متن خبر

در اینجا آمده است که چگونه مایکروسافت همانطور که رید هافمن وعده داده بود “نتیجه خوبی” برای VCهای هوش مصنوعی Inflection ارائه می دهد.

در اینجا آمده است که چگونه مایکروسافت همانطور که رید هافمن وعده داده بود “نتیجه خوبی” برای VCهای هوش مصنوعی Inflection ارائه می دهد.

شناسهٔ خبر: 459102 -
دقیقاً چقدر مایکروسافت به همه سرمایه‌گذاران هوش مصنوعی Inflection به عنوان بخشی از قرارداد ساختاری عجیب خود برای فرار از بنیانگذاران، بسیاری از کارکنان و حقوق استفاده از این فناوری می‌پردازد، به طور عمومی فاش نشده است. و مایکروسافت وقتی از او پرسیده شد از اظهار نظر خودداری کرد.

اما منابع ناشناس به The Information می گویند که تقریباً 650 میلیون دلار کاهش می یابد: 620 میلیون دلار برای هزینه های مجوز غیر انحصاری برای این فناوری (به این معنی که Inflection رایگان است که در جاهای دیگر مجوز آن را دریافت کند) و 30 میلیون دلار برای Inflection برای موافقت با عدم شکایت در مورد شکایت مایکروسافت. شامل بنیانگذاران مصطفی سلیمان و کارن سیمونیان است.

عضو هیئت مدیره مایکروسافت، رید هافمن، همچنین یکی از بنیانگذاران Inflection و سرمایه گذار در آن، همراه با شرکت VC خود Greylock، قول داده است که "تمام سرمایه گذاران Inflection امروز نتیجه خوبی خواهند داشت، و من آینده خوبی را پیش بینی می کنم." یک پست لینکدین در اوایل این هفته.

سرمایه گذاران در دور اولیه 225 میلیون دلاری 1.5 برابر سرمایه گذاری خود دریافت خواهند کرد. به گفته The Information، کسانی که در دور بعدی 1.3 میلیارد دلار قرار دارند، 1.1 برابر سرمایه گذاری خود را دریافت خواهند کرد. در حالی که این ریاضی به 650 میلیون دلار نمی رسد، این سرمایه گذاران نیز دارایی خود را در اسکلت استارتاپ باقی مانده حفظ خواهند کرد. با این حال، شرکت جدید از ساخت یک ربات چت هوش مصنوعی شخصی به نام Pi روی یک ساختار کامپیوتری عظیم متشکل از 22000 تراشه هوش مصنوعی گران‌قیمت و سخت انویدیا دور خواهد شد. اکنون به یک استودیوی هوش مصنوعی تبدیل خواهد شد که به سایر شرکت‌ها کمک می‌کند تا با هوش مصنوعی مدل زبان بزرگ کار کنند.

عطف به درخواست نظر پاسخ نداد.

Inflection در عمر کوتاه خود به عنوان یک رقیب مشتاق OpenAI - که در سال 2022 تأسیس شد - بیش از یک میلیارد دلار با ارزش 4 میلیارد دلاری به دست آورد - از چه کسی: بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، خود مایکروسافت، و همچنین مدیر عامل سابق گوگل. اریک اشمیت، گروه سرمایه گذاری Dragoneer، Nvidia و دیگران.

فقط برای بیان واضح: مایکروسافت برای گیتس (که از نظر فنی دیگر در شرکت نیست، اما هنوز یک چهره خداگونه در آنجاست) و شرکت VC عضو هیئت مدیره اش، به خاطر سرمایه گذاری گران قیمت و احتمالاً بی ثمرشان در زمینه هوش مصنوعی، موقعیتی نرم فراهم کرد. فروشندگان بزرگ ابری همگی قبلاً با دیگر شرکای ربات چت هماهنگ شده‌اند: مایکروسافت با OpenAI، گوگل و آمازون با Anthropic، Cohere که انواع دیگری مانند Oracle و Salesforce را انتخاب می‌کند.

اگر و زمانی که Inflection تا به حال Pi را در زیرساخت عظیم هوش مصنوعی خود کامل کند، به نظر می رسید که مسابقه از قبل شکست خورده است.

جالب اینجاست که پولی که مایکروسافت برای اجرای این استارت آپ خرج می کند ممکن است ارزشش را داشته باشد. درست است، طبق تحقیقاتی که در سال 2021 توسط وال استریت ژورنال انجام شد، سلیمان به عنوان یک رئیس شهرت تا حدودی مبهم دارد. اما خود مایکروسافت، با وجود اینکه تحت مدیریت ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت، مهربان‌تر و نرم‌تر بود، هنوز سابقه طولانی به عنوان یک محل کار سخت دارد.

و چه کسی بهتر از بنیانگذار و نابغه های فنی پشت گوگل دیپ مایند، اکنون با تجربه ساخت LLM استخدام شود؟ بنیانگذاران با اسرار گوگل و هوش مصنوعی نسل بعدی آشنا هستند. به عنوان مثال، سیمونیان به پیشروی AlphaZero، هوش مصنوعی که در بازی رومیزی Go تسلط داشت، کمک کرد.

علیرغم روابط نزدیک با OpenAI، مایکروسافت دلایل زیادی برای نیاز به یک نسخه پشتیبان برای بازی بسیار مهم هوش مصنوعی خود دارد. برای اولین بار، FTC بيان کرد که در حال تحلیل قرارداد خود با OpenAI و همچنین معاملات Anthropic با آمازون و گوگل است. اگر برخی از دستورات FTC صادر شود، مایکروسافت عاقلانه خواهد بود که گزینه هایی داشته باشد.

به علاوه، بیزنس اینسایدر گزارش داده است که برخی از مهندسان مایکروسافت و مهندسان OpenAI عاشقانه ترین رابطه را با هم ندارند. سپس حماسه شلیک سام آلتمن وجود داشت که نادلا به دنیا بيان کرد که او آلتمن و بسیاری از OpenAI را جذب می‌کند، اما آن را به عقب برگرداند.

تعداد زیادی پرچم قرمز با OpenAI وجود دارد که مایکروسافت عاقلانه است که وابستگی آن را از بین ببرد.

دوباره، درست مانند سرمایه گذاری مایکروسافت در OpenAI، ما نمی دانیم که آیا قانون گذاران نیز چیزی برای گفتن در مورد این معامله خواهند داشت.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است