سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

دیار خودرو و تیگارد موتور به زیرمجموعه‌های گروه ماموت تبدیل شدند

براساس اعلام گروه ماموت، دیار خودرو و تیگارد موتور به زیرمجموعه‌های این گروه تبدیل شده‌اند؛ پس اکنون گروه ماموت یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های خودروسازی کشور به‌حساب می‌آید. زیرمجموعه‌های این گروه اکنون شامل دنیای ماموت، ماموت تریلر، ماموت کانکت، ماموت خودرو، مکث موتور، دیار خودرو، تیگارد موتور، دیما دیزل، ویرا دیزل، پیلسان، آتین پارت و آتین خودرو دیزل می‌شوند. این گروه اعلام کرده است که با تمامی زیرمجموعه‌هایش در نمایشگاه خودروی تهران 1402 حضور خواهد یافت. نمایشگاه خودروی تهران یا اتو اکسپو تهران 1402، از ...

براساس اعلام گروه ماموت، دیار خودرو و تیگارد موتور به زیرمجموعه‌های این گروه تبدیل شده‌اند؛ پس اکنون گروه ماموت یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های خودروسازی کشور به‌حساب می‌آید. زیرمجموعه‌های این گروه اکنون شامل دنیای ماموت، ماموت تریلر، ماموت کانکت، ماموت خودرو، مکث موتور، دیار خودرو، تیگارد موتور، دیما دیزل، ویرا دیزل، پیلسان، آتین پارت و آتین خودرو دیزل می‌شوند.

این گروه اعلام کرده است که با تمامی زیرمجموعه‌هایش در نمایشگاه خودروی تهران 1402 حضور خواهد یافت. نمایشگاه خودروی تهران یا اتو اکسپو تهران 1402، از دهم الی پانزدهم بهمن‌ماه 1402 در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

خرید دیار خودرو و تیگارد موتور توسط گروه ماموت، فعالیت این هلدینگ را در بخش خودروهای سواری افزایش خواهد داد. گروه ماموت به‌واسطه عرضه خودروهای سنگین و تریلرها شناخته شده است. اکنون این هلدینگ قصد دارد تا فعالیت خود را درزمینه خودروهای سواری و محصولات تجاری سبک افزایش دهد.

نگاهی به دیار خودرو و تیگارد موتور

شرکت سازه‌های خودرو دیار فعالیت خود را در سال 1379 آغاز کرد. مؤسس این شرکت مهندس «محسن رادنیا» است که در آن زمان مدیریت مگاموتور از زیرمجموعه‌های سایپا را بر عهده داشت. نخستین سرمایه‌گذاران شرکت سازه‌های خودرو دیار، قطعه‌سازان و شرکای سایپا بودند. هدف دیار خودرو در آن زمان، کمک به مونتاژ رنو سپند بود که نسخه ایرانیزه رنو 5 محبوب محسب می‌شد. بخشی از سهام این شرکت در دهه 1390 خورشیدی به مؤسسه مالی و اعتباری کوثر واگذار شد. پس از این اقدام شاهد تغییر فعالیت شرکت سازه‌های خودرو دیار بودیم. خودروهای هاوال و بایک در مقیاس محدود طی این دوران توسط دیار خودرو به بازار ایران عرضه شدند.

تیگارد موتور

شرکت سازه‌های خودرو دیار از ابتدای سده جدید و پس از چند سال رکود، فعالیت جدیدی را آغاز کرد. این شرکت با همکاری بایک چین، برندی جدید به نام تیگارد موتور را راه‌اندازی کرد که تنها محصول آن تاکنون تیگارد X35 بوده است. انتظار داریم که پس از تزریق سرمایه ماموت خودرو به دیار خودرو، شاهد افزایش تنوع محصولات این شرکت باشیم.

خبرکاو