متن خبر

در اینجا نحوه حفظ تناسب اندام فضانوردان چینی در ایستگاه فضایی تیانگونگ (فیلم)

در اینجا نحوه حفظ تناسب اندام فضانوردان چینی در ایستگاه فضایی تیانگونگ (فیلم)

اخباردر اینجا نحوه حفظ تناسب اندام فضانوردان چینی در ایستگاه فضایی تیانگونگ (فیلم)
شناسهٔ خبر: 266836 -
خبرکاو:

فضانوردان چینی با انواع ماشین های ورزشی طراحی شده برای حفظ تناسب اندام و مبارزه با از دست دادن تراکم استخوان ناشی از زندگی در گرانش ریز، در مدار زمین عرق می کنند.

کلیپ‌های ویدئویی ماژول آزمایشی ونتیان ایستگاه فضایی تیانگونگ که اخیراً توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA) منتشر شده است، فضانورد دنگ کینگ‌مینگ را نشان می‌دهد که از یک ماشین دوچرخه‌سواری فضایی سفارشی‌سازی شده برای تمرین هر دو دست و پا استفاده می‌کند.

دنگ و خدمه‌اش در مأموریت فعلی Shenzhou 15، فرمانده فی جونلونگ و ژانگ لو، همچنین از تجهیزات مقاومتی نصب شده در ماژول آزمایشی Mengtian برای تمرین‌هایی که شامل پارو زدن، چمباتمه زدن و کشیدن است استفاده می‌کنند که می‌تواند به تقویت عضلات و استخوان‌ها در ریزگرانش کمک کند. محیط فضا

مطالب مرتبط: بی وزنی و تاثیر آن بر فضانوردان

دنگ چینگ مینگ و ژانگ لو، فضانوردان Shenzhou 15 در ایستگاه فضایی Tiangong چین تمرین می کنند.

دنگ چینگ مینگ و ژانگ لو، فضانوردان Shenzhou 15 در ایستگاه فضایی Tiangong چین تمرین می کنند. (اعتبار تصویر: دوربین مدار بسته)

تیانگونگ سه ماژول همچنین دارای یک تردمیل است که مدت‌هاست یکی از راه‌های اصلی ورزش فضانوردان برای محدود کردن تحلیل استخوان و پوسیدگی عضلانی در مدار زمین بوده است.

فضانوردان Shenzhou 15 در 29 نوامبر سال گذشته به ایستگاه فضایی Tiangong پرتاب شدند و قصد دارند در مجموع حدود 180 روز را در مدار بگذرانند. Fei Junlong و Zhang Lu هفته گذشته اولین راهپیمایی فضایی این ماموریت را آغاز کردند.

ما را در Twitter @ Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) و در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است