سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

دوبنده بلینگهام دورتموند را در پای بایرن نگه می دارد

iimg2Fphoto2F20232F05072Fr1169835_1296x729_162D9.jpg
7 مه 2023، 01:26 بعد از ظهر به وقت شرقی بوروسیا دورتموند روز یکشنبه با دو گل کریم آدیمی و جود بلینگهام، وولفسبورگ بدبخت را با نتیجه 6-0 شکست داد تا در سه بازی باقی مانده به پایان فصل، بایرن، صدرنشین بوندسلیگا را داغ نگه دارد. باشگاه دره روهر در نیمه اول سه گل از مقابل گرگ ها به ثمر رساند تا باد را از بادبان آنها خارج کند و سه گل دیگر پس از استراحت در یک بازی ...

بوروسیا دورتموند روز یکشنبه با دو گل کریم آدیمی و جود بلینگهام، وولفسبورگ بدبخت را با نتیجه 6-0 شکست داد تا در سه بازی باقی مانده به پایان فصل، بایرن، صدرنشین بوندسلیگا را داغ نگه دارد.

باشگاه دره روهر در نیمه اول سه گل از مقابل گرگ ها به ثمر رساند تا باد را از بادبان آنها خارج کند و سه گل دیگر پس از استراحت در یک بازی یک طرفه که ولفسبورگ مملو از خطاهای دفاعی بود به آن اضافه کرد.

دورتموند اکنون با 64 امتیاز، یک امتیاز کمتر از بایرن است و روز شنبه مقابل وردربرمن با نتیجه 2-1 پیروز شد.

در مقابل تماشاگران فروخته شده بیش از 81000 نفر، میزبان پس از 14 دقیقه به جلو رفتند و آدیمی در پنجمین گل خود در این فصل با ضربه سر بالا رفت.

وولفسبورگ باید در دقیقه 20 بازی را به تساوی می‌کشید که پاتریک ویمر تنها دروازه‌بان گرگور کوبل را برای شکست دادن داشت، اما ضربه او مهار شد و یوناس ویند با ریباند خود دروازه را از دست داد.

در عوض، این دورتموند بود که در دقیقه 28، زمانی که آدیمی یک پاس گل به سباستین هالر داد، دوباره گلزنی کرد.

دانیل مالن با پاس گل 37 جولیان برانت همین کار را کرد و پس از استراحت، میزبان همان جایی را که متوقف کرده بود، ادامه داد و بلینگهام ضربه او را در ابتدا توسط دروازه بان کوئن کاستیلز مهار کرد، قبل از اینکه توپ از تیرک برگشت و به داخل غلتید.

دفاع فاجعه بار وولفسبورگ ادامه پیدا کرد و با یک پاس اشتباه دیگر به آدیمی اجازه داد تا در دقیقه 59 بازی را 5-0 کند. ملی پوش آلمانی می توانست اولین هت تریک خود در بوندسلیگا را کسب کند، اما در دقیقه 65 پنالتی را از بالای دروازه به لرزه درآورد.

بلینگهام در 86 به مصیبت ولفسبورگ پایان داد.

خبرکاو