متن خبر

دستگاه کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا به طور غیرمنتظره ای خاموش می شود

دستگاه کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا به طور غیرمنتظره ای خاموش می شود

اخباردستگاه کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا به طور غیرمنتظره ای خاموش می شود
شناسهٔ خبر: 268112 -
خبرکاو:

یکی از ابزارهای کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا در آخر هفته گذشته به طور غیرمنتظره ای خاموش شد، اما نترسید – تیم ماموریت انتظار دارد که به زودی به صورت آنلاین بازگردد.

مقامات ناسا در یک به روز رسانی مختصر کاوشگر خورشیدی پارکر در روز جمعه (17 فوریه) توضیح دادند که فضاپیمای مطالعه کننده خورشید، ابزار ذرات پرانرژی-Hi (EPI-Hi) خود را در 12 فوریه خاموش کرد، در حالی که یک وصله نرم افزاری در حال بارگذاری بر روی آن بود. .

به‌روزرسانی او میگوید : «هیئت تحلیل ناهنجاری تشخیص داد که ابزار قبل از بارگیری کامل وصله جدید، پیش از موعد روشن شده است» (در برگه جدید باز می‌شود) .

این ابزار ادامه می‌دهد: «این ابزار برای چندین هفته خاموش می‌ماند، زیرا هندسه بین کاوشگر، خورشید و تداخل فرکانس رادیویی خورشیدی مانع از بالا رفتن خوب می‌شود. پیش بینی می شود EPI-Hi پس از این دوره خاموشی، قبل از اینکه فضاپیما پانزدهمین برخورد نزدیک خود را با خورشید در 12 مارس آغاز کند، به عملکرد عادی خود بازگردد.

مقامات ناسا در این به روز رسانی اضافه کردند که کاوشگر خورشیدی پارکر به طور کلی سالم باقی می ماند.

مطالب مرتبط: درون خورشید چیست؟ یک تور ستاره ای از درون به بیرون

کاوشگر خورشیدی پارکر در آگوست 2018 با یک ماموریت 1.5 میلیارد دلاری برای مطالعه خورشید از بالای موشک دلتا IV هوی پرتاب شد که قبلاً هرگز انجام نشده بود.

هدف دانشمندان ماموریت حل چندین معمای خورشیدی است، از جمله مهمترین آنها چرا اتمسفر بیرونی خورشید یا تاج بسیار داغتر از سطح آن است و چگونه باد خورشیدی - جریان ذرات باردار که دائماً از خورشید جریان می یابد - به سرعت های باورنکردنی خود می رسد.

کاوشگر خورشیدی پارکر بیشتر داده‌های خود را در طول پروازهای متهورانه بسیار نزدیک خورشید جمع‌آوری می‌کند، که فضاپیما را در معرض دماهای خشن قرار می‌دهد و آن را به سرعت‌های فوق‌العاده‌ای شتاب می‌دهد. (گرانش خورشیدی یک چیز قدرتمند است. )

این پروازها تقریباً هر پنج ماه یک بار اتفاق می‌افتد. ماموریت بعدی، پانزدهمین ماموریت تا به امروز، در 17 مارس به اوج خود می رسد (در برگه جدید باز می شود) ، زمانی که کاوشگر فقط 5.3 میلیون مایل (8.5 میلیون کیلومتر) از سطح خورشید بزرگنمایی می کند.

داستان های مرتبط:

همانطور که از نام آن پیداست، EPI-Hi برای اندازه گیری ذرات خورشیدی با انرژی بالا طراحی شده است. این یکی از دو آشکارساز ذرات، همراه با EPI-Lo است که ابزار تحقیقات علمی یکپارچه خورشید در فضاپیما را تشکیل می دهد.

کاوشگر خورشیدی پارکر به سه مجموعه ابزار دیگر نیز مجهز است - آزمایش میدان، تصویرگر میدان وسیع برای کاوشگر خورشیدی (WISPR) و تحلیل الکترون‌های باد خورشیدی آلفاها و پروتون‌ها یا SWEAP.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است