سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

خبر مهم درباره اضافه شدن یک بندر بزرگ به ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان  در مورد اقدامات انجام شده در راستای بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی توسعه دریامحور، اظهار داشت: پیگیری توسعه مساحت بندر شادگان از ۳ به ۳۰ هکتار، توسعه بندر سجافی از ۲.۳ به ۹ هکتار، تشکیل کمیته گردشگری دریایی و اعلام فرصت‌های متصور و اشکالات زیرساخت مناطق مستعد گردشگری دریایی به فرمانداران و شهرداران مناطق ساحلی بخشی از ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان  در مورد اقدامات انجام شده در راستای بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی توسعه دریامحور، اظهار داشت: پیگیری توسعه مساحت بندر شادگان از ۳ به ۳۰ هکتار، توسعه بندر سجافی از ۲.۳ به ۹ هکتار، تشکیل کمیته گردشگری دریایی و اعلام فرصت‌های متصور و اشکالات زیرساخت مناطق مستعد گردشگری دریایی به فرمانداران و شهرداران مناطق ساحلی بخشی از اقدامات مهم انجام شده در راستای بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی توسعه دریا محور است.

وی گفت : همچنین احداث برق، احداث فیبر نوری و تعمیرات اساسی اسکله بندر شادگان بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در راستای بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی توسعه دریا محور است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با بیان اینکه انجام مطالعات و اخذ مجوز اجرا اراضی ۳۲۹ هکتاری توسعه‌ای و انجام مطالعات امکان‌سنجی اراضی ۷۰۰ هکتاری و ۲۴۰۰ هکتاری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از جمله اقدامات انجام شده در راستای بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی توسعه دریا محوراست، اعلام کرد: تحقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان خوزستان در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد و مطالعات طرح جامع و کالبدی بندر امام خمینی (ره) نیز تصویب شده است.

گرایلو گفت : احداث بندر بزرگ خلیج فارس در مرحله انتخاب مشاور جهت مطالعات بازار قرار دارد و علاوه بر این مطالعات طرح جامع اسکله‌های مسافری استان خوزستان، مطالعات طرح جامع چویبده، اروندکنار، سجافی و شادگان به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مجوز انجام مطالعات اسکله گردشگری در پارک ساحلی بهمن شهیر و شادگان به تصویب رسیده است، اظهار داشت: احداث ۸ پست اسکله گردشگری در شهرستان خرمشهر اجرا و به بهره‌برداری رسیده و مجوز ۳۵ فقره تأسیسات ساحلی و دریایی صادر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اجرا و بهره‌برداری تعمیرات اساسی بزرگراه بندر امام خمینی (ره) به میدان پلیس راه و تعمیرات اساسی محورهای داخلی بندر، گفت: در مرحله اتمام عملیات اجرایی احداث کانال خور موسی به عمق ۱۴ متر، احداث برج کنترل ترافیک دریایی به ارتفاع ۶۴ متر و لایروبی کانال دوم خورموسی در راستای پدافند غیرعامل هستیم.

گرایلو خاطر نشان کرد: مجوز انجام مطالعات شانتینگ یارد شمالی بندر در راستای توسعه محورهای ریلی صادر شده و مطالعات و اجرای تعمیرات اساسی خطوط داخلی بندر انجام شده است، همچنین تعمیرات اساسی و افزایش ظرفیت ۱۷ هکتار از اراضی توسعه بندر، تشکیل کمیته گردشگری دریایی و احصا نقاط شناگاه‌های ایمن در سواحل استان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای سیاست‌های کلی توسعه دریا محور است.

خبرکاو