متن خبر

در سفر به سری B، استراتژی مهمتر از معیارها است

در سفر به سری B، استراتژی مهمتر از معیارها است

اخباردر سفر به سری B، استراتژی مهمتر از معیارها است
شناسهٔ خبر: 266461 -
خبرکاو:

بنیانگذاران نرم افزار هرگز معیارهای زیادی را در مورد نحوه اداره یک کسب و کار توسط VCها در نظر نگرفته اند . در سراسر رسانه‌های اجتماعی، در خبرنامه‌ها و رویدادها، فرار از نمودارهای اندازه‌گیری CAC، سوزاندن نقدینگی، رشد و کارایی دشوار است.

ما هرگز باور نکرده‌ایم که کسب‌وکارهای بزرگ تنها بر اساس معیارها یا KPIها ساخته می‌شوند. در عوض، ما بنیان‌گذاران را راهنمایی می‌کنیم تا استراتژی بسازند که به آنها کمک می‌کند بفهمند چه زمانی رشد کنند، چه زمانی عقب‌نشینی کنند، چه زمانی خرج کنند و چه زمانی پس‌انداز کنند.

در زیر، ما پاسخ‌هایی را برای سؤالاتی که در مورد رشد و جذب سرمایه می‌شنویم، گردآوری کرده‌ایم.

هدف از سفر از سری A به سری B چیست؟

همانطور که سفر از مرحله بذر تا سری A مربوط به یافتن تناسب محصول با بازار است، سفر از سری A به B نیز به خوبی تعریف شده است.

هدف از سرمایه جمع‌آوری‌شده در سری A این است که شرکت را از نشانه‌های اولیه تناسب محصول با بازار به رشد درآمد قابل پیش‌بینی هدایت کند.

بهترین بنیانگذاران تا آنجا که می توانند از مشاوره استفاده می کنند، اما آنها به اندازه کافی کسب و کار خود را می شناسند تا بفهمند چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی نه.

تا زمانی که سری B خود را شروع کنید، از شما پیش بینی می شود که یک موتور عرضه به بازار داشته باشید که به شما امکان می دهد اگر 1 دلار در فروش و بازاریابی سرمایه گذاری کنید، X دلار را پس خواهید گرفت (امیدواریم X بیش از 1 دلار باشد) .

در نظر گرفتن این هدف هنگام برنامه ریزی هزینه ها و ساختار تیم مفید است.

رایج ترین اشتباه: رسیدن به سری B بدون برنامه مقیاس پذیر برای ورود به بازار.

امسال چقدر باید تهاجمی رشد کنیم؟

در سال 2021، پاسخ این بود که بدون توجه به سوختگی، با بیشترین سرعت ممکن رشد کنید. در سال 2022، به شما گفته شد که از رشد چشم پوشی کنید و سودآوری را دنبال کنید. ما می گوییم: اجازه ندهید بازارهای مالی استراتژی شما را دیکته کنند.

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. فقط به یاد داشته باشید که شما پول جمع آوری کردید تا از فرصتی برای حفظ پول نقد استفاده نکنید. به عنوان یک بنیانگذار، باید با ریسک کردن راحت باشید، اما این بدان معنا نیست که باید بی پروا باشید. تفاوتی بین کاهش هزینه‌ها وجود دارد، زیرا فرصت آنطور که انتظار داریم که پیشرفت نمی‌کند و پول نقد در کوتاه‌مدت تمام می‌شود.

بخت و اقبال به دلاوران کمک می کند. اگر از بادهای دنباله دار ساختاری سود می برید، اکنون زمان آن نیست که عقب بکشید.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است