سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

خطر بیخ گوش آلمان/ بحران رشد اقتصادی در 2024

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آلمان پیش‌بینی رشد سال ۲۰۲۴ خود را به ۰.۲ درصد کاهش داد. وزیر اقتصاد آلمان، روبرت هابک فاش کرد که پیش‌بینی می‌شود اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۴ به میزان ۰.۲ درصد پیشرفت کند که به‌طور قابل توجهی از پیش‌بینی قبلی که رشد تولید ناخالص داخلی ۱.۳ درصدی برای همان سال در نظر گرفته شده بود را ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آلمان پیش‌بینی رشد سال ۲۰۲۴ خود را به ۰.۲ درصد کاهش داد.

وزیر اقتصاد آلمان، روبرت هابک فاش کرد که پیش‌بینی می‌شود اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۴ به میزان ۰.۲ درصد پیشرفت کند که به‌طور قابل توجهی از پیش‌بینی قبلی که رشد تولید ناخالص داخلی ۱.۳ درصدی برای همان سال در نظر گرفته شده بود را کاهش می‌دهد.

هابک در حین انتشار گزارش اقتصادی سالانه ۲۰۲۴ بيان کرد که این کاهش شدید در وهله اول به این دلیل که «اقتصاد هنوز در شرایط سختی قرار دارد» و بهبود کشور از بحران کندتر از انتظار است.

وی تاکید کرد: فضای اقتصاد جهانی ناپایدار و رشد تجارت جهانی از نظر تاریخی پایین است که این مورد چالشی برای کشور صادراتی مانند آلمان محسوب می‌شود.

علاوه بر این، وی بيان کرد که «نیاز به مبارزه با تورم» نرخ‌های بهره بالا را افزایش داده است و به سرمایه‌گذاری شرکت‌ها آسیب وارد می‌کند در حالی که صنعت ساختمان نیز کاهش را تجربه می‌کند.

خبرکاو