سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

خودروهای الکتریکی تسلا افزایش قابل توجهی برای کلید تلفن دریافت می‌کنند، اما فقط در صورتی که کاربر آیفون باشید

(اعتبار تصویر: تسلا) به‌روزرسانی جدید سیستم عامل تسلا (این نسخه 2024.2.3 است، طرفداران نرم‌افزار) پشتیبانی از فناوری Ultra Wideband (UWB) اپل را ارائه کرده است که در آیفون‌های اخیر وجود دارد. این به معنای بهبود عملکرد کلید تلفن است، زیرا بسیاری از دارندگان تسلا دیگر مجبور نیستند برای باز کردن ماشین خود به اتصال بلوتوث با دقت کمتر و ایمن کمتر اعتماد کنند. به گفته 9to5Mac ، این به‌روزرسانی توسط وبلاگ نرم‌افزار تسلا ، Not a Tesla App مشاهده ...
تسلا مدل X
(اعتبار تصویر: تسلا)

به‌روزرسانی جدید سیستم عامل تسلا (این نسخه 2024.2.3 است، طرفداران نرم‌افزار) پشتیبانی از فناوری Ultra Wideband (UWB) اپل را ارائه کرده است که در آیفون‌های اخیر وجود دارد. این به معنای بهبود عملکرد کلید تلفن است، زیرا بسیاری از دارندگان تسلا دیگر مجبور نیستند برای باز کردن ماشین خود به اتصال بلوتوث با دقت کمتر و ایمن کمتر اعتماد کنند.

به گفته 9to5Mac ، این به‌روزرسانی توسط وبلاگ نرم‌افزار تسلا ، Not a Tesla App مشاهده شد، که اشاره کرد که فناوری UWB به این معنی است که وسیله نقلیه و کلید تلفن می‌توانند «با دقت بیشتری ارتباط برقرار کنند تا درب‌های خودکار را با واکنش‌پذیری بیشتری قفل، باز و باز کند».

اپل استفاده از فناوری UWB را در آیفون 11 آغاز کرد و اخیراً آن را به اپل واچ اولترا 2 و آخرین اپل واچ سری 9 معرفی کرد و به دستگاه‌هایش اجازه داد تا با دقت بیشتری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

از نظر مزایا، این فناوری امکان یافتن دقیق را فراهم می‌کند، که می‌تواند مالک را به یک ساعت یا تلفن هوشمند گمشده با دقت دقیق راهنمایی کند. قبلاً، اگر تلفنی از پشت مبل لغزیده بود، Find my Phone فقط مکان تقریبی را نشان می داد، اما اپل واچ اکنون می تواند مالک را از طریق بازخورد لمسی یک سری صدای جیر جیر راهنمایی کند تا زمانی که آنها تنها اینچ فاصله داشته باشند.

این برای خودروهای الکتریکی تسلا چه معنایی دارد؟ همین فناوری تقریب نزدیک منجر به پاسخ بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر از سوی خودرو می‌شود، در حالی که آرامش خاطر بیشتری را فراهم می‌کند که سیگنال بلوتوث توسط دزدان احتمالی رهگیری نمی‌شود.

طبق گزارش Not a Tesla App، دارندگان تسلا می‌توانند تنظیمات برنامه تسلا خود را تحلیل کنند و منوی کلید تلفن را برای تغییر از بلوتوث به UWB ارتقا دهند. به آیفون 11 یا جدیدتر و برنامه تسلا نسخه 4.29.5 یا بالاتر نیاز دارد.

هنوز هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا می توان همین عملکرد را در Apple Watch Series 9 و Apple Watch Ultra 2 تکرار کرد یا خیر، وجود ندارد، در حالی که فقط آخرین نسل خودروهای Model 3 و 2023 Model X و همچنین Cybertruck قابلیت اجرای جدید را دارند. عمل کرد.

اما احتمالاً در آینده نزدیک برای مدل‌های بیشتری از تسلا و در نهایت برخی از جدیدترین گوشی‌های اندرویدی عرضه می‌شود، زیرا گوشی‌های اخیر گوگل پیکسل و سامسونگ گلکسی نیز تراشه‌های UWB خود را دارند.

UWB برای پیروزی امنیتی

تسلا مدل X

(اعتبار تصویر: تسلا)

بدون عمیق‌تر شدن پیچیدگی‌های علمی فناوری‌های کم‌انرژی بلوتوث (BLE) و Ultra Wideband، احتمال اینکه BLE در معرض پارازیت و رله (یا «حملات مرد در وسط») قرار گیرد، به‌دلیل این واقعیت بسیار بیشتر است. که به قدرت سیگنال متکی است، که به مهاجمان اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستگاه‌های خام این موضوع را تقویت کنند و در نهایت خودرو را فریب دهند که فکر کند مالک و کلید دیجیتال در نزدیکی هستند.

از سوی دیگر، UWB از چندین پالس فرکانس استفاده می کند که اندازه گیری می شود تا ببیند چقدر طول می کشد تا سیگنال بین سیگنال (تلفن) و گیرنده (خودرو) حرکت کند. شخصی که تلفن دارد باید بسیار نزدیک‌تر باشد تا سیستم کار کند، پس از هر جنایتکار آگاه در فناوری جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، امکان رمزگذاری فناوری UWB برای جلوگیری از آنچه به عنوان «حملات درج مقدمه» شناخته می‌شود، وجود دارد که به سطوح امنیتی بیشتر می‌افزاید.

تمایل تسلا برای همکاری با اپل و فناوری UWB آن برای آن دسته از مشتریانی که دوست دارند از تلفن هوشمند برای همه چیز از جمله ورود بدون کلید استفاده کنند، یک موهبت است. همچنین چارچوبی محکم برای به‌روزرسانی‌های آینده تشکیل می‌دهد، که می‌تواند شامل گفت ن کلید تسلا به کیف پول اپل، و همچنین معرفی دقیق‌تر مکان دقیق‌تر برای زمانی که ماشین خود را در پارکینگ شلوغ جا انداخته‌اید، باشد.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

Leon تقریباً 20 سال است که در دنیایی که در آن خودرو و فناوری با هم برخورد می‌کنند، حرکت می‌کند و از سرگرمی‌های داخل خودرو گرفته تا کارخانه‌های تولید رباتیک گزارش می‌دهد. در حال حاضر، خودروهای برقی در کانون توجه او قرار دارند، اما چند سالی به آن فرصت دهید و این خودروهای برخاست و فرود عمودی الکتریکی خواهند بود. خارج از ساعات کاری، می توان او را در حال سر و کله زدن با موتورسیکلت های آنالوگ مشخص دید، زیرا موتورهای الکتریکی جایگزینی برای یک هوندا خطی چهار قدیمی نیستند.

خبرکاو