متن خبر

دمشق: تمدید تحریم‌های اروپا و اجرای قانون سزار در سطح جنایت بشری است

دمشق: تمدید تحریم‌های اروپا و اجرای قانون سزار در سطح جنایت بشری است

اخباردمشق: تمدید تحریم‌های اروپا و اجرای قانون سزار در سطح جنایت بشری است
شناسهٔ خبر: 109187 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، حسام الدین آلا، نماینده دایم سوریه در سخنان خود در شورای حقوق بشر قبل از تصویب پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس درباره حقوق بشر در سوریه بیان کرد: کشورهای غربی همزمان با اعمال محاصره اقتصادی علیه ملت سوریه برای اوضاع انسانی در مناطق حضور گروه‌های تروریستی اشک می‌ریزند که یک اقدام ریاکارانه به شمار می‌رود.

حسام الدین آلا همچنین نادیده گرفتن اقدامات و اظهارات آمریکا توسط شورای حقوق بشر را محکوم و بیان کرد: آمریکا به بینواسازی ملت سوریه و طولانی‌تر بحران انسانی آن مباهات می‌کند و برای محروم کردن سوریه از منابع اقتصادی خود به سرقت نفت و آتش زدن محصولات کشاورزی آن دست می‌زند.

نماینده دایم سوریه تاکید کرد: رسیدگی به بحران‌های انسانی که ملت سوریه با آنها مواجه هستند از طریق برگزاری کنفرانس‌ها بدون حضور دولت سوریه یا اعمال فشار علیه سازمان ملل و ایجاد موانع در مسیر بازسازی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق حضور گروه‌های تروریستی و شبه نظامیان جدایی طلب و محروم کردن اغلب ملت سوریه از آن امکان پذیر نیست.

حسام الدین آلا تاکید کرد: قطعنامه‌های شورای حقوق بشر بر احترام کامل به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و استقلال جمهوری عربی سوریه تاکید دارند که با نادیده گرفتن جنایت‌های جنگی ترکیه از جمله تخریب میراث باستانی و سرقت منابع اقتصادی سوریه در تناقض است.

وی بیان کرد: این قطعنامه‌ها نیز با اقدامات آمریکا علیه وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حمایت آن از شبه نظامیان جدایی طلب در شمال شرق سوریه و حمایت از گروه‌های تروریستی در التنف و الرکبان مغایرت دارند.

نماینده دایم سوریه تاکید کرد: ادامه حمایت‌های نظامی ترکیه از گروه‌های تکفیری از جمله جبهه النصره و گروه حراس الدین که در فهرست بین‌المللی گروه‌های تروریستی متعلق به داعش و القاعده قرار دارند و حضور مستقیم نیروهای اشغالگر ترکیه برای حمایت و هدایت حملات گروه‌های تروریستی به مواضع ارتش سوریه و غیرنظامیان، نقض تفاهمنامه‌ها و توافقنامه‌های آستانه و سوچی به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: اقدامات ترکیه ادلب را به کانونی برای تروریسم بین‌المللی تبدیل کرده است.

حسام الدین آلا ادامه داد: مسؤولیت حمایت از تلاش‌های دولت سوریه برای مبارزه با تروریسم و اشغالگران و دفاع از اراضی و شهروندان خود بر دوش جامعه بین‌المللی است.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو