سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

درآمد AMD در فصل چهارم 2023 به 6.2 میلیارد دلار رسید؛ کاهش 4 درصدی درآمد سالانه

گزارش مالی و درآمد سه‌ماهه چهارم AMD نشان می‌دهد که سازنده نیمه هادی‌ها و پردازنده‌های کامپیوتری، سال 2023 را با موفقیت به پایان رسانده است. درآمد سه‌ماهه چهارم این شرکت به 6.2 میلیارد دلار رسیده است که افزایش 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد و این رقم مطابق برآوردهای تحلیلگران است. مرکز داده و بخش‌ ارتباط با مشتری AMD معمولاً عامل رشد درآمد این شرکت محسوب می‌شود. این ...

گزارش مالی و درآمد سه‌ماهه چهارم AMD نشان می‌دهد که سازنده نیمه هادی‌ها و پردازنده‌های کامپیوتری، سال 2023 را با موفقیت به پایان رسانده است.

درآمد سه‌ماهه چهارم این شرکت به 6.2 میلیارد دلار رسیده است که افزایش 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد و این رقم مطابق برآوردهای تحلیلگران است.

مرکز داده و بخش‌ ارتباط با مشتری AMD معمولاً عامل رشد درآمد این شرکت محسوب می‌شود. این در حالی است که بخش مشتری این شرکت نسبت به سال گذشته میلادی وضعیت نسبتاً ثابتی داشته است و فروش فصل تعطیلات، بیشتر به پردازنده‌های AMD و رایزن سری 7000 مربوط بوده است.

درآمد سه‌ماهه چهارم AMD نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشته است

گزارش مالی AMD نشان می‌دهد که بخش‌های بازی و بخش‌های مرتبط با آن، براساس روندهای بازار گسترده‌تری که دارند، شاهد کاهش قابل توجه درآمد بوده است. درآمد AMD در سال 2023 به 22.7 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال قبل 4 درصد کاهش داشت. گفتنی است گزارش درآمد AMD از رشد 7 درصدی درآمد مرکز داده به دلیل تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی AMD Instinct و پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC خبر می‌دهد.

با نگاهی به آینده، AMD انتظار دارد درآمد سه‌ماهه اول این شرکت به 5.4 میلیارد دلار به‌اضافه یا منهای 300 میلیون دلار برسد. این شرکت انتظار دارد با کاهش فروش فصلی سرور که با افزایش درآمد GPU Instinct جبران می‌شود، درآمد مرکز داده ثابت بماند. بااین‌حال، این شرکت انتظار دارد که فروش بخش مشتری و بازی کاهش یابد.

خبرکاو