متن خبر

دنباله دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) آخر هفته از نزدیک خورشید می گذرد

دنباله دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) آخر هفته از نزدیک خورشید می گذرد

اخباردنباله دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) آخر هفته از نزدیک خورشید می گذرد
شناسهٔ خبر: 267055 -
خبرکاو:

در حالی که همه نگاه‌ها به دنباله‌دار سبز معروف، با نام رسمی C/2022 E3 (ZTF) دوخته شده است، یک دنباله‌دار دیگر روی سیاره ما زوم کرده است.

دنباله‌دار C/2022 A2 (Pan-STARRS) در 17 ژانویه نزدیک‌ترین فاصله خود را به زمین داشت و در روز یکشنبه، 18 فوریه، به حضیض یا نزدیک‌ترین نقطه به خورشید در مدارش برخورد کرد. متأسفانه، این دنباله دار احتمالا فقط برای آسمان بانانی با تلسکوپ بزرگ قابل مشاهده خواهد بود.

از زمین، دنباله دار در حضیض قابل مشاهده خواهد بود. طبق سایت تماشای آسمان In-the-Sky.org (در برگه جدید باز می شود) ، بینندگان در شهر نیویورک می توانند این دنباله دار را در غروب یکشنبه و سپیده دم صبح دوشنبه برای دو پنجره کوتاه ببینند. C/2022 A2 (Pan-STARRS) ابتدا در آسمان شمال غربی نزدیک صورت فلکی ماکیان در حدود ساعت 6:36 بعد از ظهر به وقت شرقی (2336 به وقت گرینویچ) بر فراز افق طلوع می کند. تشخیص این دنباله دار تا ساعت 7:06 بعد از ظهر به وقت شرقی (0006 به وقت گرینویچ صبح 19 فوریه) دشوار خواهد شد زیرا فقط 20 درجه بالاتر از افق فرو می رود. با این حال، در صبح روز 19 فوریه - از نیویورک - در حوالی ساعت 4:17 صبح به وقت شرقی (0917 GMT) پیش از ناپدید شدن در سپیده دم در حوالی ساعت 5:39 صبح به وقت شرقی (1039 GMT) رخ خواهد داد.

مطالب مرتبط: دنباله دارها: هر آنچه که باید در مورد "گلوله های برفی کثیف" فضا بدانید
بیشتر بخوانید
: نحوه مشاهده و عکاسی از دنباله دارها

C/2022 A2 (Pan-STARRS) اولین بار در ژانویه 2022 توسط پروژه تحقیقاتی Pan-STARRS کشف شد که عمدتاً از تلسکوپ های بالای هالیکالا، مرتفع ترین آتشفشان در جزیره مائوئی هاوایی استفاده می کند. این تلسکوپ ها به طور روشمند آسمان شب را به دنبال اجرام نزدیک به زمین (NEOs)، از دنباله دار گرفته تا سیارک ها ، که ممکن است برای زمین خطرناک باشند، اسکن می کنند.

خوشبختانه، بیشتر اکتشافات آن مستقیماً برای ما پیش نمی‌رود. به عنوان مثال، C/2022 A2 (Pan-STARRS)، در نزدیکترین نزدیکی به زمین، حدود 150 میلیون مایل (حدود 240 میلیون کیلومتر) از ما فاصله داشت.

از سوی دیگر، زمین دائماً توسط صخره‌های فضایی (معمولاً کوچک) بمباران می‌شود - یک سیارک به طول سه فوت (یک متر) که به تازگی نمایش نوری خیره‌کننده‌ای را برای بینندگان در فرانسه و بریتانیا به نمایش گذاشته است. در جو ما سوخته است

اگر امیدوارید C/2022 A2 (ZTF) را در حین نزدیک شدن به خورشید بگیرید، راهنمای ما برای بهترین تلسکوپ ها و بهترین دوربین های دوچشمی می تواند شما را در جهت درست برای دنده هدایت کند. و اگر می‌خواهید از این رویداد عکس بگیرید، راهنمای به اشتراک‌گذاری نحوه مشاهده و عکاسی از ستاره‌های دنباله‌دار را بخوانید، سپس انتخاب‌های ما را برای بهترین دوربین‌ها برای عکاسی نجومی و بهترین لنزها برای عکاسی نجومی تحلیل کنید.

یادداشت سردبیر: اگر عکسی از C/2022 A2 (Pan-STARRS) در طول بازدید از منظومه شمسی داخلی دریافت کردید و مایلید آن را با خوانندگان Space.com به اشتراک بگذارید، عکس(ها)، نظرات و نام خود را ارسال کنید. و مکان را به [email protected]

Stefanie Waldek را در Twitter @StefanieWaldek دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است