متن خبر

خبر مهم درباره واگذاری بنگاه‌های مازاد بانک‌ها

خبر مهم درباره واگذاری بنگاه‌های مازاد بانک‌ها

شناسهٔ خبر: 459347 -
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه صف اول جمعه شب ۳ فروردین ۱۴۰۳ اظهار داشت: از سال ۱۳۹۴ که قانون واگذاری بنگاه‌های زیر نظر بانک‌ها تصویب شد تا سال ۱۴۰۰ در مجموع ۵۵ همت دارایی مازاد بانک‌ها واگذار شد، ولی در ۲.۵ سال گذشته ۷۷ همت دارایی مازاد بانک‌ها واگذار شد.

وی ادامه داد: آخرین مورد واگذاری هم پتروشیمی شازند اراک بود که توسط یک شرکت زیر مجموعه بانک ملی ایجاد شده بود و در اسفند ۱۴۰۲ به مبلغ ۲۴ همت واگذار شد.وجه آن هم قرار است در سرمایه گذاری جدید و دانش بنیان سرمایه گذاری شود.

حداکثر نرخ سود بانکی ۲۲.۵ درصد باقی ماند

خاندوزی در مورد مالیات و قانون پایانه فروشگاهی گفت: با تصویب قانون مربوطه ابتدا قرار بود از اردیبهشت ۱۴۰۰ اجرا شود ،ولی چون زیرساخت فراهم نبود از زمستان ۱۴۰۲ آغاز شد و در این مدت ۳ ماه تاکنون ۱۱۷ هزار شرکت به سامانه مودیان مالیاتی متصل شده اند، زیرا بنا شد ابتدا شرکت‌هایی که میزان فروش آنها در ۶ ماه سال بالای ۱۸ میلیارد تومان باشد به سامانه مودیان وصل شوند، البته ۹ میلیون کارپوشه فعال در سامانه مودیان ایجاد کردیم.

وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد که امسال همه مودیان به سامانه جامع بپیوندند. امسال تعداد بیشتری می پیوندند و تا آخر دولت ۱۳ همه مودیان به سامانه جامع مالیاتی ملحق می شوند و رابطه مودی و ممیز مالیاتی به حداقل می رسد و از فساد هم جلوگیری می‌شود.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است