متن خبر

در نهایت می توانید ویندوز 11 را روی مک های اپل اجرا کنید…

در نهایت می توانید ویندوز 11 را روی مک های اپل اجرا کنید…

اخباردر نهایت می توانید ویندوز 11 را روی مک های اپل اجرا کنید…
شناسهٔ خبر: 267698 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

مایکروسافت اعلام کرده است که کاربران مک اپل اکنون می توانند از نرم افزار ماشین مجازی Parallels به عنوان یک "راه حل مجاز" برای اجرای ویندوز 11 بر روی سخت افزار مجهز به سیلیکون خود شرکت (تراشه های M1 و M2) استفاده کنند.

از زمانی که اپل تراشه های اینتل را کنار گذاشت، اجرای ویندوز 11 بر روی دستگاه مک برای کاربران دشوار بوده است. در حالی که راه‌حل‌های مبهم وجود داشته است، شرکت‌هایی که به دنبال راه‌حل رسمی هستند، بدون راه‌حل باقی مانده‌اند و باعث شده دستگاه‌های فقط ویندوز یا یک دستگاه ثانویه برای کارگران صادر کنند.

Parallels 18 که اکنون در دسترس است، اکنون می‌تواند نسخه‌های Arm Windows 11 Pro و Windows 11 Enterprise را روی مک‌های M1 و M2 از جمله MacBook Air، MacBook Pro، Mac mini، iMac و Mac Studio اجرا کند.

ویندوز 11 در مک M1/M2

یک پست وبلاگ Parallels (در برگه جدید باز می شود) بيان کرد : «اعطای مجوز به سیستم عامل ویندوز 11 که روی دستگاه مک اجرا می شود، ساده است. » همان سیستم صدور مجوز حجمی که به مجوزهای سازمانی، مانند خدمات مدیریت کلید (KMS) می پردازد، می تواند برای ارائه مجوزهای Pro یا Enterprise به سیستم عامل مهمان ویندوز 11 استفاده شود."

در حالی که نسخه انتخاب شده ویندوز 11 در یک محیط مجازی اجرا می شود، نرم افزار از مجازی سازی تودرتو یا دوگانه پشتیبانی نمی کند، پس مواردی مانند زیر سیستم ویندوز برای اندروید و زیر سیستم ویندوز برای لینوکس قابل بحث نیستند.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ ویندوز گفت : «تجربه مشتری ترجیحی اجرای برنامه‌های Arm 64 بیتی است، اما مشتریان همچنین می‌توانند از برنامه‌ها در شبیه‌سازی x64 یا x86 در رایانه‌های Mac M1 و M2 استفاده کنند».

این بدان معناست که نمی‌توانید برنامه‌های 32 بیتی را اجرا کنید، اما نباید تعداد زیادی از آنها باقی بمانند زیرا به هر حال برای نسخه‌های Arm ویندوز منسوخ شده‌اند.

فقط نسخه های شخصی Parallels را می توان در یک تراکنش خریداری کرد، به این معنی که برنامه های تجاری محور نیاز به اشتراک سالانه دارند. هزینه صدور مجوز ویندوز 11 را به آن اضافه کنید و راه حل بسیار گران قیمتی خواهید داشت. حتی در این صورت، می‌تواند راه‌حل ارزان‌تری نسبت به خرید یک دستگاه ثانویه برای کارگرانی باشد که نیاز به دسترسی به نرم‌افزار فقط ویندوز دارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است