متن خبر

در مسائل فرهنگی باید کیفیت را تبدیل به کمیت کنیم

در مسائل فرهنگی باید کیفیت را تبدیل به کمیت کنیم

اخباردر مسائل فرهنگی باید کیفیت را تبدیل به کمیت کنیم
شناسهٔ خبر: 110952 -
خبرکاو:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه شورای برنامه‌ریزی حجاب و عفاف که شامگاه ۱۰ تیرماه برگزار شد، با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار کرد: شوراهای متعددی در امور فرهنگی عموماً و در خصوص عفاف و حجاب فعالیت می‌کنند که بر همین اساس شورای انقلاب فرهنگی وظایف همه دستگاه‌ها را در آیین‌نامه مفصلی ذکر کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت حجاب و عفاف تمام شوراهایی که به‌گونه‌ای در امر عفاف و حجاب فعالیت می‌کنند و وظایفی از جهت شرعی و اخلاقی و قانونی بر عهده آنان گذاشته شده است باید بر محوریت بنیاد عفاف و حجاب برنامه بلندمدت و میان‌مدت و کوتاه‌مدتی را مدون کنند که از جمله آن‌ها برنامه هفتگی عفاف و حجاب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: برنامه‌های عفاف و حجاب باید به‌گونه‌ای باشد که در عین اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌ها برنامه‌های مخصوص به خود را اجرایی می‌کنند باهم افزایی بتوانند در امر عفاف و حجاب گام‌های رو به جلویی را بردارند.

شاهرخی بیان کرد: در مسائل فرهنگی باید علی‌رغم پیچیدگی‌هایی که دارند کیفیت را تبدیل به کمیت کنیم و در نهایت بگوییم به‌عنوان نمونه در مسئله عفاف و حجاب چه نمره‌ای به خودمان می‌دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کار در مسائل فرهنگی پیچیده‌تر از مسائل آموزشی است حتماً باید از کارشناسان این حوزه کمک گرفت که بتوانیم کیفیت کار را به کمیت تبدیل کنیم.

محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز در این جلسه بیان کرد : شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف همه دستگاه‌ها را در امر حجاب و عفاف تعیین کرده است و بر اجرایی شدن این آیین‌نامه تأکید کرد.

بیان کرد نی است جمعی از مدیران و کارشناسان خبره فرهنگی نقطه نظرات خود در باب ارتقاء عفاف و حجاب در خانواده و در سطح جامعه و بررسی آسیب‌ها توسط کارگروه‌های پرداختند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو