سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

در حالی که اورگان لایحه حق تعمیر را بررسی می کند، اپل از جفت شدن قطعات دفاع می کند

اورگان ممکن است به زودی به آخرین ایالتی تبدیل شود که قانون حق تعمیر را تصویب کرده است. ماه گذشته، گوگل در نامه ای سرگشاده از حمایت خود حمایت کرد و لایحه 1596 سنا را "الگویی قانع کننده برای سایر ایالت ها خواند." این لایحه که توسط گروهی از سناتورها و نمایندگان ایالت حمایت می شود، تا حدی از کالیفرنیا SB 244 الهام گرفته شده است که فرماندار گاوین نیوسام ...

اورگان ممکن است به زودی به آخرین ایالتی تبدیل شود که قانون حق تعمیر را تصویب کرده است. ماه گذشته، گوگل در نامه ای سرگشاده از حمایت خود حمایت کرد و لایحه 1596 سنا را "الگویی قانع کننده برای سایر ایالت ها خواند." این لایحه که توسط گروهی از سناتورها و نمایندگان ایالت حمایت می شود، تا حدی از کالیفرنیا SB 244 الهام گرفته شده است که فرماندار گاوین نیوسام در ماه اکتبر آن را به قانون تبدیل کرد.

اپل آشکارا از آن لایحه حمایت کرد - تاییدی نادر از سوی یک غول فناوری که دوست دارد آن را نزدیک جلیقه بازی کند. با این حال، کوپرتینو نسبت به برخی موارد در قانون اورگان که در قانون کالیفرنیا غایب بود، کمتر مشتاق است.

جان پری، مدیر ارشد اپل، Secure System Design، در شهادتی به قانونگذاران ایالتی این هفته گفت: «اپل با اکثریت قریب به اتفاق لایحه 1596 سنا موافق است. من چندین بار با سناتور [جین] سولمن ملاقات کرده‌ام و از تمایل او برای شرکت در گفتگوی آزاد قدردانی کرده‌ام. لایحه 1596 سنا گامی رو به جلو برای اطمینان از این است که مردم اورگان، از جمله من، می توانند دستگاه های خود را به راحتی و با هزینه مقرون به صرفه تعمیر کنند.

نقطه گیر عمده اپل با قانون پیشنهادی حول خط مشی موسوم به «پارس قطعات» متمرکز است. هم iFixit و هم PIRG (گروه تحقیقاتی منافع عمومی) این سیاست را مورد انتقاد قرار داده‌اند که به استفاده از اجزای شخص اول در طول فرآیند تعمیر نیاز دارد. PIRG که اواخر سال گذشته از FTC درخواست ممنوعیت این عمل کرد، آن را "یکی از مخرب ترین موانع در راه حق تعمیر" نامیده است.

اپل نیز به نوبه خود، قاطعانه از این عمل دفاع کرده و اصرار دارد که استفاده از قطعات شخص ثالث می تواند یک مشکل امنیتی برای کاربران ایجاد کند.

پری گفت: "باور ما این است که زبان فعلی این لایحه در مورد جفت شدن قطعات، امنیت، ایمنی و حریم خصوصی مردم اورگان را با مجبور کردن سازندگان دستگاه به اجازه استفاده از قطعات با منشأ ناشناخته در دستگاه های مصرف کننده تضعیف می کند." درک اینکه چرا اپل و سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند از جفت کردن قطعات استفاده می کنند، مهم است. این برای این نیست که تعمیر را دشوارتر کند. در واقع این کار برای آسان‌تر کردن دسترسی به تعمیر است و در عین حال مطمئن می‌شوید که دستگاه شما - و داده‌های ذخیره شده روی آن - ایمن باقی می‌مانند. جفت شدن قطعات همچنین به اطمینان از عملکرد بهینه دستگاه و عملکرد ایمن اجزای حیاتی مانند باتری پس از تعمیر کمک می کند.

اندکی پس از تصویب لایحه کالیفرنیا، iFixit در مقاله ای در نیویورک تایمز به این موضوع اشاره کرد که "هفت قطعه آیفون می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در حین تعمیر شوند". این رقم بیش از دو برابر سه موردی بود که در سال 2017 شناسایی شد و از سال 2016، زمانی که تنها یک تعمیر باعث ایجاد مشکل شد، "حدود 20 درصد در سال افزایش یافت."

این روزنامه ادامه می‌دهد: «باتری‌های جدید می‌توانند پیام‌های هشدار دهنده را ایجاد کنند، صفحه‌نمایش‌های جایگزین می‌توانند تنظیمات روشنایی گوشی را غیرفعال کنند و دوربین‌های سلفی جایگزین ممکن است دچار اختلال شوند.»

عنصر لایحه که توسط اپل مشخص شده است، در بخشی از این موارد آمده است:

سازنده تجهیزات اصلی باید با شرایط منصفانه و معقول و مستندات، ابزار یا قسمتی که برای غیرفعال کردن و بازنشانی قفل امنیتی الکترونیکی یا سایر عملکردهای امنیتی در تجهیزات الکترونیکی مصرف کننده غیرفعال شده یا باید غیرفعال شود یا باید در دسترس مالک یا ارائه دهنده مستقل تعمیرات قرار گیرد. هنگام عیب یابی، نگهداری یا تعمیر تجهیزات الکترونیکی مصرف کننده باید ریست شود.
. . .

یک سازنده تجهیزات اصلی نمی‌تواند از جفت‌سازی قطعات برای موارد زیر استفاده کند: (الف) جلوگیری یا ممانعت از نصب یا فعال کردن عملکرد یک قطعه یا قطعه جایگزین تجهیزات الکترونیکی مصرفی، از جمله یک قطعه یا قطعه جایگزین که تجهیزات اصلی توسط یک ارائه‌دهنده یا مالک مستقل تعمیر می‌شود. سازنده تایید نکرده است؛ (ب) کاهش عملکرد یا عملکرد تجهیزات الکترونیکی مصرف کننده؛ یا (C) باعث شود تجهیزات الکترونیکی مصرف‌کننده هشدارها یا هشدارهای غیرضروری یا گمراه‌کننده در مورد قطعات ناشناس نمایش دهد، به‌ویژه اگر هشدارها یا اخطارها نتوانند نادیده گرفته شوند.

در گفتگوی اخیر با TechCrunch، سناتور سولمن، یکی از حامیان مالی، جلسات درهای بسته را توصیف می‌کند، جایی که اپل نگرانی‌های خود را در مورد ارائه جفت‌سازی قطعات مورد بحث قرار می‌دهد، ناامیدی را توصیف می‌کند، در حالی که این غول سخت‌افزاری را «بسیار خصوصی» در معاملاتش با این لایحه می‌خواند.

سولمن او میگوید : «مردم با تغییرات احتمالی به سراغ من می‌آمدند، و من احساس می‌کردم که دارم بازی اپراتور را انجام می‌دهم، مثل اینکه من کسی هستم که باید تغییرات را ارائه می‌دادم و نه خود اپل. این بسیار ناامید کننده است. ما بسیاری از تغییراتی که اپل در لایحه کالیفرنیا ارائه کرده است را مورد توجه قرار دادیم. دو مورد باقی مانده بود که برای آنها نگران کننده بود. ما به یکی از آنها پرداخته‌ایم، زیرا ابهاماتی در لایحه ایجاد می‌ کرد. و پس من فکر می کنم یک بخشی که . . . آنها روی تپه ای خواهند ایستاد که جفت شدن قطعات است. »

پری در شهادت خود نگرانی خاصی را در مورد حسگرهای بیومتریک ابراز کرد - دسته ای که شامل مواردی مانند خوانندگان اثر انگشت و دوربین های Face ID می شود.

کارمند اپل بيان کرد : «طبق عبارت فعلی جفت‌سازی قطعات SB 1596، اپل می‌تواند به سنسورهای بیومتریک شخص ثالث اجازه دهد تا بدون هیچ گونه احراز هویت در دستگاه‌های ما کار کنند، که می‌تواند منجر به دسترسی غیرمجاز به داده‌های شخصی افراد شود». "این یک آسیب باورنکردنی به مصرف کنندگان نه تنها در اورگان، بلکه در سراسر جهان خواهد بود، زیرا ما توانایی محدود کردن چنین مقرراتی را در منطقه نداریم."

مطمئناً نگرانی‌هایی که پری به آن اشاره کرد، می‌تواند به طور بالقوه در مورد «دوربین‌های سلفی جایگزین» که در قسمت تایمز به آن اشاره شده است، اعمال شود.

سناتور سولمن به نوبه خود از جفت شدن قطعات به عنوان "ضد مصرف کننده" یاد می کند.

او او میگوید : «من سعی نمی‌کنم آن را به [Apple] یا چیز دیگری بچسبانم. من سعی می کنم این را مصرف کننده پسند کنم و بتوانیم سیاستی داشته باشیم که کارساز باشد. من فکر می‌کنم که ما با Google به آن مکان آمده‌ایم، و معتقدم دیگران نیز به زودی [عمومی] می‌شوند. من فکر می‌کنم که اپل احتمالاً روی جفت‌سازی قطعات خود محکم خواهد ایستاد، زیرا این تنها سیاستی در ایالات متحده خواهد بود که آن را حذف نمی‌کند.»

خبرکاو