اخبار

دور بذر ۹ میلیون دلاری Pudgy Penguin می تواند به صنعت رو به رشد NFT اشاره کند

به Chain Reaction خوش آمدید.

اوایل این هفته، Pudgy Penguins، یک مجموعه NFT که به عنوان یک شرکت IP web3 نیز فعالیت می کند، ۹ میلیون دلار برای دور اولیه خود جمع آوری کرد.

چرا این مهم است؟

Pudgy Penguins اولین شرکت یا مجموعه ای با تمرکز بر NFT نیست که پول جمع آوری کرده است. با این حال، دور اولیه آن نشانه دیگری از زیربخش دارایی های دیجیتال در حال رشد است و اینکه چگونه پروژه هایی که به ظاهر به عنوان مجموعه ای از تصاویر نمایه (PFP) تفسیر می شوند، می توانند به چیزی بیشتر تبدیل شوند.

برای زمینه: سپتامبر گذشته، Doodles 54 میلیون دلار به ارزش ۷۰۴ میلیون دلار در دوری به رهبری شرکت VC Seven Seven Six، بنیانگذار Reddit، الکسیس اوهانیان، جمع آوری کرد. و در مارس ۲۰۲۲، Yuga Labs، شرکتی که در پشت سه مجموعه NFT با چیپ آبی قرار دارد، ۴۵۰ میلیون دلار با ارزش ۴ میلیارد دلاری جمع آوری کرد.

Pudgy Penguins، که مرا به یاد Club Penguin می اندازد، در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد و توسط کارآفرین مستقر در لس آنجلس و علاقه مندان به وب۳، لوکا نتز در آوریل ۲۰۲۲ خریداری شد. از آن زمان، از ۸۸۸۸ NFT به مجموعه ای از محصولات و تجربیات واقعی گسترش یافته است. ارائه رویدادهای زنده به صاحبان مجموعه، کالاهای فیزیکی و فرصت‌های صدور مجوز.

دور این مجموعه توسط ۱kx، یک شرکت سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه، رهبری می‌شد و شرکت Big Brain Holdings، Kronos Research، بنیانگذاران LayerZero Labs، Old Fashion Research و CRIT Ventures را شاهد بودیم. این وجوه برای افزایش مالکیت معنوی، تیم آن و "افزایش پیشنهادات" برای جامعه استفاده خواهد شد.

در حال حاضر، Pudgy Penguins جایگاه ۲۱ را از نظر حجم فروش NFT در تمام زنجیره‌ها دارد. طبق داده‌های CryptoSlam، این مجموعه بیش از ۲۵۲ میلیون دلار فروش مادام‌العمر داشته است و در ۳۰ روز گذشته، ۴.۲ میلیون دلار فروش داشته است که در این بازه زمانی ۱۰۲ درصد افزایش داشته است.

طبق وب سایت آن، از ۸۸۸۸ NFT، تنها ۵۶۶ یا ۶.۴ درصد برای فروش فهرست شده است. قیمت کف یا پایین ترین قیمت فروش برای پنگوئن پودگی حدود ۴.۱۸ اتر یا ۷۷۰۰ دلار با قیمت های فعلی است. گران‌ترین آن در حال حاضر با قیمت ۹۰۰ اتر یا ۱.۶ میلیون دلار فهرست شده است، حتی اگر دو سال پیش به قیمت ۰.۰۰۹ اتر یا حدود ۱۶ دلار فروخته شد.

در آینده، Pudgy Penguins و دیگر مجموعه‌های بزرگ NFT می‌توانند به عنوان رهبرانی عمل کنند که راه را برای حرکت‌های مالکیت معنوی بزرگ‌تر در زیربخش هموار می‌کنند. این پروژه‌ها فقط از طریق فروش درآمدزایی نمی‌کنند، بلکه از طریق سرمایه‌گذاران نیز کسب درآمد می‌کنند. و با آن، می تواند یک اثر گلوله برفی وجود داشته باشد (بدون جناس).

این هفته در وب ۳

Tensor در حال صعود به بالای قطب توتم بازار Solana NFT (TC+)

تنها دو ماه پیش، پلتفرم معاملاتی NFT Tensor 3 میلیون دلار در یک دور اولیه جمع آوری کرد. به سرعت به امروز می رسد و نزدیک است موقعیت خود را به عنوان بزرگترین بازار NFT مبتنی بر Solana بر اساس سهم بازار بازیابد. این پلتفرم یک نسخه بتا خصوصی را در ژوئن ۲۰۲۲ راه اندازی کرد و در ماه بعد به روی عموم باز شد. ایلجا مویسجوس، یکی از بنیانگذاران، بیان کرد که در ماه مارس، بیش از ۳۰۰۰۰ کاربر فعال ماهانه داشت و تا آوریل، MAU آن حدود ۳۱۷ درصد افزایش یافت و به بیش از ۱۲۵،۰۰۰ رسید.

Crypto برای ساخت مدل‌های نظارتی بهتر (TC+) به یک دید جهانی نیاز دارد.

صنعت کریپتو به طور فزاینده‌ای نگران است که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به شدت بر این فضا فشار می‌آورند. به طور قابل پیش‌بینی، این امر باعث می‌شود که شرکت‌های موجود در فضا به مناطقی نگاه کنند که دستورالعمل‌های واضح‌تری دارند، و به نظر می‌رسد درسی‌هایی وجود دارد که صنعت و تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان می‌توانند از نگاه کردن به فراتر از مرزهای خود بیاموزند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX به دنبال رد اکثر اتهامات ایالات متحده علیه خود است

بر اساس اسناد دادگاه، مدیر عامل و بنیانگذار سابق FTX، سام بنکمن-فرید، درخواست مقدماتی برای رد ۱۰ مورد از ۱۳ اتهام علیه وی ارائه کرده است. در پرونده روز دوشنبه، وکلای بانکمن-فرید از شرکت حقوقی کوهن و گرسر به دنبال رد توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم و اتهامات کلاهبرداری بانکی هستند. وکلا همچنین به دنبال رد چند اتهام دیگر از جمله اتهامات رشوه و مشارکت سیاسی هستند. با این حال، وکلای او به سه اتهام اعتراض نکردند: تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار، کلاهبرداری اوراق بهادار و تبانی برای ارتکاب پولشویی.

یکی از بنیانگذاران Arbitrum تصمیم DAO را در مورد نمایشنامه رای دهندگان به عنوان گواهی عدم تمرکز (TC+) می بیند.

کمی بیش از یک ماه از درام بنیاد آربیتروم می گذرد، جایی که این بنیاد بدون تایید جامعه، وجوهی را از Arbitrum DAO منتقل کرد که باعث سر و صدا شد. اما اگر از استیون گلدفدر، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های آف‌چین بپرسید، این اشتباه تنها یکی از مراحل اولیه سفر به سمت تمرکززدایی بود.

مسترکارت، پی پال و رابینهود در حالی که صنعت "وعده" خود را نشان می دهد عمیق تر به ارزهای دیجیتال می روند (TC+)

همانطور که بازار کریپتو در مسیر رکود قرار می گیرد، پول ورودی و کاربران بیشتری می توانند به آن کمک کنند تا از طوفان عبور کند. اما در حال حاضر، گاهی اوقات برای افراد غیرمجاز ورود به رمزنگاری چالش برانگیز است. درک هزینه های بنزین و کیف پول ها شهودی نیست، و پیچیدگی درک شده که در حال حاضر فضا را احاطه کرده است نیز کمکی نمی کند. وب ۳ برای کمک به پذیرش کاربر و جریان ورودی سرمایه در نتیجه، به رمپ های درون و برون نرم تری نیاز دارد تا خرید و تعامل با بلاک چین ها را آسان تر کند. ارائه‌دهندگان مورد اعتماد با مخاطبان اصلی موجود شرط می‌بندند که می‌توانند به پر کردن این شکاف کمک کنند.

سرمایه‌گذاران خوشحال می‌شوند زیرا Coinbase انتظارات Q1 را شکست می‌دهد (TC+)

Coinbase نتایج مالی سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ خود را گزارش کرد که به خوبی انتظارات را شکست داد. در سه ماه اول سال، صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحده درآمد خالص ۷۳۶ میلیون دلاری، زیان خالص ۷۹ میلیون دلاری و ۲۸۴ میلیون دلار EBITDA تعدیل شده ایجاد کرد. تحلیلگران انتظار داشتند در سه ماهه اول ۶۵۵ میلیون دلار درآمد به مراتب کمتر و ضرر بیشتری از شرکت وارد کند. در معاملات بعد از ساعت کاری، سهام کوین بیس کمی بیش از ۷ درصد افزایش یافته است. مطمئناً نتایج Coinbase یک مجموعه داده خوش‌آمد برای گاوهای ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاران در شرکت است.

جدیدترین غلاف

این هفته یک قسمت جایزه از یک گفتگوی کنار آتش ژاکلین با نادیا تولوکونیکوا، خالق گروه هنری اعتراضی Pussy Riot، در NFT NYC در ماه آوریل داریم.

تولوکونیکوا در سال ۲۰۱۲ پس از مجرم شناخته شدن "اوباشگری با انگیزه نفرت مذهبی" به دو سال زندان محکوم شد، اما با عفو زودتر آزاد شد.

به سرعت به سال ۲۰۲۳ می رسیم و تولوکونیکوا به استفاده از نام پوسی ریوت برای مبارزه به نفع زنان و حقوق افراد LGBTQ و علیه کنترل روسیه تحت ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین ادامه داده است. از ماه مارس، تولوکونیکوا به فهرست جنایتکاران تحت تعقیب روسیه اضافه شد.

تولوکونیکوا همچنین در کنگره ایالات متحده، پارلمان بریتانیا، پارلمان اروپا سخنرانی کرده است و در برنامه های تلویزیونی مانند House of Cards ظاهر شده است.

ما به گفتگوی عمیق پیرامون ماموریت تولوکونیکوا، نحوه استفاده او از NFT به عنوان نوعی فعالیت و چگونگی ورودش به فضا پرداختیم.

همچنین بحث کردیم:

چگونه دیگران می توانند از NFT برای فعالیت استفاده کنند

چشم انداز آینده برای ابزار NFT

مشاوره برای پروژه های موجود در فضا


ICYMI: در اپیزود هفته گذشته، ژاکلین با جیک چروینسکی، مدیر ارشد سیاست گذاری در انجمن بلاک چین، یک سازمان غیرانتفاعی که بر ترویج سیاست «طرفدار نوآوری» برای جهان دارایی دیجیتال متمرکز است، مصاحبه کرد. او همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره صندوق آموزش DeFi و مشاور یک صندوق مرحله اولیه web3 Variant است.

چروینسکی قبل از کار با انجمن بلاک چین، کار وکالت خود را در بخش خصوصی با تمرکز بر مبارزه با پولشویی و انطباق با فساد و تحقیقات، دعاوی حقوقی خدمات مالی و دفاع از اجرای دولت آغاز کرد. او زمان زیادی را در DC می‌گذراند و در جلسات استماع شهادت می‌دهد تا به شفاف‌سازی صنعت کریپتو کمک کند تا بتواند آن را در مسیر درست هدایت کند.

ما در مورد همه مقررات صحبت کردیم، از اینکه چروینسکی چگونه به چشم انداز نظارتی فعلی نگاه می کند تا اینکه آیا به قول مردم در دوران "سرکوب" هستیم یا نه.

همچنین بحث کردیم:

تغییر دیدگاه قانونگذاران

شرکت های رمزنگاری آمریکایی

آیا ارزهای دیجیتال کالا یا اوراق بهادار هستند

قانون استیبل کوین

چارچوب ها و دستورالعمل های قانونی آینده

در Chain Reaction در پادکست‌های اپل، Spotify یا پلتفرم پاد مورد علاقه‌تان مشترک شوید تا از آخرین قسمت‌ها مطلع شوید، و لطفاً اگر آنچه را که می‌شنوید دوست دارید، نظر خود را برای ما ارسال کنید!

پول را دنبال کنید

    پلتفرم رسانه کریپتو Blockworks 12 میلیون دلار با ارزش ۱۳۵ میلیون دلاری جذب کرد

    ارائه دهنده غیرمتمرکز کیف پول کریپتو شبکه Odsy 7.5 میلیون دلار جمع آوری کرد

    پروتکل وب ۷ میلیون دلار برای گسترش حریم خصوصی زنجیره ای جمع آوری کرد

    آزمایشگاه های آرتیفکت متمرکز بر اکوسیستم NFT چند زنجیره ای ۳.۲۵ میلیون دلار جمع آوری کردند.

    Siphon Lab، یک پلتفرم DeFi در شبکه Sui، ۱.۲ میلیون دلار در دور اولیه جمع آوری کرد.

این فهرست با اطلاعات Messari و همچنین گزارش خود TechCrunch گردآوری شده است.

برای دریافت خلاصه‌ای از بزرگ‌ترین و اصلی ترین داستان‌های رمزنگاری TechCrunch که هر پنجشنبه ساعت ۱۲ بعد از ظهر به وقت محلی به صندوق ورودی شما تحویل داده می‌شود، در اینجا مشترک شوید .

من را در توییتر Jacqmelinek@ دنبال کنید تا اخبار رمزنگاری، میم ها و موارد دیگر را در اختیار شما قرار دهم.

خبرکاو

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *