اخبار, ورزشی

دورتموند با دبل هالر از بایرن پیشی گرفت

مهاجم سباستین هالر دو گل به ثمر رساند که بوروسیا دورتموند روز یکشنبه با نتیجه ۳-۰ آگزبورگ ۱۰ نفره را شکست داد تا کنترل رقابت قهرمانی بوندسلیگا در فینال فصل آینده را در دست بگیرد.

هالر در دقیقه ۵۸ بن بست را شکست و شش دقیقه قبل از پایان، دومین گل خود را در بعدازظهر به ثمر رساند تا پیروزی را که آنها را بالاتر از بایرن مونیخ و در صدر جدول قرار داد، به ثمر رساند.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، بیشتر (ایالات متحده)

جولیان برانت با یک گل ضربات ایستگاهی برد را کامل کرد.

باشگاه دره روهر که آخرین قهرمانی اش در سال ۲۰۱۲ با مربیگری یورگن کلوپ به دست آمد، با ۷۰ امتیاز دو برابر بایرن قرار دارد.

باواریایی ها روز شنبه با نتیجه ۳-۱ خانگی مقابل آر بی لایپزیگ شکست خوردند.

ادین ترزیچ، سرمربی دورتموند گفت: «ما رنج کشیده‌ایم و مجبور شدیم خیلی عرق کنیم، نه تنها در این فصل. حالا این آخرین قدم را با هوادارانمان در ورزشگاه شهرمان برداریم و در نهایت جام لیگ را به دورتموند برگردانیم.

"این فصل فرصت های از دست رفته نبود، بلکه فصل شکست ها بود. اکنون در مورد برداشتن آخرین گام است. "

در نیمه اول یک طرفه دورتموند ۱۶ شوت به سمت دروازه آگسبورگ داشت و از طریق نیکلاس سوله نیز به تیرک دروازه برخورد کرد، اما حتی وقتی میزبان با اخراج فلیکس اودوخای در دقیقه ۳۸ با ۱۰ نفر باقی ماند، نتوانست گلزنی کند.

امره کان نیز پس از شروع مجدد به کار چوبی ضربه زد، اما در نهایت با عبور هالر از بن بست خارج شدند.

آگسبورگ فوراً با یک فرصت خاص پاسخ داد، اما دروازه بان دورتموند ، گرگور کوبل، به خوبی توانست ضربه ایروین کاردونا را از فاصله ۱۰ متری متوقف کند.

هالر که سال گذشته پس از تشخیص سرطان بیضه، قسمت زیادی از فصل را از دست داده بود، قبل از اینکه برانت برد خود را به پایان برساند، اعصاب دورتموند را با یک ضربه محکم آرام کرد.

دورتموند در آخرین بازی میزبان ماینتس است در حالی که بایرن که ۱۰ عنوان قهرمانی اخیر لیگ را کسب کرده است، در فینال فصل خود به کلن سفر می کند.

هالر که قبل از بازگشت به میادین در سال ۲۰۲۳ تحت عمل جراحی و شیمی درمانی قرار گرفته بود، گفت: "اگر برخی شش ماه پیش به من می گفتند که امروز در این وضعیت قرار می گیرم، باور نمی کردم."

ما خیلی سرمایه گذاری کرده ایم و اکنون فرصتی برای دستیابی به چیز بزرگی داریم. جادویی وجود ندارد. این در مورد سرمایه گذاری است. سپس می آید."

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *