکته یک پیام متنی برای استفاده با برنامه مورد علاقه خود در حین رانندگی. حتی زمانی که به صورت هندزفری کار نمی کنید، تایپ صوتی به طور کلی کمتر از تایپ روی صفحه کلید لمسی کوچک خسته کننده است. حداقل برای هر کسی که شست اندازه انسان دارد.

پس اگر تایپ صوتی را در گوشی هوشمند خود امتحان نکرده اید، در واقع یکی از بهترین موارد استفاده برای این فناوری است، اگر تمایل دارید به طور مرتب چیزهایی را در تلفن خود اشتباه تایپ کنید، تایپ صوتی قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

رونویسی ستاره واقعی است

تا کنون، ممکن است به نظر برسد که دیکته صوتی کمتر از آنچه به نظر می رسد مفید بوده است، اما این تنها زمانی است که سعی می کنید از این فناوری در زمان واقعی استفاده کنید. چیزی که بسیار کاربردی تر است ضبط صداهای ضبط شده و سپس رونویسی آنها به متن قابل ویرایش است.

دیکته صدا و رونویسی اساساً یک فناوری هستند، به جز در مورد رونویسی، نرم افزار زمان بیشتری برای درست کردن آن دارد، زمینه کل ضبط را دارد تا با آن کار کند، و باید برای ویرایش قطع شود.

مطالب مرتبط: آیا خدمات رونویسی آنلاین ایمن و خصوصی هستند؟

با استفاده از یک ضبط کننده صدای اختصاصی، یا یک برنامه ضبط بر روی تلفن خود، یا حتی یک ساعت هوشمند، می توانید افکار خود را در مدت زمان مشخصی کنار بگذارید و سپس تمام آن صدا را به نرم افزار رونویسی خود وارد کنید. سپس موضوع ویرایش نتیجه نهایی است، که باید سریعتر از ماهیت توقف و شروع دیکته باشد.

پس فناوری تشخیص صدا قطعا چیزی است که باید از آن استفاده کنید، اما شاید دیکته زنده بهترین راه برای بهره مندی از آن نباشد.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است